خلاصه مطلب

جوجه‌های طلایی همیشه برای کودکان جذاب هستند. اگر بتوانید این جوجه‌ها را به یک کاردستی جوجه جذاب تبدیل کنید، احتمالا قهرمان زندگی فرزندتان خواهید شد. پس وسایل موردنیاز این کاردستی را آماده و ساخت آن را شروع کنید.

شما را نمی‌دانم؛ ولی بی‌شک بیشتر بچه‌ها عاشق غافلگیری هستند. این را می‌توانید در برق چشمانشان هنگام باز کردن تخم‌مرغ شانسی بفهمید. کاردستی جوجه از تخم درآمده هم درست مثل تخم‌مرغ شانسی یا کاردستی ماشین ساده باعث هیجان کودکان می‌شود.

ماموریت امروز کاغذ رنگی هم ساخت یک کاردستی با سورپرایزی کوچک است که لبخند را روی لب‌های بچه‌ها می‌آورد. کاردستی جوجه از تخم درآمده را در کم‌تر از ۵ دقیقه می‌سازید، اما تا مدت‌ها از دیدنش لذت می‌برید.

وسایل موردنیاز

 • فوم اکلیلی
  فوم کاردستی اکلیلی
 • گیره چوبی لباس
 • کاغذرنگی
  یک تکه کوچک از کاغذ رنگی زرد
 • ضایعات فوم کاردستی
 • چسب مایع
  چسب ماتیکی یا حرارتی
 • ماژیک
  ماژیک مشکی و نارنجی
 • قیچی
  قیچی

کاردستی جوجه از تخم درآمده

شما می‌توانید کاردستی جوجه از تخم درآمده را با گیره‌های کوچک لباس و چند تکه فوم بسازید تا خودتان هم از زیبایی آن غافلگیر شوید. این کوچولوهای بانمک در رنگ‌های مختلف، کنار هم، خیلی قشنگ و دیدنی هستند.

۱. ساخت تخم‌مرغ شکسته

اول یک مستطیل کوچک در ابعاد تقریبی ۳.۸ در ۵ سانتی‌متری را با یک قیچی از فوم اکلیلی جدا کنید. حالا گوشه‌های فوم را طوری برش دهید که به شکل یک تخم‌مرغ بیضی گرد و قلنبه در بیاید.

برش تخم مرغ شکسته از فوم اکلیلی

حالا این فوم تخم‌مرغی در کاردستی جوجه از تخم درآمده را با همان قیچی به شکل زیگزاگی برش دهید. برای آن که شکل این خطوط شکسته زیباتر و واقعی‌تر باشد، بهتر است اول پشت فوم، طرح یک زیگزاگ را با مداد بکشید تا برش‌های بهتری داشته‌ باشید و در بُریدن خطوط خطا نکنید.

تخم مرغ شکسته

۲. آماده‌سازی گیره لباس کاردستی جوجه از تخم درآمده

گیره لباس را باز کنید و تقریبا روی دو سانتی‌متر از دهانه آن، لبه بالایی و پایینی را چسب بزنید. این‌جا محل قرارگیری دو تکه تخم‌مرغ شکسته برای کاردستی جوجه زیبا است. حواس‌تان باشد هنگام چسب‌کاری، گیره را نبندید تا به هم نچسبد.

چسب زدن به گیره چوبی برای چسباندن تخم مرغ

۳. چسباندن تخم‌مرغ به گیره

در این مرحله از کاردستی جوجه از تخم درآمده باید تخم‌مرغ را از سمت اکلیلی روی میز بگذارید. یعنی پشت آن رو به شما باشد. طوری دو تکه آن را کنار هم قرار دهید انگار از هم جدا نیستند. بعد گیره را از سمت چسبی‌ با حوصله و دقت به پشت تخم‌مرغ فومی فشار دهید و چند لحظه نگه دارید تا کاملا بچسبد.

چسباندن تخم مرغ فومی به گیره چوبی

گیره کاردستی جوجه اسان را طوری بچسبانید که سر گیره تقریبا وسط تخم‌مرغ قرار بگیرد و هر دهانه گیره کاردستی جوجه از تخم درآمد روی یک تکه تخم‌مرغ بچسبد.

اگر همه کارهای کاردستی جوجه از تخم درآمده را مثل کاردستی عروسک انگشتی خوب جلو برده باشید، حالا وقتی گیره را باز می‌کنید باید تخم‌مرغ از قسمت ترک‌خورده‌اش که زیگزاگی بریدید، از هم باز شود.

تخم مرغ و گیره چوبی

۴. درست‌کردن جوجه کوچولو

باتوجه به اندازه کاردستی، یک جوجه زرد کوچک را با کاغذرنگی زرد درست کنید. در اصل فقط به سر کوچک زرد رنگ نیاز دارید.

ساخت جوجه کوچولوی کاردستی

برای اینکه سر زرد کاردستی جوجه زیبا کاملا شبیه جوجه زرد شود، با خودکار ژله‌ای یا ماژیک مشکی و نارنجی، چشم‌ها و نوک جوجه را روی کاغذ رنگی زرد رسم کنید.

کشیدن اجزا صورت جوجه

۵. چسباندن جوجه به کاردستی جوجه از تخم درآمده

برای چسباندن کاردستی جوجه ساده به تخم‌مرغ بهتر است اول تکه‌ای مقوا یا فوم با کمی ضخامت را روی نوک پایینی گیره بچسبانید. با مقداری چسب هم جوجه را روی این تکه مقوا بچسبانید.

آماده سازی گیره برای چسباندن جوجه

این‌طوری موقع بازوبسته‌کردن گیره کاردستی جوجه ساده از تخم درآمده سر آن به جوجه گیر نمی‌کند. به‌ویژه اگر بچه‌ها با سربه‌هوایی مخصوص خودشان با کاردستی ججه از تخم درآمده بازی کنند.

کاردستی جوجه از تخم درآمده

تجربه ثابت کرده چسباندن جوجه به طور مستقیم، سر آن را موقع بازی له می‌کند. چون گیره بالایی مدام با جوجه برخورد دارد.

به‌همین سادگی کاردستی جوجه از تخم درآمده آماده شد! حالا با یک نمایش کوچک، بچه‌ها را غافلگیر کنید. جوجه بامزه و کوچک شما با بازکردن گیره سر از تخم درمی‌آورد. با چند رنگ مختلف فوم اکلیلی می‌توانید به‌راحتی کلی از این تخم‌مرغ‌های فومی جذاب بسازید.

اگر تمایل به ساخت کاردستی های عروسکی هم دارید عروسک جوجه پوم پوم را از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی جوجه از تخم درآمده

وسایل مورد نیاز برای ساخت کاردستی جوجه چیست؟
برای ساخت این کاردستی به گیره چوبی لباس، فوم، مقوای اکلیلی، کاغذرنگی چسب و قیچی نیاز دارید.
کاردستی جوجه از تخم درآمده مناسب چه رده سنی است؟
این کاردستی بیشتر برای بازی با کودکان است؛ اما باید به دست بزرگسالان ساخته شود.
در ساخت کاردستی جوجه از تخم درآمده از چه چسبی استفاده کنید؟
چسب مایع، چسب ماتیکی یا چسب حرارتی رایج‌ترین انواع چسب هستند، اما چسب مایع از همه بهتر است.
اشتراک گذاری:
نظرات (1)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.