گل آفتاب گردان از محبوب‌ترین گل‌هاست که در بیشتر نقاط جهان کشت می‌شود. این گل‌ها به‌خاطر رنگ خاص‌شان جایگاه ویژه‌ای در ادبیات و هنر دارند. اگرشما هم از طرفداران این گل هستید، با کاغذرنگی همراه باشید تا روش ساخت کاردستی گل آفتاب گردان را یاد بگیرید. در این مطلب ما می‌خواهیم در پنج مرحله به شما آموزش دهیم که چگونه این کاردستی را در هر طرح و رنگی به‌راحتی درست کنید.

از آنجا که ساخت این کاردستی بسیار ساده است، شما می‌توانید ساخت آن را به کودکتان بسپارید و فقط در مراحل حساس به او کمک کنید.

وسایل موردنیاز

  • کاغذرنگی سبز
  • کاغذرنگی زرد
  • کاغذرنگی آبی
  • قیچی و چسب
  • دانه گل آفتاب گردان

مراحل ساخت کاردستی گل آفتاب گردان

برای درست‌کردن این کاردستی مراحل زیر را قدم‌به‌قدم انجام دهید.

1. درست‌کردن ساقه در ساخت گل آفتاب گردان

ابتدا کاغذرنگی آبی را روی یک سطح صاف بگذارید. این کاغذ رنگی قرار است صفحه زمینه کاردستی را به‌عنوان آسمان را بسازد. با قیچی یک ساقه از کاغذرنگی سبز ببرید. این ساقه باید عرض کم و طول زیاد داشته باشد. به ساقه گل آفتاب گردان چسب بزنید و ساقه را به کاغذرنگی آبی بچسبانید.

Step2 2 Min
Step3 2 Min

2. چسباندن دایره زرد وسط گل آفتاب گردان

حالا روی کاغذرنگی زرد دایره‌ای برای بخش مرکزی گل بکشید و آن را با استفاده از قیچی ببرید. کمی چسب به پشت دایره بزنید و مانند تصویر، بالای ساقه بچسبانید. این دایره زرد خوش‌رنگ درست وسط کاردستی زیبای گل آفتاب گردان را می‌سازد.

برش دایره زرد رنگ

3. درست‌کردن برگ کاردستی گل آفتاب گردان

به‌کمک مداد طرح برگ را روی کاغذرنگی سبز بکشید و با قیچی آن را جدا کنید. برگ‌ها را از وسط به‌صورت عمودی تا بزنید. کمی چسب روی برگ بریزید و آن را پایین ساقه بچسبانید. سعی کنید کل سطح پشت برگ را چسب نزنید و بخش بخش میانی آن را به کاغذ بچسبانید.

با این کار ظاهر گل کمی سه بعدی به نظر خواهد رسید.

Step5 2 Min
Step6 2 Min
Step7 2 Min

4. ساخت گلبرگ‌ها

برای گلبرگ‌های کاردستی ساخت گل آفتاب گردان ابتدا طرح خود را برای گلبرگ انتخاب کنید و الگوی آن را بکشید. به‌کمک قیچی دورتادور الگو را ببرید. گلبرگ‌ها را از وسط به‌شکل عمودی تا بزنید؛ سپس خط تا را باز کنید. مانند تصویر پایین گلبرگ‌ها را چسب بزنید و دورتادور دایره بچسبانید. در ساخت گلبرگ‌ها هم مانند برگ ساقه، بهتر است پشت هر گلبرگ را به طور کامل چسب نزنید و فقط بخشی از آن را چسبی کنید تا گل کمی برجسته‌تر به نظر برسد.

Step8 2 Min
Step9 1 Min
Step10 1 Min
Step11 1 Min

5. چسباندن دانه‌های کاردستی گل آفتاب گردان

مطابق عکس وسط گل کاردستی را چسب بریزید. چند تخمه آفتاب گردان برای تخم‌های گل روی چسب بریزید. آن‌ها را با دست به‌شکل دایره دربیاورید و شکل منظمی به تخمه‌‌ها بدهید.

Step13 Min
Step15 Min

شما می‌توانید روش ساخت این کاردستی را به کودک خود آموزش دهید تا با این کار فرزندتان سرگرم شود. همچنین می‌توانید با همین کاردستی اتاق کودک را تزیین کنید. اگر دوست دارید کاردستی‌های دیگری بسازید، کاردستی ساخت کاکاتوس مصنوعی با وسایل ساده را پیشنهاد می‌کنیم. نظرتان را درباره این کاردستی ساده با کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید.