خلاصه مطلب

اگر به ساخت کاردستی‌های تزیینی علاقه‌مند باشید، حتما ساخت کاردستی با سنگ یا چوب را تجربه کرده اید. در این مطلب یک کرم سنگی رنگارنگ داریم که می‌خواهد لب پنجره خانه شما بنشیند و به افق لبخند بزند. اگر شما هم دوستش دارید پس دست به‌کار شده و خلقش کنید.

اگر مایل باشید، می‌خواهیم با کمی خلاقیت خانواده کرم‌های سنگی را به دنیای پرهیاهوی کودکان دعوت کنیم! برای ساخت کاردستی کرم با سنگ و درست کردن این موجودات بامزه مثل کاردستی مار آسان مسیر سختی پیش روی شما نیست. کاغذرنگی کمکتان می‌کند تا کرم‌های سنگی کوچک و بزرگ را به سلیقه خود بسازید و درصورت تمایل آنها را به بخشی از دکور اتاق خود اضافه کنید.

یکی از نکات مثبت کاردستی حیوانات با سنگ این است که برای ساخت این نوع کاردستی کافی است سری به طبیعت بزنید و تعدادی سنگ از میان سبزه‌ها یا کنار رودخانه پیدا کنید. ابعاد سنگ را با توجه به ابعاد کرم دلخواهتان انتخاب کنید.

وسایل موردنیاز ساخت کاردستی با سنگ

  • قلمو فومی
  • سنگ رودخانه‌ای
  • رنگ کاردستی
  • چسب سنگ‌
  • شاخه ریز درخت
    شاخه‌های ریز
  • ماژیک
    ماژیک

مراحل ساخت کاردستی کرم با سنگ

اگر می‌خواهید این کاردستی کودکانه برای ساخت کرم سنگی به خوبی پیش برود، مراحل زیر را گام‌به‌گام دنبال کنید.

1. رنگ‌آمیزی سنگ‌های کاردستی کرم با سنگ

برای این کار لازم است کمی حوصله به خرج دهید، چون با کمی دردسر مواجه خواهید شد. برای کاردستی کرم با سنگ اول یک سمت هر سنگ را رنگ‌آمیزی کنید و به آن فرصت خشک شدن بدهید.

بعد از آن باید طرف دیگر کاردستی کرم با سنگ را رنگ کنید. به عنوان یک توصیه اگر عجله دارید می‌توانید برای خشک شدن سریع‌تر آن‌ها از سشوار کمک بگیرید.

رنگامیزی سنگ های کاردستی با سنگ

یک پیشنهاد خوب در ساخت کاردستی کرم با سنگ هم این است که هر سنگ را یک رنگ کنید تا کرمی رنگ‌رنگی داشته باشید. این بستگی به سلیقه خودتان دارد.

برای اینکه از مراحل رنگ‌آمیزی کاردستی کرم با سنگ لذت بیشتری ببرید، کافی است وسواس را کنار بگذارید. بد نیست اگر گاهی آشفته و رنگی به نظر برسید!

2. نقاشی صورت کاردستی کرم با سنگ

یکی از این سنگ‌های کاردستی کرم با سنگ را به عنوان صورت کرم خود انتخاب کنید. هروقت از خشک شدن آن مطمئن شدید، می‌توانید با ماژیک یا ابزاری مشابه چشم‌ها و لبخند بزرگ این کرم سنگی را هم درست کنید.

نقاشی صورت کرم سنگی

3. کنار هم چسباندن سنگ‌ها

حالا سنگ‌های رنگ‌آمیزی شده کاردستی کرم با سنگ را مثل تصویر زیر به هم بچسبانید و سر را روی بدن سوار کنید. در این مرحله هم می‌توانید از سشوار برای سریع‌تر خشک شدن و استحکام بیشتر کاردستی کرم با سنگ استفاده کنید.

چسباندن سنگ های کرم

4. اضافه کردن شاخک‌های کاردستی کرم با سنگ

حالا نوبت آن رسیده است که شاخک‌های کوچک را روی سر کرم سنگی بچسبانید. با اضافه کردن آن‌ها کاردستی کرم با سنگ هم شکل جذاب‌تری پیدا خواهد کرد.

چسباندن شاخک های چوبی کرم سنگی

تا قبل از خشک شدن کامل سنگ‌های کاردستی کرم با سنگ می‌توانید از چیزهایی مثل بطری و… برای نگه داشتن آن استفاده کنید. با این عمل ادامه کار را برای خود ساده‌تر می‌کنید.

5. پایان کار کاردستی کرم با سنگ

برای اینکه از استحکام کاردستی کرم با سنگ مطمئن شوید، به آن به اندازه کافی فرصت خشک شدن بدهید. اگر این کاردستی بامزه با دستان کوچک بچه‌ها ساخته می‌شود و قرار است آن را به عنوان هنر خود به نمایش بگذارند، می‌توانند این کاردستی کرم با سنگ را روی تکه مقوای مستحکمی بچسبانند. این کار حمل و جابه‌جایی آن را هم راحت‌تر می‌کند.

سنگ‌ریزه‌های رودخانه‌ای همیشه گزینه مناسبی برای کاردستی‌های مختلف هستند. اگر کاردستی کرم با سنگ را ساخته‌اید و نظر یا پیشنهادی دارید، حتما ایده خود را با دیگر کاربران کاغذرنگی به اشتراک بگذارید. جز کرم سنگی در مطلبی دیگر ساخت پادری سنگی را هم آموزش داده‌ایم که خواندنش خالی از لطف نیست.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی کرم با سنگ

برای ساخت کاردستی کرم به چه نوع سنگی نیاز داریم؟
در این کاردستی از سنگ‌های رودخانه ای صیغل خورده استفاده شده است.
ساخت کاردستی کرم سنگی چقدر زمان نیاز دارد؟
در مجموع و با احتساب زمان برای خشک شدن رنگ و چسب ها تکمیل این کاردستی یک روز طول می‌کشد.
کاردستی کرم سنگی مناسب چه سن و سالی است؟
این کاردستی بیشتر کاربرد تزیینی دارد و ساختش برای جوانان و بزرگسالان مناسب است.
اشتراک گذاری: