خلاصه مطلب

از طرح‌های ساده و تکراری جامدادی‌های بازار خسته شده‌اید و می‌خواهید یک جامدادی با طرح دلخواه‌تان بسازید؟ همین حالا دست‌به‌کار شوید و وسایل موردنیاز برای ساخت جامدادی مینیون را تهیه کنید تا کاغذرنگی آموزش ساخت جامدادی مینیون را به شما یاد دهد.

شخصیت‌های کارتونی معمولا برای همه ما جذابیت خاصی دارند! دراین‌میان بچه‌ها از طرفداران درجه یک این شخصیت‌ها به‌حساب می‌آیند. آن‌ها دوست دارند همیشه در دکور اتاق‌شان شخصیتی کارتونی داشته باشند؛ زیرا تماشای این شخصیت‌ها و بازی با آن‌ها به کودکان حس خوبی می‌بخشد. در این مطلب از کاغذرنگی می‌خواهیم مراحل ساخت جامدادی مینیون را آموزش دهیم.

مینیون‌ها یکی از بامزه‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های کارتونی هستند. بیشتر بچه‌ها وقتی این جامدادی بامزه را می‌بینند، عاشقش می‌شوند. پس با کاغذرنگی همراه باشید تا این جامدادی بامزه را در هررنگ و مدلی که دوست دارید، بسازید.

وسایل موردنیاز

 • مازیک 1 عدد
  ماژیک مشکی
 • به مقدار لازم
  فوم با رنگ‌های مختلف
 • 1 عدد
  چسب حرارتی تفنگی
 • 1 عدد
  شیشه خالی مربا
 • 1 عدد
  قیچی

1. ساخت بدنه جامدادی

برای ساخت جا مدادی مینیون ابتدا فوم زردرنگ را طوری ببرید که کمی از لبه شیشه مربا بالا باشد. سپس یکی از لبه‌های فوم را انتخاب کنید و مانند تصویر روی آن با دستگاه حرارتی چسب بریزید. کمی صبر کنید تا چسب خشک شود. لبه فوم را به شیشه بچسبانید و دورتادور شیشه را با فوم بپوشانید. لبه دیگر را با چسب حرارتی به فوم بچسبانید.

2. درست‌کردن لباس

جامدادی را روی فوم آبی‌رنگ قرار دهید یا به‌اندازه نصف شیشه با استفاده از قیچی فوم آبی را ببرید. این فوم در کاردستی ساخت جامدادی مینیون برای تهیه لباس مینیون‌هاست.

پس از برش فوم آبی،‌ آن را طوری تا کنید که لبه‌ها با یک‌دیگر در یک خط باشند. مطابق تصویر یک سانتی‌متر از لبه بالا به‌سمت پایین بیایید و آن را تا دو سانت باقی‌مانده تا وسط شکل ببرید. یک سانت از خطی که بریده‌اید، پایین بیاید و آن را با قیچی کمی بیش‌تر از خط بالا ببرید. درآخر مانند تصویر میان دو خط را به‌صورت مورب قیچی کنید.

3. ساخت جامدادی مینیون و چسباندن لباس روی بدنه

در این مرحله مانند مرحله اول فوم آبی را با استفاده از چسب حرارتی روی فوم زرد بچسبانید.

مطابق تصویر یک جیب با شکل دلخواه روی فوم بکشید و آن را جدا کنید. روی جیب کمی چسب حرارتی بزنید و آن را وسط شکل بچسبانید.

4. درست‌کردن چشم‌ها و عینک

در این مرحله از ساخت جامدادی مینیون بخشی از فوم توسی را به‌صورت دایره‌ای ببرید و دایره‌ای دیگر از داخل آن در بیاورید.

ساخت جامدادی مینیون

در مرحله بعدی ساخت جامدادی مینیون باید فوم طوسی را روی یک فوم سفید قرار دهید و بخش‌های اضافی اطرافش را با قیچی ببرید.

فوم سفید را روی فوم طوسی بچسبانید تا چشم‌های مینیون تکمیل شود. مانند تصویر چشم را بالای فوم زرد بچسبانید.

فوم سیاه را مانند تصویر طوری اندازه بگیرید که از دو طرف به لبه عینک برسد و عرض آن یک سانتی‌متر باشد. آن را مطابق تصویر با چسب حرارتی به فوم زرد بچسبانید.

5. رنگ‌آمیزی لباس مینیون‌ها

با استفاده از ماژیک مشکی برای چشم‌های جامدادی مینیون مردمک بگذارید. مطابق تصویر دورتادور لباس را در ساخت جامدادی مینیون طوری با ماژیک نقطه‌چین بگذارید که مانند خط دوخت لباس باشد.

نکاتی در ساخت جا مدادی مینیون

شما می‌توانید با تغییردادن شکل چشم‌ها یا با کوچک و بزرگ‌‌کردن شیشه مربا در ساخت جامدادی مینیون به سادگی شکل جامدادی مینیون را عوض کنید. اگر ایده یا طرح‌ دیگری برای ساخت جامدادی مینیون سراغ دارید، آن را با سایر کاربران کاغذرنگی درمیان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره ساخت جامدادی مینیون

برای ساخت جامدادی مینیون به چه وسایلی نیاز دارید؟
شیشه خالی مربا و فوم‌های رنگی مهم‌ترین وسایل این کاردستی هستند.
ساخت جامدادی مینیون برای چه رده سنی مناسب است؟
هرچند برای ساخت آن باید روی کمک بزرگسالان حساب کرد، اما این کاردستی برای کودکان رده سنی 6 تا 10 سال است.
اگر فوم رنگی نداشته باشید، چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟
در این صورت می‌توانید به جای فوم رنگی از نمد و پارچه‌های ضخیم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید