درست کردن حباب یکی از تفریحات لذت‌بخش و بی‌خطر برای کودکان است. شاید کمتر بچه‌ای را بتوان پیدا کرد که از این کار لذت نبرد. همه ما خاطره خوب حباب بازی را از کودکی به یادگار داریم. اما خاطره بد تمام شدن مایع حباب ساز هم کنار خاطرات خوب آن قرار دارد. اگر شما هم برای فرزندتان یک حباب‌ساز تهیه کرده‌ باشید، بدون‌شک متوجه شده‌اید که پس از اتمام مایع آن‌ها، هیچ مخلوطی از آب و مواد شوینده عملکرد اولیه حباب‌ساز را به آن برنمی‌گرداند.

در اغلب اوقات مایع حباب‌سازی که در خانه آماده می‌کنید، حباب‌های خوبی درست نمی‌کند و حباب‌های جدید خیلی زود از بین می‌روند. در این مطلب از کاغذ رنگی به آموزش تهیه مایع حباب‌ساز را ارائه کرده‌ایم. اگر مدتی است که دستگاه حباب‌ ساز فرزندتان را کنار گذاشته‌اید، بدون‌شک پایان این مطلب تصمیم خواهید گرفت دوباره آن را فعال کنید.

نحوه تهیه مایع حباب ساز

مواد موردنیاز تهیه مایع حباب‌ ساز

شما برای تهیه مایع حباب‌ساز به وسایل ساده و با دسترسی آسان نیاز دارید. مواد مورد نیاز

  • 1 عدد بطری شیشه‌ای
  • آب به مقدار موردنیاز
  • صابون مایع یا مایع ظرف‌شویی
  • گیلیسیرین
  • پیمانه‌های اندازه‌گیری

مواد مورد نیاز برای تهیه مایع حباب‌ساز

طرز تهیه مایع مخصوص حباب‌ساز

تنها با اجرای همین چند کار ساده می‌توانید یک مایع با غلظت مناسب تهیه کنید تا حباب‌های بیشتری بسازید.

1. ریختن آب در بطری

در قدم اول کافی است یک فنجان آب داخل بطری شیشه‌ای بریزید. هرچند دمای آب چندان اهمیتی ندارد، اما پیشنهاد می‌کنیم از آب خیلی سرد یا خیلی گرم استفاده نکنید. بهتر است آب هم‌دمای محیط باشد.

آب برای تهیه مایع حباب‌ساز

2. اضافه کردن مایع ظرف‌شویی

صابون مایع یا مایع ظرف‌شویی را به آب اضافه کنید و آن را آرام‌آرام مخلوط کنید. حین هم‌زدن مواد، مخلوط آب و صابون نباید کف کند. تا اینجا مایع حباب‌‌ساز تقریبا آماده است. هرچند این محلول حباب درست می‌کند؛ اما خودتان هم متوجه شده‌اید که عملکرد چندان درستی ندارد. چاره این مشکل در مرحله سوم تهیه مایع حباب‌ساز است.

تهیه مایع حباب ساز

3. اضافه کردن گلیسیرین

در این مرحله یک قاشق گیلیسیرین به محلول اضافه کرده و مثل مرحله پیش آن را به آرامی هم بزنید. گیلسیرین یک ترکیب شیرین است که وقتی با محلول آب و صابون مخلوط می‌شود، باعث ایجاد حباب‌های ضخیم‌تر شده و در نتیجه حباب‌ها مدت زمان بیشتری در هوا معلق خواهند بود.

تهیه مایع حباب ساز

تست مایع حباب ساز و  رفع مشکلات آن

تبریک می‌گوییم! محلول شما آماده است. اگر هنگام استفاده از محلول متوجه شدید که درست کار نمی‌کند، کمی صابون مایع یا مایع ظرف‌شویی به آن اضافه کنید تا محلول شما غلیظ‌تر شود. درصورتی‌که باز هم محلول درست کار نکرد، مقدار کمی گیلسیرین به محلول اضافه کنید. خواهید دید که محلول شما به‌خوبی کار می‌کند.

تهیه مایع حباب‌ساز

حالا کودک شما می‌تواند خاطره خوش حباب بازی را تا ابد با خود داشته باشد. اگر شما هم تجربه یا خاطره‌ای از درست کردن مایع حباب‌‌ساز دارید، آن را با ما و همراهان کاغذرنگی در میان بگذارید. اگر اهل ساخت کاردستی هستید، از ساخت کاردستی با پوست تخم مرغ هم خوشتان خواهد آمد.

سوالات پرتکرار شما درباره مایع حباب‌ساز

با چه مایعی مایع حباب ساز درست کنیم؟

برای درست کردن مایع حباب ساز هیچ محدودیتی در نوع مایع (دستشویی یا ظرف شویی)و برند مایع وجود ندارد. آنچه در ساخت مایع حباب ساز مهم است، غلظت محلولی است که درست می‌کنید؛ اگر محلول رقیق باشد مایع حباب ساز شما درست کار نخواهد کرد.

چگونه حباب رنگی درست کنیم؟

برای درست کردن مایع حباب ساز رنگی به رنگ‌های قابل شستشو و غیر سمی نیاز دارید. به‌این‌منظور می‌توانید از ماژیک هایلایت استفاده کنید. روش کار به این شکل است که نوک ماژیک هایلایت را با کمک دم باریک بیرون کشیده و داخل مایع حساب ساز قرار دهید. البته می‌توانید به‌جای این‌کار قبل از اینکه مایع و آب را با هم مخلوط کنید نوک ماژیک هایلایت را داخل آب گذاشته و با آبِ رنگی مایع خود را درست کنید.

مایع حباب ساز از کجا بخریم؟

برای خرید مایع حباب ساز می‌توانید به اسباب‌بازی فروشی‌ها مراجعه کرده یا اینترنتی آن را تهیه کنید.


خرید اینترنتی مایع حباب‌ساز

اگر به هر دلیلی مایع حباب‌ساز شما درست کار نکرد می‌توانید از طریق لینک‌های زیر آن را خریداری کنید.

مایع حباب ساز مدل Rainbow 20

مایع حباب ساز مدل Rainbow 20

مایع حباب ساز مدل Rainbow 20 ، ابعاد 50*70*160 میلی متر وزن 500 گرم وزن بسته بندی 514 گرم سبک اسباب بازی سرگرم کننده نوع کارکرد مکانیکی

مایع حباب ساز طرح دایناسوری مدل k-100

مایع حباب ساز طرح دایناسوری مدل k-100

مایع حباب ساز طرح دایناسوری مدل k-100 ابعاد 180x90x40 میلی‌متر وزن 500 گرم سبک اسباب بازی سرگرم‌کننده نوع کارکرد مکانیکی