کارت‌ مترو، کارت‌های بانک، کارت شناسایی و… از جمله کارت‌هایی هستند که روزانه بارها مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای افرادی که چندان اهل استفاده از کیف پول نیستند، نگهداری این تعداد کارت در کیف کار چندان ساده‌ای نیست. گم شدن کارت‌ها یا پیدا نکردن آن‌ها بین وسایل مختلف درون کیف از اصلی‌ترین چالش‌هایی هستند که خیلی از افراد با آن مواجه هستند. اگر شما هم از همین گروه هستید، دوختن و ساخت کیف کارت نمدی می‌تواند راهکار خوبی برای حل این مشکل باشد. شما می‌توانید با کمی پارچه نمدی، یک کیف کارت کوچک، رنگارنگ و زیبا درست کنید که به شما در نگهداری کارت‌ها کمک خواهد کرد.

وسایل موردنیاز ساخت کیف کارت نمدی

  • نخ گل دوزی و سوزن
  • دو یا چند رنگ از پارچه نمدی (رنگ‌های پارچه نمدی بستگی به سلیقه شما دارد)
  • قیچی و خودکار
  • خط کش
  • کاغذ و ماژیک

وسایل مورد نیاز کیف کارت نمدی

مراحل ساخت کیف کارت نمدی

درست کردن این کیف کارت نمدی بسیار ساده و آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل زیر را با دقت پشت سر بگذارید.

1. درست کردن الگو و برش پارچه نمدی

ابتدا یکی از کارت‌های بانکی خود را روی یک کاغذ قرار دهید. دورتادور کارت را با مداد به‌صورت دقیق خط بکشید و بعد مانند تصویر یک لوزی بزرگ‌تر روی کاغذ رسم کنید. سپس با استفاده از قیچی جاهای مورد نظر را قیچی کنید. در این الگو علاوه‌بر مستطیل اصلی، هر ضلع یک مثلث هم دارد.

از بین رنگ‌های مختلف پارچه‌های نمدی، یکی از آن‌ها را به عنوان پارچه اصلی انتخاب کنید. الگو را روی پارچه نمدی قرار دهید و با استفاده از ماژیک یا مداد دورتادور آن را خط بکشید. حالا با قیچی خطوط رسم شده را برش دهید.

ما برای تزیین و ساخت کیف کارت نمدی از شکل تمبر استفاده کردیم. شما می‌توانید به سلیقه‌ خودتان هر طرح، رنگ و شکل‌ دیگر را برای تزیین کیف کارت انتخاب کنید.

الگوی ساخت کیف کارت نمدی

2. دوختن اشکال به پارچه اصلی

برای دوختن شکل‌ها به پارچه اصلی از نخ‌ گل‌ دوزی با رنگ روشن استفاده کنید. این امر باعث می‌شود زیبایی کیفت کارت نمدی شما دو چندان شود. حالا با مهارتی که دارید کوک‌های ریز یا درشت بزنید. همچنین می‌توانید برای اتصال طرح‌های زینتی و ساخت کیف کارت نمدی از چسب استفاده کنید.

نحوه دوختن کیف کارت نمدی

3. دوخت و ساخت کیف کارت نمدی

بعد اتصال طرح‌های زینتی روی کیف کارت، باید باله‌های آن را به هم بدوزید تا کار تکمیل شود. ابتدا سمت راست و چپ را به طرف داخل تا کنید و سپس سمت پایین را به داخل تا بزنید. حالا مانند عکس با نخ گل‌دوزی و سوزن، ضلع پایین باله‌های سمت راست و چپ را به قسمت پایین بدوزید.

در این آموزش برای زیبایی بیشتر از رنگ سفید روی پارچه قرمز تیره استفاده کردیم. این تضاد رنگ باعث زیبایی بیشتر ساخت کیف کارت نمدی شده است. شما می‌توانید به تناسب رنگ کیف خود، از نخ‌های دیگر استفاده کنید.

ساخت کیف کارت نمدی

با استفاده از این کیف به راحتی می‌توانید کارت‌های خود را پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید این کیف نمدی را درست کرده و به دیگران هدیه دهید. اگر به ساخت این نوع کاردستی‌ها علاقه دارید، ساخت جا مدادی مینیون هم برایتان جالب خواهد بود. اگر طرح و ایده‌های دیگری برای ساخت این نوع کاردستی سراغ دارید، آن را با سایر کاربران کاغذرنگی در میان بگذارید.