خلاصه مطلب

در این مطلب از کاغذرنگی به آموزش کاردستی قلب کاغذی پرداخته‌ایم. برای یادگیری این کاردستی عاشقانه و فوق‌العاده با کاغذرنگی همراه باشید. قلب کاغذی از جمله کاردستی‌هایی است که می‌تواند برای ابراز عشق و علاقه شما به طرف مقابل‌تان مورد استفاده قرار گرفته و حس درونی شما را به او نشان دهد. این کاردستی فوق‌العاده آسان است و در کمتر از چند دقیقه روش درست کردن آن را یاد خواهید گرفت.

برای ابراز علاقه به عزیزان و دوستانتان چه هدیه‌ای به‌ آن‌ها می‌دهید؟ یک شاخه گل یا عروسک؟ کتاب، عطر یا لباس؟ همه این هدایا می‌توانند علاقه و احساس شما را به عزیزانتان نشان دهند؛ اما درصورتی‌که بخواهید ناگهانی و بدون برنامه قبلی هدیه‌ای به عزیزانتان بدهید، چه پیشنهادی دارید؟ در این حالت شاید هیچ ایده‌ای به ذهنتان نرسد. اما ما در کاغذرنگی برای چنین لحظاتی پیشنهاد بسیار ساده و در عین حال جذابی برای شما داریم. شما می‌توانید با استفاده از هنر اوریگامی یک هدیه سریع و البته تاثیرگذار بسازید. در کاغذ رنگی با هم مراحل ساخت اوریگامی قلب را خواهیم دید. درست کردن قلب با کاغذ با دنیایی از احساس که محبت شما را به روش دیگری نشان خواهد داد.

نحوه ساخت اوریگامی قلب کاغذی

همانطور که می‌دانید اوریگامی در کاغذ خلاصه می‌شود. بنابراین برای ساخت قلب اوریگامی که عشق شما را ابراز کند، تنها به یک قطعه کاغذ نیاز دارید. شما می‌توانید از کاغذهایی با رنگ‌های مختلف برای این کار استفاده کنید. این موضوع فقط به سلیقه شخصی شما بستگی دارد؛ اما من کاغذهای رنگی طیف قرمز را برای اوریگامی قلب کاغذی ترجیح می‌دهم.

با این حال مهم این است که هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ کاغذ ندارید. حتی می‌توانید مثل ساخت قایق کاغذی از کاغذهای طرح‌دار برای این کار استفاده کنید.

پیش از هرچیز برای درست کردن قلب با کاغذ، کاغذ شما باید مربعی شکل باشد. پس بهتر است در همین ابتدا از ابعاد کاغذ خود مطمئن شوید تا در مراحل بعدی به مشکل نخورید. برای ساخت کاردستی کودکانه اوریگامی قلب شش قدم زیر را طی کنید.

گام اول برای آموزش اوریگامی قلب

در ذهنتان قطرهای مربع را روی کاغذ رسم کنید. حالا باید کاغذ مربعی شکل را از روی قطرهای آن تا کرده و مجدد باز کنید. به‌طوری‌که خط تای کاغذ روی قطرهای مربع باشد. اگر این روش برایتان آسان نیست، می‌توانید کاغذ را به شکل لوزی مقابل خود قرار بدهید.

حالا گوشه بالایی کاغذ را روی گوشه پایینی قرار داده و کاغذ را تا کنید. به همین روش باید گوشه‌های کناری کاغذ را روی هم قرار دهید و تای دوم کاغذ را بزنید. به این ترتیب کاغذ مربعی شما از روی خط قطرها تا خورده و آماده مرحله بعدی است.

اوریگامی قلب کاغذی ، آموزش تصویری ساخت قلب کاغذی

گام دوم برای کاردستی قلب با کاغذ رنگی

در این مرحله باید گوشه بالایی کاغذ را به سمت پایین تا کنید. به‌طوری‌که گوشه کاغذ دقیقا روی نقطه مرکزی وسط مربع قرار بگیرد.

اوریگامی قلب کاغذی ، آموزش تصویری ساخت قلب کاغذی تا زدن کاغذ

گام سوم ساخت قلب با کاغذ

گوشه پایینی کاغذ را هم به سمت بالا تا کنید. اما این بار نباید گوشه پایینی را وسط مربع قرار دهید، بلکه باید آن را تا خط تای گوشه بالایی برده و در آن نقطه کاغذ را تا کنید.

اوریگامی قلب کاغذی ، آموزش تصویری ساخت قلب کاغذی تازدن قسمت بالای قلب

گام چهارم قلب اوریگامی

در این مرحله گوشه راست و چپ کاغذ را از وسط به سمت داخل تا کنید. تا این بخش، قلب مورد نظرتان تکمیل شده است و فقط به مقداری ظریف‌کاری نیاز دارید تا اوریگامی قلب درست مشابه یک قلب واقعی باشد.

اوریگامی قلب کاغذی ، آموزش تصویری ساخت قلب کاغذی تازدن کاغذ برای قلب

گام پنجم کاردستی قلب کاغذی

برای تکمیل مراحل ساخت اوریگامی قلب کافی است گوشه‌های راست و چپ کاغذ را به داخل تا کنید. با این کار زاویه تند گوشه‌های قلب ملایم‌تر به نظر می‌رسد و البته اوریگامی شما ظاهر بهتری پیدا خواهد کرد.

اوریگامی قلب کاغذی ، آموزش تصویری ساخت قلب کاغذی تازدن گوشه های بالایی قلب

گام ششم

در آخرین مرحله از این کاردستی اوریگامی باید گوشه‌های تیز و تند بالای کاغذ را هم به سمت داخل تا کنید. حالا با نگاه به کاغذ در دستتان می‌توانید قلبی رنگی را ببینید که آن را با عشق و علاقه زیادی برای عزیزانتان ساخته‌اید.

به همین سادگی در کمتر از چند دقیقه قلب کاغذی شما آماده است. حالا می‌توانید این قلب کاغذی را به آن‌هایی که دوستشان دارید، هدیه کنید. البته پیشنهاد ما کاغذرنگی‌ها این است که اوریگامی قلبتان را از پیش آماده نکنید، بلکه آن را در یک دیدار صمیمانه و حین گفتگو با فرد موردنظرتان بسازید. با این کار می‌توانید او را غافلگیر و هیجان‌زده کنید و لحظاتی به‌یادماندنی بسازید.

اگر اهل ساخت اوریگامی هستید، اوریگامی ساخت الماس را هم از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره قلب کاغذی

چطور با قلب کاغذی عشق خود را سوپرایز کنید؟
شما می‌توانید درست کردن اوریگامی قلب را از قبل یاد گرفته و در یک قرار ملاقات با عشق خود، همزمان طوری که او متوجه نشود قلب کاغذی را درست کرده و به او هدیه دهید.
برای اوریگامی قلب به چه وسایلی نیاز است؟
فقط یک تکه کاغذرنگی مربعی!
برای اینکه تاهای اوریگامی قلب ما از هم باز نشود باید چه کار کنید؟
شما می‌توانید بعد از پایان کار، با چند قطره چسب تاهای آخر قلب کاغذی خود را چسب بزنید تا از هم باز نشوند.
چه کار کنید تا اوریگامی قلب قشنگ‌تر شود؟
بهترین راه استفاده از کاغذرنگی قرمز است. باوجوداین شما می‌توانید به‌جای استفاده از کاغذرنگی قرمز از کاغذرنگی‌های طرح‌دار قرمز یا هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید.
اشتراک گذاری:
نظرات (5)
  • بهنام تو فوق العاده هستی اینو همیشه یادت باشه بابت قلب مهربونت ازت ممنونم مراقب خودت احساس پاکت و زندگیت باش سالم باشی شاکر باشی و همواره آرام …آرامش سهم قلب مهربونت ممنون بابت آموزش های خوب سایت

    • سلام آوا جان؛
      ممنون از شما بخاطر انرژی حس خوب و آرزوهای قشنگی که برام داشتی! بهترین‌ها رو با سلامتی، دل خوش و لب خندون برای شما آرزومندم، ممنونم که همراه کاغذرنگی هستی.

  • سلام من روژان هستم وخودم ای اوریگامی را درست کردم خیلی ممنون که چیز های زیبا وکاربردی می زارید

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.