لاک پشت‌ها به لطف انیمیشن و کارتون‌ها یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها در ذهن و تصور کودکان هستند. همین موضوع باعث شده کودکان عاشق لاک پشت‌ها باشند. با توجه به این علاقه، ساخت کاردستی لاک پشت کودکانه می‌تواند ایده بسیار خوبی برای سرگرمی کودکان و رشد خلاقیت آن‌ها باشد. در این مطلب از کاغذرنگی با استفاده از وسایل ساده و بلااستفاده موجود در خانه این کاردستی را طراحی کرده و ساخته‌ایم. برای یادگیری این کاردستی با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز

  • سی‌دی
  • دکمه‌
  • مقوا رنگی
  • چسب
  • قیچی
  • مداد رنگی

با چند وسیله ساده یک کاردستی لاک پشت بامزه درست کنید

مراحل ساخت کادرستی لاک پشت

ساخت این کاردستی سخت و پیچیده نیست، فقط لازم است که با دقت مراحل زیر را پیش ببرید تا آن را به سادگی درست کنید.

1. چسباندن دکمه‌ها روی سی‌دی

سی دی را روی یک سطح صاف بگذارید. حالا پشت دکمه‌ها را چسب بزنید و یکی پس از دیگری آن‌ها را روی قسمت براق سی‌دی بچسبانید. آن قدر این کار را تکرار کنید تا مانند تصویر تمام سی‌دی از دکمه پر شود.

توجه داشته باشید که می‌توانید به جای دکمه و سی‌دی از پولک، کاغذرنگی یا هر چیزی که خودتان دوست دارید، استفاده کنید. پس این امر کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. همچنین می‌تواند نگاهی به وسایل اضافه موجود در خانه بیندازید و از وسایل موجود مناسب‌ترین‌ها را انتخاب کنید.

ساخت کادرستی لاک پشت

2. کشیدن سر، دم، دست و پا‌ها کاردستی لاک پشت

ابتدا سر لاک پشت را طراحی کنید. بهتر است سر را کمی بیضی بکشید تا شکل طبیعی‌تری داشته باشد. دست و پاها را مانند تصویر بکشید یا می‌توانید آن‌ها را باریک‌تر از تصویر بکشید. در آخر دم را کمی حالت دار بکشید تا جلوه زیباتری به کاردستی لاک پشت شما بدهد. در مجموع برای طراحی هیچ یک از بخش‌های بدن لاک پشت هیچ محدودیتی ندارید.

کشیدن اندام مختلف روی کاغذ

3. رنگ‌آمیزی دم، سر، دست و پاها

با استفاده از ماژیک یا مداد رنگی سبز اجزای بدن کاردستی لاک پشت را به خوبی رنگ کنید و نگذارید که جایی از اجزای بدن لاک پشت سفید بماند. شما حتی می‌توانید با قلم‌مو یا آبرنگ، مداد شمعی و… بخش‌های مختلف بدن لاکپشت را رنگ کنید.

با چند وسیله ساده یک کاردستی لاک پشت بامزه درست کنید

4. بریدن اجزای بدن لاک پشت

وقتی کار رنگ‌آمیزی اجزای بدن لاک پشت به اتمام رسید، مانند عکس با قیچی سر، دم، پا و دست‌ها را به طور دقیق برش دهید. بعد با استفاده از ماژیک دماغ، دهن و چشم‌ها را روی سر لاک پشت بکشید. اگر دوست دارید می‌توانید به جای اینکه خودتان چشم‌ها را روی سر بکشید از چشم‌های آماده، دکمه، مروارید و… استفاده کنید.

نقاشی اجزای مختلف بدن

5. چسباندن اجزای بدن کاردستی لاک پشت به سی‌دی

در این مرحله فقط لازم است مانند عکس کمی چسب به ابتدای سر، دم، پا و دست‌ها بزنید و سپس آن‌ها را زیر سی‌دی بچسبانید و بگذارید به خوبی خشک شوند.

 کاردستی لاک پشت

6. درست کردن پس زمینه برای کاردستی لاک پشت

شما می‌توانید این کاردستی را در همان مرحله چسباندن اعضای بدن به پایان برسانید و اجازه دهید فرزندتان به همان شکل با لاک پشت بازی کند. در غیر این صورت برای تکمیل کاردستی یک زمینه آبی رنگ نیاز دارید که تداعی‌کننده آب باشد. کافی است لاک پشت را روی مقوای آبی رنگ بچسبانید. برای اینکه جلوه زیباتری به پس زمینه کاردستی لاک پشت بدهید، می‌توانید چند دکمه کنار دهان لاک پشت بچسبانید که مانند حباب باشد.

 کاردستی لاک پشت

شما می‌توانید از هر طرحی برای پس زمینه کاردستی لاک پشت استفاده کنید. به عنوان مثال یک مقوای کرم رنگ برای پس زمینه نشان‌دهنده ساحل خواهد بود.

اگر ایده‌های دیگری برای ساخت این کاردستی سراغ دارید، آن را با ما و سایر کابران کاغذرنگی در میان بگذارید. همچنین می‌توانید کاردستی اردک را هم با فرزند خود درست کنید تا در تقویت خلاقیت و بهبود مهارت‌های او نقش موثرتری داشته باشید.