خلاصه مطلب

رول‌های دستمال کاغذی را دیگر دور نریزید و با استفاده از آن‌ها کاردستی‌های بامزه و رنگارنگ درست کنید. در این مطلب به شما یاد می‌دهیم، چگونه با استفاده از رول دستمال کاغذی، پروانه مقوایی برای کودکان درست کنید.

وسایل مختلفی هستند که به شما در تزیین اتاق کودک کمک می‌کنند تا جایی زیبا و ایمن برای فرزندتان بسازید. زیبایی اتاق کودک در احساس نشاط و امنیت او موثر است؛ اما گاهی این وسایل دکوری برای زیباسازی چیدمان گران هستند و زینت‌بخشیدن به اتاق را دشوار می‌کنند. ما در این مطلب از کاغذرنگی به شما آموزش می‌دهیم چطور می‌توانید با رول دستمال کاغذی کاردستی پروانه رنگارنگ درست کنید. پس با کاغذرنگی همراه باشید تا ساخت این کاردستی زیبا و کاربردی را یاد بگیرید.

وسایل موردنیاز کاردستی پروانه

 • یک عدد
  قیچی
 • یک عدد
  رول دستمال کاغذی
 • به مقدار لازم
  چسب حرارتی تفنگی
 • یک عدد
  قلم‌مو
 • رنگ اختیاری
  رنگ
 • به اندازه لازم
  سیم مفتول یا لوله پاک‌کن

مراحل ساخت کاردستی پروانه با رول دستمال کاغذی

هرچند ساخت این کاردستی مراحل دشواری ندارد، اما برای راحتی کار آن را مرحله‌به‌مرحله پیش برده‌ایم تا در ساخت آن بهتر عمل کنید.

1. بُریدن رول دستمال کاغذی

ابتدا رول دستمال کاغذی را با مداد به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس مانند تصویر با استفاده از قیچی نقاط علامت‌زده شده را ببرید تا بال‌های پروانه درست شود. هر سمت بال پروانه دو حلقه را به خود اختصاص خواهد داد.

با رول دستمال کاغذی فقط در 3 مرحله پروانه زیبا درست کنید

2. رنگ‌آمیزی رول دستمال کاغذی

حالا باید با استفاده از قلم‌مو هر چهار قسمت را رنگ کنید. به‌کمک سلیقه و خلاقیت‌تان بیرون و داخل بال‌های کاردستی پروانه را رنگ بزنید. درآخر بگذارید که بال‌ها خشک شوند. شما می‌توانید از رنگ‌های دلخواهتان برای رنگ‌آمیزی بال‌ها استفاده کنید.

کاردستی پروانه

3. شکل‌گیری و چسباندن بال‌های کاردستی پروانه

پس از خشک‌شدن بال‌ها، هریک را به‌سمت پایین فشار دهید تا مانند تصویر، بال‌ها به‌شکل بیضی تیز درآیند. لوله پاک‌کن یا سیم مفتول یا آویز تولد را کمی فرم دهید تا به‌شکل زیر درآید. این سیم بدن کاردستی پروانه را می‌سازد. به خاطر داشته باشید، اگر لوله پاک‌کن یا سیم مفتول ساده در خانه داشتید، با استفاده از رنگ آبی، مقداری پنبه را رنگ کنید و با چسب به سیم بچسبانید.

به لوله پاک‌کن یا سیم مفتول و هر گوشه‌ای از بال‌ها که می‌خواهید به میله بچسبد، چسب حرارتی تفنگی بزنید. کمی صبر کنید تا خشک شود؛ سراغ دیگر بال‌ها بروید و آن‌ها را نیز به لوله پاک‌کن یا سیم مفتول بچسبانید. حالا پروانه شما آماده است!

با رول دستمال کاغذی کاردستی پروانه زیبا درست کنید

نصب پروانه در اتاق

این پروانه‌ها را می‌توانید از سقف آویزان کنید یا به دیوار اتاق بچسبانید. زمانی‌که اتاق کودک با این پروانه تزیین شود، حسی از آرامش به‌خاطر زیبایی پروانه‌ها در اتاق جریان پیدا می‌کند. اگر شما طرح‌ها و ایده‌های دیگری برای ساخت کاردستی پروانه یا ساخت کاردستی کفشدوزک سراغ دارید، آن را با کاغذرنگی درمیان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی پروانه

برای ساخت کاردستی پروانه به چه وسایلی نیاز دارید؟
رول دستمال کاغذی و رنگ مهم‌ترین وسایل این کاردستی هستند و قیچی و چسب ابزار ساخت کاردستی محسوب می‌شوند.
کاردستی پروانه برای چه رده سنی مناسب است؟
این کاردستی برای کودکان رده سنی 4 تا 10 سال مناسب است.
اگر سیم مفتول نداشته باشید، چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟
شما می‌توانید از سیم مفتول یا لوله پاک‌کن برای این کار استفاده کنید و این دو به خوبی جایگزین هم می‌شوند.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید