خلاصه مطلب

فرشته‌ها از زیباترین نقاشی‌های دنیا هستند. شما می‌توانید با آموزش نقاشی فرشته کودکانه نحوه کشیدن این پری‌های زیبا را به فرشته‌های زندگیتان یاد دهید. کافی است مداد رنگی‌ها و کاغذها را آماده کنید.

تا حالا شده یک فرشته بکشید تا با چوب آرزویش هرچیزی را که دوست دارید، ظاهر کنید؟ در این مطلب کاغذ رنگی نقاشی فرشته قشنگ و مهربان را می‌کشیم. شاید این فرشته با چوب جادویش آرزوهایمان را برآورده کند.

بعد از نقاشی فرشته کودکانه به ‌راحتی می‌توانید سراغ نقاشی پری دریایی یا شاهزاده بروید؛ چون مراحل کلی آن‌ها شبیه به هم و بسیار آسان است.

ویدئوی آموزش نقاشی فرشته

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی آدم برفی کودکانه آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی فرشته

مثل نقاشی خانه باب اسفنجی یک مداد سیاه و یک کاغذ تنها وسایل موردنیاز شما برای نقاشی فرشته کودکانه هستند. در ۱۰ قدم آسان و لذت‌بخش فرشته جادویی شما آماده می‌شود.

مثل عکس سیب نقاشی بعد از آن نوبت به رنگ‌آمیزی خلاقانه و جذاب فرشته می‌رسد. این مرحله را کاملا به خودتان واگذار می‌کنیم. یادتان باشد طرح اولیه را کمی کمرنگ بکشید تا درصورت نیاز خیلی راحت چندین بار آن را پاک و دوباره امتحان کنید.

۱. کشیدن صورت فرشته

نقاشی را با کشیدن یک U روی صفحه شروع کنید. این U شکل صورت نقاشی فرشته را می‌سازد. با همین حرکت ساده صورت زیبای فرشته مهربان شروع می‌شود.

رسم صورت فرشته

۲. جزییات چهره نقاشی فرشته

حالا یک خط مو، دو منحنی برای چشم‌ها و دوتا هم برای بینی و دهان به صورت نقاشی فرشته اضافه کنید. خط مو را می‌توانید در مدل‌های مختلفی بکشید، ولی این‌ جا مدل دو تا منحنی را یاد می‌گیرید که البته به چهره فرشته یک معصومیت ویژه‌ای می‌دهد.

 کشیدن جزییات چهره فرشته

۳. مژه و موهای فرشته مهربان

روی هر چشم سه یا چهار خط برای مژه بگذارید. دو دایره هم به لبه‌های خط مو اضافه کنید. این دایره‌ها را قرار است جلوتر به عنوان گیره مو رنگ‌آمیزی کنید.

کشیدن مژه و موهای فرشته

۴. رسم مو و لباس نقاشی فرشته

موها را با کشیدن دو منحنی برعکس بالای دو منحنی اول، کامل کنید. این خطوط با خطوط قبلی کاملا متقارن هستند. بعد لباس ساده نقاشی فرشته را بکشید. این لباس با دو خط انحنادار ساده در بغل و یکی در پایین، کامل می‌شود.

رسم مو و لباس فرشته

۵. نقاشی موهای فرشته کودکانه

از دایره‌های لبه مو، دو دم‌اسبی بکشید. البته نوع و مدل موها هم به سلیقه شما بستگی دارد. نقاشی فرشته کودکانه ما در این جا موهای خرگوشی دارد که از دو سمت صورتش مشخص هستند.

نقاشی موهای فرشته

۶. رسم دست و پاهای نقاشی فرشته

دست‌ها و پاها را در ساده‌ترین حالت ممکن بکشید. نیازی به طراحی پیچیده و حتی کشیدن انگشت‌ها ندارید. دو رشته باریک برای دست و دو مثلث منحنی برای پاها کافی است.

کشیدن دست و پا برای فرشته

۷. جزییات لباس و چوب‌دستی

جزئیات را به لباس اضافه کنید. در این مرحله از نقاشی فرشته مثلا می‌توانید یقه و کمربند بکشید. جذاب‌ترین قسمت کار یعنی چوب جادویی را به دست فرشته بسپارید. برای این کار کافی است یک خط بلند در یکی از دست‌هایش بکشید و سر خط یک ستاره پنج‌ضلعی بکشید.

رسم جزییات لباس و چوب جادو فرشته

۸. اضافه‌کردن طرح‌های دامن

برای اینکه یک نقاشی فرشته کودکانه شیک و جذاب داشته باشید، می‌توانید نسبت به لباسش سخاوت بیشتری به خرج بدهید. مثلا بد نیست چند خط روی دامن، یعنی از کمربند به پایین، اضافه کنید.

اضافه کردن طرح های دامن فرشته

۹. رسم بال‌های فرشته

نقاشی کارتونی فرشته شما حالا فقط منتظر دو بال پروانه‌ای است تا با آن پرواز کند. بال‌ها شبیه عدد 3 و 3 برعکس یعنی  در زبان انگلیسی هستند.

رسم بال های فرشته

به‌همین راحتی فرشته جادویی خودتان را خلق کردید. حالا با مدادرنگی‌ نقاشی فرشته را زیبا و درخشان‌تر از قبل کنید. اگر از این ایده برای نقاشی کودکان خوشتان آمد پیشنهاد میکنم مطلب نقاشی روباه کودکانه را هم مطالعه کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی فرشته

نقاشی فرشته مخصوص کودکان است؟
بله، در مطلب آموزش کشیدن فرشته کودکانه به صورت مرحله‌به‌مرحله مناسب کودکان آموزش داده می‌شود.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی فرشته نیاز است؟
برای رسم این نقاشی کافی است یک مداد سیاه، یک برگه سفید و چند مداد رنگی داشته باشید.
برای رنگ‌آمیزی نقاشی فرشته از چه رنگی استفاده کنید؟
این نقاشی یک فعالیت کودکانه است و هر کودکی می‌تواند در دنیای خیال خود از هر رنگی برای رنگ‌آمیزی نقاشی استفاده کند.
اشتراک گذاری: