خلاصه مطلب

گارفیلد همان گربه عبوس اما محبوب کارتونی است که طرفداران زیادی دارد. اگر کودک شما هم کارتون گارفیلد را دوست دارد، می‌توانید نقاشی گارفیلد را برایش بکشید تا شخصیت کارتونی موردعلاقه‌اش را رنگ‌آمیزی کند.

اگر کودک شما هم عاشق نقاشی شخصیت‌های کارتونی است، این آموزش مخصوص اوست! حتما گارفیلد را می‌شناسید! او گربه‌ای نارنجی و بسیار بانمک است. نقاشی گارفیلد می‌تواند مثل نقاشی گل رز با قلب کودکتان را حسابی سر ذوق بیاورد.

اگر می‌خواهید با کشیدن نقاشی گارفیلد کودکتان را خوشحال کنید، در 9 مرحله آسان با کاغذ رنگی همراه شوید.

مراحل کشیدن نقاشی گارفیلد کودکانه

برای کشیدن نقاشی گارفیلد کودکانه مثل نقاشی پو همین چند مرحله ساده را به ترتیب انجام دهید.

مراحل کشیدن نقاشی گارفیلد کودکانه

1. کشیدن سر، تنه و پاها

خطوط سر، تنه و پاهای نقاشی گارفیلد را بکشید. اول دو منحنی بسته شبیه بیضی روی هم رسم کنید تا طرح کلی سر و تنه را کشیده باشید. بعد هم خطوط شکسته‌ای را پایین آن‌ها بکشید.

کشیدن نقاشی گارفیلد کودکانه

2. رسم چشم‌های نقاشی گارفیلد

در این مرحله باید چشم‌های بزرگ نقاشی گارفیلد را بکشید. دو بیضی بزرگ برای چشم‌ها روی سر بکشید. در نظر داشته باشید یکی از بیضی‌ها دیگری را تا حدودی پوشانده است. بالای منحنی سر، دو منحنی مثل شکل در امتداد چشم‌ها رسم کنید تا مقدمه‌ای برای رسم گوش‌ها باشد.

کشیدن چشم های نقاشی گارفیلد

3. نقاشی چشم و گوش گربه

گوش‌های نقاشی گارفیلد را با خطوط منحنی تکمیل کنید. بعد خطی صاف قسمت پایین داخلی چشم‌های گارفیلد رسم کنید و مردمک چشم‌ها را به شکل یک نیم‌دایره توپر اضافه کنید.

این حالت چشم، شخصیت مغرور نقاشی گارفیلد را به خوبی به نمایش می‌گذارد. برای بینی هم یک بیضی پایین چشم‌ها بکشید.

نقاشی گارفیلد چشم و گوش گربه کودکانه

4. تکمیل صورت نقاشی گارفیلد

طراحی ویژگی‌های صورت گارفیلد را به پایان برسانید. گونه‌ها و بخش پایینی صورت را به کمک خطوط منحنی به تصویر بکشید. چند نقطه روی گونه‌های نقاشی گارفیلد بگذارید. سه خط منحنی در این طرف و آن طرف سر گارفیلد به عنوان خز بکشید.

تکمیل صورت نقاشی گارفیلد

5. رسم دست‌های گربه

گردن و دست‌ها و بازوان نقاشی گارفیلد را بکشید. حالت بدن گارفیلد را طوری نقاشی کنید که اعتماد‌به‌نفس او را به خوبی انتقال دهد. بنابراین با چند خط منحنی، بازوهای او را با حالت ضرب‌دری و دست به سینه رسم کنید. بعد هم سه انگشت دستش را با سه منحنی نمایش دهید.

کشیدن دست های گربه ای نقاشی گارفیلد

6. کشیدن پاهای نقاشی گارفیلد

خطوط شکسته‌ای که در مرحله اول رسم کردید، برای آن بود که طرح کلی پاهای نقاشی گارفیلد را نمایش دهد. حالا در راستای همان خطوط و با استفاده از خطوط منحنی، پاهای بزرگ نقاشی گارفیلد را رسم کنید!

از قوس‌های مختلف برای نمایش انگشت‌های پای او استفاده کنید. یکی از پاها پاشنه پای دیگر را می‌پوشاند.

کشیدن پاهای نقاشی گارفیلد

7. رسم دم گربه‌ای

دم او را فراموش نکنید! پشت پایی که کمی جلوتر قرار دارد، دم نقاشی گارفیلد را رسم کنید. ابتدا یک خط صاف هم‌راستا با خط پای او بکشید. بعد هم با دو منحنی یکی بزرگ و یکی کوچک، انتهای دم را رسم کنید.

نقاشی گارفیلد شخصیت کارتونی

8. تکمیل جزییات نقاشی گارفیلد

حالا برای طبیعی شدن هنرتان باید جزییاتی به نقاشی گارفیلد اضافه کنید. خطوط منحنی در اندازه‌های مختلف را سرتاسر بدن و سر گارفیلد بکشید تا خط‌های بدن را نمایش دهید. این خطوط با الگویی هستند که با پیروی از تصویر زیر به آن می‌رسید!

تکمیل جزییات نقاشی گارفیلد

9. رنگ‌آمیزی نقاشی گارفیلد

وقتی کار نقاشی گارفیلد تمام شد، آن را به دست کودکتان بسپارید تا رنگ‌آمیزی کند. برای رنگ‌آمیزی گارفیلد بهتر است از رنگ‌های نارنجی، زرد، خاکستری و صورتی استفاده کنید.

رنگ آمیزی نقاشی گارفیلد

در صورتی که کودکتان دوست دارد از رنگ‌های دیگری برای رنگ‌آمیزی نقاشی گارفیلد استفاده کند، مانع او نشوید تا خلاقیتش شکوفا شود.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی گارفیلد

نقاشی گارفیلد مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی گارفیلد نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی گارفیلد مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید