همه ما عکس‌هایی از گذشته و روزهای خوبمان داریم که بسیار ارزشمند هستند. عکس‌هایی که می‌خواهیم آن‌ها را یادگار نگه داریم یا به عزیزانمان هدیه دهیم. با آموزش دکوپاژ عکس روی چوب، عکس‌هایتان را بدون آسیب نگه دارید یا هدیه‌ای زیبا برای خانواده و دوستان خود درست کنید. ‌در این مطلب از کاغذرنگی در شش مرحله به شما آموزش می‌دهیم چگونه تصویر را روی چوب دکوپاژ کنید. اگر به این آموزش علاقه دارید، در ادامه با کاغذ رنگی همراه باشید.

آموزش دکوپاژ عکس روی چوب

دکوپاژ یا انتقال عکس روی چوب کاری بسیار جذاب و درعین‌حال آسان است. با یادگرفتن این تکنیک شما می‌توانید هر عکسی را روی چوب بیاورید و از کارتان لذت ببرید. با این روش حفظ و نگهداری تصاویر موردعلاقه‌تان راحت‌تر خواهد بود. برای شروع شما به ابزارهای زیر نیاز دارید.

ابزارهای موردنیاز برای انتقال عکس روی چوب

  • تکه‌ای چوب
  • قلم‌مو
  • عکس
  • سمباده
  • دستمال مرطوب
  • چسب دکوپاژ
  •  وارنیش (مایع تثبیت‌کننده)
  • رنگ

پس از تهیه لوازم موردنیاز سراغ انجام مراحل به‌صورت گام‌به‌گام می‌رویم.

مراحل انجام دکوپاژ عکس روی چوب

اگر این کار را مرحله به مرحله پیش ببرید، بهتر می‌توانید آن را یاد بگیرید.

مرحله اول، سمباده‌کشی روی چوب

سعی کنید چوبی را انتخاب کنید که سطحی صاف و هموار داشته و کم‌تر به سمباده‌کشیدن نیاز داشته باشد. اگر روی چوب برجستگی وجود دارد، با استفاده از سمباده سطحی صاف و هموار روی چوب بسازید. بعد از اتمام سمباده‌کشی با دستمال همه خرده چوب‌ها و گردوغبار روی آن را تمیز کنید.

مرحله دوم،رنگ‌آمیزی چوب

در مرحله دوم از آموزش دکوپاژ عکس روی چوب اطراف و بدنه آن را با استفاده از قلم‌مو به رنگ دلخواهتان رنگ‌آمیزی کنید. اجازه دهید تا رنگ کاملا خشک شود.

دکوپاژ عکس روی چوب

مرحله سوم، ریختن چسب روی تصویر

حالا نوبت به عکس می‌رسد! با استفاده از قلم‌مو چسب دکوپاژ را روی عکس بریزید و همه سطح عکس را خوب با چسب بپوشانید.

آموزش دکوپاژ عکس

مرحله چهارم، چسباندن تصویر روی چوب

پس از اینکه سطح تصویر را کامل چسب زدید، آن را بادقت کامل روی چوب قرار دهید. ممکن است حباب‌هایی روی سطح ایجاد شود، نگران این موضوع نباشید! با فشار دست و کشیدن آن روی سطح می‌توانید همه حباب‌ها را ازبین ببرید. چند دقیقه صبر کنید تا چسب‌ها به‌طور کامل خشک شوند.

دکوپاژ عکس روی چوب

مرحله پنجم، پاک کردن تصویر

در این مرحله با استفاده از دستمال مرطوب روی طرح را پاک کنید تا عکس نمایان شود. این کار را باید تا جایی تکرار کنید که بتوانید همه تصویر را ببینید و هیچ نقطه‌ای از چسب روی عکس باقی نماند.

آموزش دکوپاژ عکس

مرحله ششم، ریختن وارنیش روی تصویر

درنهایت نوبت به وارنیش (مایع تثبیت‌کننده) می‌رسد. وارنیش را به‌عنوان یک لایه محافظ برای تثبیت و ماندگاری بیشتر استفاده کنید. زمانی‌که عکس موردپسند شما قرار گرفت، به‌مقدار لازم وارنیش روی عکس بکشید تا تصویر روشن و شفاف شود.

دکوپاژ عکس روی چوب

امیدواریم بتوانید با استفاده از آموزش دکوپاژ عکس روی چوب کار زیبایی خلق کنید. هرچند دکوپاژ تصویر روی چوب زمان و هزینه زیادی از شما نمی‌گیرد؛ اما انجام آن به دقت بالایی نیاز دارد. این مطلب از کاغذرنگی را با دوستان‌تان نیز به‌اشتراک بگذارید تا آن‌ها هم عکس‌های خود را روی چوب دکوپاژ کنند. همچنین اگر به ساخت کاردستی با وسایل ساده در خانه علاقه دارید، می‌توانید با مطالعه مطلب ساخت کاردستی با تخم مرغ ایده‌های جذابی برای ساخت کاردستی بگیرید.