خلاصه مطلب

کاردستی هیولا سنگی یکی از آن کاردستی‌های ساده و کاربردی برای سرگرمی کودکان است که حتی خودشان هم می‌توانند آن را به تنهایی درست کنند. شما می‌توانید کاردستی هیولا سنگی را با ارزان‌ترین وسایل بسازید.

اگر گلدان‌هایتان را سروسامان داده‌اید، احتمالا تعدادی سنگ کوچک و بزرگ اضافه روی دستتان مانده است. کاردستی با سنگ می‌تواند ایده بامزه‌ای برای کودکان باشد. ساخت کاردستی هیولا سنگی با کمک این سنگ‌ها یک فعالیت و سرگرمی متفاوت برای شما و کودکتان است.

در این مطلب از کاغذ رنگی قصد داریم کاردستی هیولا سنگی را به شما و کودکانتان آموزش دهیم. خالق این هیولا سنگی عجیب و بامزه، ذهن خلاق کودکان شما خواهد بود. این کاردستی مثل طرز تهیه مایع حباب ساز اصلا سخت نیست و برای کودکان کم سن‌وسال هم مناسب است.

وسایل مورد نیاز کاردستی هیولا سنگی

 • سنگ رودخانه ای به مقدار دلخواه
  سنگ رودخانه‌ای
 • گواش به مقدار دلخواه
  رنگ کاردستی
 • قلم مو چند عدد
  قلم‌مو رنگ‌آمیزی
 • چشم عروسکی به مقدار دلخواه
  چشم عروسکی
 • چسب مایع 1 عدد
  چسب مایع

مراحل ساخت کاردستی هیولا سنگی

مثل کاردستی مار با کاغذ رنگی با گذراندن چند مرحله کوتاه کاردستی هیولا سنگی آماده می‌شود. همراه فرزندتان مرحله‌به‌مرحله پیش بروید تا یک کاردستی فوق‌العاده بسازید.

1. رنگ‌آمیزی سنگ‌های کا‌ردستی 

برای کاردستی عروسک هیولا سنگی به سنگ‌هایی با سطح صاف و صیقلی و اندازه نسبتا بزرگ نیاز دارید. انتخاب تعداد سنگ‌ها با خودتان است. مثلا می‌توانید 5 سنگ برای ساخت 5 کاردستی هیولا سنگی انتخاب کنید. هر کدام از این هیولاهای عجیب‌وغریب باید رنگ‌های متفاوتی داشته باشند.

بعد از آن که با قلم‌مو سنگ را رنگ‌آمیزی کردید، همه سطح آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ بخشی از آن بدون رنگ نمانده و سطح سنگ یکدست است.

در پایان این مرحله سنگ کاردستی هیولا سنگی را کنار بگذارید تا خشک شود. اگر برای مراحل بعدی عجله دارید، می‌توانید برای خشکی زودتر سنگ از سشوار کمک بگیرید. اگر هم نه کافی است آن را جایی روی میز کنار پنجره قرار دهید.

2. چسباندن چشم کاردستی هیولا سنگی

در این مرحله چشم‌های عروسکی را بردارید و با چسب مایع به جای مناسبی از سنگ‌ها بچسبانید تا چشم کاردستی هیولا سنگی هم کامل شود. اندازه یا تعداد چشم‌ هیولا سنگی به علاقه و انتخاب کودکتان بستگی دارد. هیولاها می‌توانند تنها یک چشم داشته باشند یا حتی سه چشم و بیشتر!

ساخت کاردستی هیولا سنگی

به عنوان یک توصیه، اگر یک چشم بزرگ را با یک چشم کوچک ترکیب کنید، هیولاهای شما بسیار جالب خواهند شد.

3. طراحی صورت هیولا سنگی

یادتان باشد با کمی خلاقیت کاردستی شما بسیار خاص و متفاوت می‌شود. مثلا می‌توانید از رنگ مشکی استفاده کنید و با خط منحنی دهان هیولاها را بکشید. بعد نوبت به دندان‌های کاردستی هیولا سنگی می‌رسد. با رنگ سفید دندان‌ها را به شکل مثلثی و نوک تیز نقاشی کنید تا هیولا کمی خشن باشد.

آموزش ساحت کاردستی سنگی کودکانه

بهترین کار این است که اجازه دهید کودکتان با هوش و خلاقیت خودش این مرحله را پیش ببرد و کاردستی هیولا سنگی منحصربه‌فردی درست کند.

4. تکمیل جزییات کاردستی هیولا سنگی

اگر بخشی از رنگ‌آمیزی رنگ یا نقاشی صورت کاردستی مانده، آن را هم تمام کنید. بعد از آن که نقاشی صورت هیولا سنگی تمام شد، سنگ را کنار بگذارید تا به طور کامل خشک شود. حالا کاردستی هیولا سنگی بامزه آماده هستند.

ساخت کاردستی با سنگ کاردستی هیولا سنگی

دختران و پسران هر دو به یک اندازه از کاردستی‌ کودکانه با سنگ شگفت‌زده می‌شوند. شما می‌توانید این کاردستی هیولا سنگی را به صورت تزیینی روی میز بچینید تا کودکان با تماشای آن به وجد بیایند یا حتی با آن‌ها بازی کنند. اگر به ساخت کاردستی با سنگ علاقه‌مند هستید، حتما سری به کاردستی کفشدوزک سنگی و کاردستی کرم سنگی هم بزنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی هیولا سنگی

وسایل موردنیاز کاردستی هیولا سنگی چیست؟
سنگ رودخانه، رنگ نقاشی، چشم عروسکی از مهم‌ترین وسایل ساخت کاردستی هیولا سنگی هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کودکان 3 تا 10 سال با کمک مستقیم بزرگ‌ترها و کودکان بزرگ‌تر می‌توانند خودشان با کمی دقت این کاردستی را درست کنند.
برای ساخت این کاردستی به چه رنگی نیاز است؟
شما می‌توانید هر رنگی که دوست دارید، برای این کاردستی استفاده کنید.
اشتراک گذاری: