خلاصه مطلب

نقاشی میکی موس کودکانه یک نقاشی کارتونی از محبوب‌ترین شخصیت کارتونی کودکان است. شما می‌توانید در کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید و رنگ‌آمیزی آن را فقط به کودکتان بسپارید.

میکی موس یکی از محبوب‌ترین چهره‌های کارتونی دیزنی است. این شخصیت مشهور و دوست‌داشتنی را بارها و بارها در کارتون، بازی‌های ویدیویی، پشت ویترین مغازه‌ها، روی روبالشتی‌ها، روی فرش‌های کودکانه و… دیده‌اید. این شخصیت انقدر محبوب است که خیلی از کودکان دوست دارند نقاشی میکی موس را بکشند و رنگ‌آمیزی کنند.

کاغذ رنگی هم قصد دارد به فرزند شما کمک کند تا مهارت دست‌های هنرمندش برای کشیدن نقاشی میکی موس تقویت شود. در این آموزش نقاشی کودکانه با ما همراه باشید.

ویدئوی آموزش نقاشی میکی موس

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی میکی موس

برای کشیدن نقاشی میکی موس کافی است مثل نقاشی گربه سگ مراحل زیر را یکی بعد از دیگری پشت سر بگذارید.

نقاشی میکی موس

1. کشیدن بخش بالایی سر

طرح کلی بالای سر نقاشی میکی موس را مثل نقاشی سیب کودکانه بکشید. برای انجام این مرحله کافی است یک قوس مثل تصویر زیر رسم کنید.

مرحله به مرحله نقاشی میکی موس

2. تکمیل صورت نقاشی میکی موس

حالا با دقت به شکل زیر نگاه کنید! مثل نقاشی کودکانه خروس چند قوس در صورت نقاشی میکی موس مانند تصویر زیر بکشید تا محدوده صورت این شخصیت کارتونی کاملا مشخص شود.

صورت نقاشی میکی موس

3. رسم بینی نقاشی کودکانه

حالا باید بینی نقاشی میکی موس را بکشید. برای رسم این بینی معروف یک بیضی بزرگ وسط صورت نقاشی رسم کنید. یک منحنی به اندازه طول بیضی هم بالای آن بکشید.

رسم بینی نقاشی کودکانه

4. کشیدن لبخند نقاشی میکی موس

حالا وقت آن است که نقاشی میکی موس را مثل نقاشی گارفیلد با یک لبخند بزرگ زیباتر کنید. برای این کار از یک منحنی بلند استفاده کنید. بعد یک منحنی کوچک‌تر را طوری اضافه کنید که دهان باز میکی را نشان دهد.

کشیدن لبخند نقاشی میکی موس

حالا با استفاده از دو منحنی کوچک، خط خنده نقاشی میکی موس را رسم کنید.

5. رسم زبان میکی موس

زبان نقاشی میکی موس را فراموش نکنید! در این مرحله از نقاشی باید زبان بزرگ میکی موس را به کمک دو منحنی به سادگی شکل زیر در دهانش قرار دهید!

رسم زبان نقاشی میکی موس

6. تکمیل صورت با کشیدن چشم‌ها

نوبت کشیدن چشم‌های گیرای نقاشی میکی موس است! برای رسم چشم‌ها باید دو منحنی بیضی را به صورت عمودی رسم کنید. انتهای این منحنی‌ها باید به منحنی بالای بینی میکی موس برسد.

کشیدن صورت نقاشی میکی موس

7. رسم جزییات چشم‌ها

جزییات داخل چشم‌ها را رسم کنید. برای این کار باید دو منحنی کوچک‌تر را در قسمت پایینی داخل چشم‌ها بکشید.

کشیدن نقاشی میکی موس

8. کشیدن گوش‌های نقاشی میکی موس

در این مرحله از نقاشی میکی موس باید امضای کار را بزنید! امضای میکی موس گوش‌های بزرگ و گرد اوست. پس بدون معطلی آن‌ها را مثل تصویر زیر رسم کنید تا طرح شما کامل شود.

کشیدن گوش‌ های نقاشی میکی موس

9. رنگ‌آمیزی نقاشی میکی موس

حالا دیگر فقط باید میکی موسی را که طراحی کرده‌اید، جلوی کودکتان بگذارید تا آن را رنگ‌آمیزی کند. برای رنگ کردن آن طبیعتا باید از رنگ‌های مشکی، قرمز، صورتی و بژ استفاده کنید.

کشیدن گوش‌های نقاشی میکی موس

با این حال اگر کودک شما دوست دارد نقاشی میکی موس را با رنگ‌های دیگری رنگ‌آمیزی کند، مثلا آبی یا زرد، مانع او نشوید و اجازه دهید دنیای کودکانه‌اش را به تصویر بکشد.

نگاهی به نقاشی بیندازید! به همین سادگی و زیبایی می‌توانید سایر شخصیت‌های کارتونی دیزنی را نقاشی کنید. کافی است گام‌به‌گام پیش بروید. اگر از کشیدن این نقاشی لذت بردید، نظرتان را درباره آن با سایر مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی میکی موس

نقاشی میکی موس مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی میکی موس نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی میکی موس مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید