خلاصه مطلب

برای ساخت کاردستی همیشه نباید وسایل عجیب و غریبی داشته باشیم. در این مطلب ساخت گل با پوست پرتقال را آموزش می‌دهیم که خیلی ساده و اتفاقا کاربردی است. شما می‌توانید با انجام مراحل این مطلب یادگاری زیبایی در بشقاب میوه مهمانی به‌جا بگذارید.

گاهی مواد و وسایلی که به نظر دورریختنی می‌آیند، می‌توانند ابزار خوبی برای کاردستی‌ها و ساخت وسایل گوناگون باشند. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و با به کارگیری ایده‌های گوناگون به ساخت کاردستی‌های کاربردی با وسایل دور ریختی بپردازید. یکی از این وسایل پوست پرتقال است. شما می‌توانید با پوست این میوه پاییزی گل‌های ساده اما خوش‌رنگی درست کنید. برای آموزش ساخت گل با پوست پرتقال با کاغذرنگی همراه باشید.

مراحل ساخت گل با پوست پرتقال

برای درست کردن گل با پوست پرتقال مثل کاردستی با سی دی قدیمی کافی است قدم به قدم مراحل زیر را طی کنید.

آشنایی با نحوه شروع برش پوست

یک پرتقال نسبتا بزرگ تامسون را برای این کار انتخاب کنید. چراکه پرتقال تامسون پوست نازک‌تر و نرم‌تری دارد که کار را برایتان ساده خواهد کرد. پرتقال‌های آبمیوه‌گیری عموما پوست ضخیم و محکمی دارند که کار را برایتان سخت خواهد کرد. پس از انتخاب پرتقال مناسب برای ساخت گل، با یک چاقوی تیز برش پرتقال را از سر آن آغاز کنید.

برای این کار باید اول نوار را با یک دایره از انتهای پرتقال برش دهید اما حواستان باشد که رشته پوست کنده شده از هم جدا نشود. برای جلوگیری از جدا شدن پوست پرتقال باید پهنای مناسبی برای آن در نظر داشته باشید.

ساخت گل با پوست پرتقال

1. تکمیل برش پوست پرتقال

نوار گل را با دقت بسیار برش دهید. همان‌طور که گفتیم در حال انجام این کار مراقب باشید نوار گل نصف نشود، زیرا تکمیل گل و زیبایی آن به کامل بودن نوار پوست پرتقال بستگی دارد. برای ساخت گل با پوست پرتقال باید پوست را با ضخامت و پهنای مناسب برش دهید. درست مانند زمانی که در حال برش پوست سیب هستید.

ساخت گل با پوست پرتقال

2. ساخت گل با پوست پرتقال و پیچیدن آن

برای ساخت گل با پوست پرتقال باید قسمت نارنجی پوست پرتقال به سمت بیرون باشد و سفیدی آن رو به داخل گل. نوار پوست پرتقال به صورت طبیعی خودش دور هم می‌پیچد. شما فقط نوار گل را طبق پیچش خودش محکم تر دور هم بپیچید تا گل پرتقالی آماده شود. برای محکم کردن انتهای گل می‌توانید از کمی چسب یا یک خلال دندان استفاده کنید.

ساخت گل با پوست پرتقال

اگر فکر می‌کنید پس از درست کردن گل با پوست پرتقال، این گل خشک و به زباله تبدیل می‌شود، می‌توانید پوست پرتقال‌ را در جایی قرار دهید که به طور کامل خشک شود. به این ترتیب گل پوست پرتقالی شما همیشگی خواهد شد.

همچنین یک ایده جالب درباره استفاده از این گل پرتقالی آن است که تنها کاربری زینتی برای آن در نظر نگیرید و آن را برای تهیه دمنوش پرتقال یا غذاهایی که به خلال پوست پرتقال نیاز دارند، به کار بگیرید.

برای شما که عاشق فصل پاییز هستید، نقاشی برگ پاییزی یا ساخت کاسه با برگ پاییزی هم برایتان جذاب خواهد بود. اگر شما هم ایده دیگری برای درست کردن گل با پوست پرتقال دارید، آن را با مخاطبان کاغذرنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره ساخت گل با پوست پرتقال

وسایل موردنیاز ساخت گل با پوست پرتقال چیست؟
این کاردستی فقط به یک پرتقال نیاز دارد!
کاردستی ساخت گل با پوست پرتقال برای چه رده سنی مناسب است؟
این کاردستی برای بزرگسالان است.
آیا برای ساخت گل با پوست پرتقال به چاقوی خاصی نیاز است؟
خیر، چاقوی ساده آشپزخانه کافی است.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.