خلاصه مطلب

نمی‌دانم تجربه ساخت چند کاردستی که به هم مربوط بوده اند را داشته اید یا نه، ولی وقتی آن‌ها را کنار هم می‌گذارید واقعا لذت بخش است. مثلا چند ماکت درخت با یک خانه یا چند خرگوش مثل کاردستی‌های این مطلب. اگر دنبال ساخت کاردستی یک خانواده خرگوش هستید حتما الگو ساخت این مطلب را دنبال کنید.

خرگوش‌ها چه در کارتون و چه در واقعیت همیشه محبوب بوده‌اند. یک کاردستی خرگوش بانی می‌تواند هر کودکی را به خود جذب کند. از طرفی کاردستی‌های پوم پوم یکی از لذت‌بخش‌ترین سرگرمی‌های خانگی محسوب‌ می‌شوند.

البته این را باید از اهالی کاغذ رنگی پرسید، ولی ساخت کاردستی خرگوش آسان خیلی جذاب است. با کمی خلاقیت، احتمالا خیلی از حیوانات قشنگ و بانمک را می‌توانید با کامواهای رنگی بسازید. مثلا یک خرگوش بانی کوچک پوم پوم یا ماسک خرگوش کودکانه خیلی هیجان‌انگیز است.

وسایل موردنیاز

 • کاموا
  نخ کاموا طوسی روشن
 • مهره‌های رنگی
 • نمد طوسی و صورتی
 • توپ پنبه‌ای یا یک گلوله پنبه
 • نخ نامرئی
 • چسب حرارتی
  چسب حرارتی
 • قیچی
  قیچی

شما می‌توانید رنگ مواد مورداستفاده را به سلیقه خودتان انتخاب کنید. درباره مهره‌ها هم درواقع فقط به دو مهره هم‌رنگ برای چشم‌ها و یک مهره متفاوت برای بینی نیاز دارید.

مراحل ساخت کاردستی خرگوش بانی پوم پوم

شاید چیزی شبیه خرگوش پوم پوم و کلا کاردستی‌هایی از این مدل، به وقت بیشتری برای آماده‌سازی نیاز داشته ‌باشند، اما روند راحت و نتیجه درخشانی دارند. اگر هم دنبال کاردستی آسان هستید، کاردستی کرم را امتحان کنید.

شما می‌توانید کاردستی خرگوش بانی پوم پوم را تقریبا در ۲۰ دقیقه بسازید. بیشترین زمان برای ساخت این خرگوش به دلیل شکل‌دهی به پوم پوم آن است؛ ولی در آخر کاملا ارزشش را دارد.

۱. حلقه کردن نخ‌های کاردستی

یک تکه کاموا را به طول ۱۵ سانتی‌متر با قیچی ببُرید و کنار بگذارید. بعد خیلی آرام و باحوصله نخ کاموا را ۶۰ بار دور دو انگشت دستتان بچرخانید. در نظر داشته باشید اگر نخ نازک باشد، باید نخ را تقریبا دو برابر این مقدار بپیچید.

حلقه کردن نخ‌های کاردستی

حالا آرام حلقه کاموا را از دستتان بیرون بیاورید و وسطش را محکم نگه دارید تا حلقه‌های نخ کاردستی خرگوش بانی از هم باز نشوند.

گره دسته کاموا

بعد از آن باید تکه کاموای اول کار را دور این حلقه، محکم گره بزنید. سعی کنید گره محکمی بزنید تا احتمال باز شدن گره اصلا وجود نداشته باشد.

ساخت حلقه پوم پوم

۲. بُریدن حلقه‌های کاردستی خرگوش بانی

با یک قیچی تیز مثل قیچی خیاطی یا آشپزخانه، حلقه‌های کاموای کاردستی خرگوش بانی را از وسط به دو تکه تقسیم کنید. پوم پوم موردنیازتان درست شد، ولی هنوز به طور کامل آماده نیست.

کاردستی خرگوش بانی

شما باید اول بخش‌های اضافی و بلند این گلوله کاموایی را با قیچی ببُرید تا شکل ظاهری آن کاملا یک‌دست و مرتب شود. این مرحله به زمان بیشتری نیاز دارد.

هرچه بیشتر وقت بگذارید و حوصله بیشتری به خرج دهید، پوم پوم توپی‌شکل و منظم‌تری برای کاردستی خرگوش بانی درست می‌کنید.

پوم پوم کاردستی خرگوش

۳. تکرار مراحل ساخت پوم پوم

مراحل بالا را بار دیگر تکرار کنید. با این تفاوت که کاموا را دور چهار انگشتتان بپیچانید. بعد از آن، دو پوم پوم را روی هم بچسبانید.

ساخت پوم پوم تن خرگوش

پوم پوم کوچک، به عنوان سر و پوم پوم بزرگ‌تر، بدن کاردستی خرگوش بانی را تشکیل می‌دهند. بعد از ساخت و آماده کردن هر دو پوم پوم باید مرحله بعدی را شروع کنید.

سر و بدن کاردستی خرگوش

۴. ساخت گوش‌های کاردستی خرگوش بانی

حالا که کلیات سر و بدن آماده است، باید سراغ گوش‌های دراز خرگوش بروید. دو شکل گوش را روی نمد طوسی ببرید. دو گوش کمی کوچک‌تر هم روی نمد صورتی با قیچی بُرش بزنید.

ساخت گوش های خرگوش بانی

گوش صورتی را روی گوش طوسی قرار دهید، قسمت پایین‌ آن دو را با دست محکم جمع کنید و همان‌طور که فشار می‌دهید، با چسب بچسبانید.

چسباندن تکه های گوش

۵. چسباندن گوش و چشم خرگوش

در این مرحله از کاردستی خرگوش کوچولو باید حسابی چسب‌کاری کنید. اول گوش‌های کاردستی خرگوش بانی را به بالای سرش بچسبانید و بعد دو تا چشم عروسکی را به جای چشمانش با چسب به صورت خرگوش بزنید.

چسباندن گوش و چشم های خرگوش

۶. گذاشتن سبیل کاردستی خرگوش بانی

برای سبیل خرگوش هم کافی است کمی نخ نامرئی را به شکل حلقه نسبتا بزرگ در بیاورید. حلقه را با یک تکه نخ از وسط گره بزنید و بعد با قیچی ببرید.شبیه کاری که برای ساخت پوم پوم کردید.

گذاشتن سبیل کاردستی بانی خرگوش

بعد از آن هم دکمه کوچک صورتی و نخ نامریی را برای بینی کاردستی خرگوش ساده و سبیل کاردستی خرگوش بانی قرار دهید تا همه قسمت‌های مربوط به صورت خرگوش کامل شود.

چسباندن مهره دماغ کاردستی خرگوش

۷. چسباندن دم خرگوشی

تقریبا همه چیز کامل شده است. حالا فقط مانده دم پنبه‌ای کاردستی خرگوش بانی را هم با چسب حرارتی در جای خودش وصل کنید.

چسباندن دم پنبه ای خرگوش

این کاردستی خرگوش بانی پوم پوم حیوان خانگی ملوس و نرم است که سبد، میز یا وسایل دکور شما را زیباتر می‌کند.

شما می‌توانید تعداد بیشتری از این کاردستی خرگوش زیبا بسازید و یک خانواده خرگوشی درست کنید یا با مطالعه مطلب جوجه پوم پوم و ساخت آن یک مزرعه از حیوانات کاموایی داشته باشید.

کاردستی خرگوش بانی

اگر شما هم از این خرگوش‌های پشمالو و نرم ساختید، نظرتان را درباره مراحل ساخت کاردستی خرگوش بانی با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

اگر دنبال کاردستی آسان هستید، کاردستی خرچنگ با رول دستمال توالت را امتحان کنید.

پرسش های متداول درباره کاردستی خرگوش بانی

کاردستی خرگوش بانی مناسب چه رده سنی است؟
این کاردستی با وسایل ساده ای ساخته می‌شود، اما بیشتر مناسب نوجوان‌هاست.
چه وسایلی برای ساخت کاردستی بانی خرگوشه نیاز است؟
نمد، پنبه، کاموا برای ساخت پوم پوم، قیچی، چسب و مهره‌های تزیینی از مهمترین وسایل مورد نیاز ساخت این کاردستی است.
برای ساخت این کاردستی می‌توان پوم پوم آماده نیز تهیه کرد؟
بله، اما توجه کنید که پوم پوم ها در دو اندازه کوچک و بزرگ باشند.
اشتراک گذاری: