شخصیت‌های کارتونی معمولا برای همه ما جذابیت خاصی دارند! دراین‌میان بچه‌ها از طرفداران درجه یک این شخصیت‌ها به‌حساب می‌آیند. آن‌ها دوست دارند همیشه در دکور اتاق‌شان شخصیتی کارتونی داشته باشند؛ زیرا تماشای این شخصیت‌ها و بازی با آن‌ها به کودکان حس خوبی می‌بخشد. در این مطلب از کاغذرنگی می‌خواهیم مراحل ساخت جامدادی مینیون را آموزش دهیم. مینیون‌ها یکی از بامزه‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های کارتونی هستند. بیشتر بچه‌ها وقتی این جامدادی بامزه را می‌بینند، عاشقش می‌شوند. پس با کاغذرنگی همراه باشید تا این جامدادی بامزه را در هررنگ و مدلی که دوست دارید، بسازید.

وسایل موردنیاز

  • ماژیک مشکی
  • چند فوم با رنگ‌های مختلف (آبی، زرد، توسی، مشکی و سفید)
  • چسب حرارتی تفنگی
  • یک شیشه خالی مربا
  • قیچی

مراحل ساخت جامدادی مینیون

برای اینکه بتوانید ساخت این جامدادی را راحت‌تر پیش ببرید، مرحله‌به‌مرحله با کاغذ رنگی همراه باشید.

مرحله اول، ساخت بدنه

برای ساخت جا مدادی مینیون ابتدا فوم زردرنگ را طوری ببرید که کمی از لبه شیشه مربا بالا باشد. سپس یکی از لبه‌های فوم را انتخاب کنید و مانند تصویر روی آن با دستگاه حرارتی چسب بریزید. کمی صبر کنید تا چسب خشک شود. لبه فوم را به شیشه بچسبانید و دورتادور شیشه را با فوم بپوشانید. لبه دیگر را با چسب حرارتی به فوم بچسبانید.

13 Min
14 Min
15 Min

مرحله دوم، درست‌کردن لباس

جامدادی را روی فوم آبی‌رنگ قرار دهید یا به‌اندازه نصف شیشه با استفاده از قیچی فوم آبی را ببرید. این فوم در کاردستی ساخت جامدادی مینیون برای تهیه لباس مینیون‌هاست.

19 Min
18 Min

پس از برش فوم آبی،‌ آن را طوری تا کنید که لبه‌ها با یک‌دیگر در یک خط باشند. مطابق تصویر یک سانتی‌متر از لبه بالا به‌سمت پایین بیایید و آن را تا دو سانت باقی‌مانده تا وسط شکل ببرید. یک سانت از خطی که بریده‌اید، پایین بیاید و آن را با قیچی کمی بیش‌تر از خط بالا ببرید. درآخر مانند تصویر میان دو خط را به‌صورت مورب قیچی کنید.

21 Min
22 Min
23 Min
24 Min

مرحله سوم ساخت جامدادی مینیون و چسباندن لباس روی بدنه

در این مرحله مانند مرحله اول فوم آبی را با استفاده از چسب حرارتی روی فوم زرد بچسبانید.

25 Min
26 Min

مطابق تصویر یک جیب با شکل دلخواه روی فوم بکشید و آن را جدا کنید. روی جیب کمی چسب حرارتی بزنید و آن را وسط شکل بچسبانید.

27 Min
28 Min
29 Min

مرحله چهارم، درست‌کردن چشم‌ها و عینک

در این مرحله از ساخت جامدادی مینیون بخشی از فوم توسی را به‌صورت دایره‌ای ببرید و دایره‌ای دیگر از داخل آن در بیاورید.

ساخت جامدادی مینیون

در مرحله بعدی ساخت جامدادی مینیون باید فوم طوسی را روی یک فوم سفید قرار دهید و بخش‌های اضافی اطرافش را با قیچی ببرید.

3 Min
2 Min

فوم سفید را روی فوم طوسی بچسبانید تا چشم‌های مینیون تکمیل شود. مانند تصویر چشم را بالای فوم زرد بچسبانید.

4 Min
5 Min

فوم سیاه را مانند تصویر طوری اندازه بگیرید که از دو طرف به لبه عینک برسد و عرض آن یک سانتی‌متر باشد. آن را مطابق تصویر با چسب حرارتی به فوم زرد بچسبانید.

6 Min
9 Min
7 Min
10 Min

مرحله پنجم، رنگ‌آمیزی لباس

با استفاده از ماژیک مشکی برای چشم‌های جامدادی مینیون مردمک بگذارید. مطابق تصویر دورتادور لباس را در ساخت جامدادی مینیون طوری با ماژیک نقطه‌چین بگذارید که مانند خط دوخت لباس باشد.

11 Min
12 Min

نکاتی در ساخت جا مدادی مینیون

شما می‌توانید با تغییردادن شکل چشم‌ها یا با کوچک و بزرگ‌‌کردن شیشه مربا در ساخت جامدادی مینیون به سادگی شکل جامدادی مینیون را عوض کنید. اگر ایده یا طرح‌ دیگری برای ساخت جامدادی مینیون سراغ دارید، آن را با سایر کاربران کاغذرنگی درمیان بگذارید.