خلاصه مطلب

کاردستی روباه یک کاردستی جذاب کودکانه است. شما می‌توانید این کاردستی را با کمک کودکتان درست کنید و از آن لذت ببرید. ایده‌های مختلف ساخت کاردستی روباه به خلاقیت کودک شما کمک می‌کند.

بهترین راه برای علاقه‌مندی کودکان به دنیای جانوران، ساخت کاردستی حیوان مورد علاقه فرزندتان است. ساخت کاردستی روباه با چوب بستنی آسان بوده و به آشنایی بیشتر کودکان با حیوانات وحشی کمک می‎کند.

اگر دوست دارید کاردستی روباه اسان را با کودک خود درست کنید، با کاغذ رنگی همراه باشید.

وسایل لازم برای ساخت کاردستی روباه با چوب بستنی

 • چوب بستنی 3 عدد
  چوب بستنی
 • نمد رنگی به مقدار دلخواه
  نمد سیاه و سفید
 • کاغذ رنگی 1 عدد
  کاغذ رنگی نارنجی
 • رنگ اکریلیک 1 عدد
  رنگ اکریلیک نارنجی
 • چشم عروسکی 2 عدد
  چشم عروسکی بزرگ
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • چسب حرارتی 1 عدد
  چسب حرارتی تفنگی
چسباندن گوش و چشم ها کاردستی روباه

مراحل ساخت کاردستی روباه با چوب بستنی

برای ساخت عکس کاردستی روباه با چوب بستنی کودکانه کافی است مثل کاردستی وال با شانه تخم مرغ یا کاردستی زرافه مراحل زیر را قدم‌به‌قدم پیش بروید.

1. چسباندن چوب بستنی‌ها به هم

برای این مرحله از کاردستی روباه دخترانه 3 تا چوب بستنی را به‌شکل مثلث به هم بچسبانید و مثلث خود را رنگ نارنجی بزنید و بگذارید خشک شود تا چهارچوب کلی کاردستی روباه با چوب بستنی آماده شود.

وسایل مورد نیاز برای ساخت کاردستی روباه

2. کشیدن مثلث روی کاغذ رنگی

مثلثی را که با چوب بستنی‌ها درست کرده‌اید، روی کاغذ رنگی بگذارید و الگوی آن را بکشید. این الگو را کمی کوچک‌تر از اندازه‌ای که کشیده‌اید، ببُرید. حالا آن را به پشت مثلثی که با چوب بستنی‌های کاردستی روباه با چوب بستنی بچسبانید.

چسباندن چوب بستنی‌ها به هم

3. اضافه ‌کردن بینی روباه

یک مثلث کوچک از نمد سیاه ببرید و لبه‌های آن را با قیچی گرد کنید. نمد را به نقطه پایین مثلث کاردستی روباه با چوب بستنی چسب بزنید تا بینی روباه ساخته شود.

4. ساخت چشم‌های کاردستی روباه با چوب بستنی

یک شکل قطره به اندازه تقریبا 8 سانتی‌متر روی نمد سفید بکشید. نمد را برای ساخت کاردستی روباه ساده تا کنید و شکل را ببرید. با این کار 2 تکه شکل هم‌اندازه و هم‌شکل برای چشم‌های کاردستی روباه با چوب بستنی خواهید داشت.

کشیدن مثلث روی کاغذ رنگی

حالا آن‌ها را بالای بینی کاردستی روباه اسان بچسبانید.

5. چسباندن گوش و چشم‌ها

چشم‌های عروسکی کاردستی روباه ساده را مثل عکس روی نمد سفید بچسبانید. این کاردستی مثل کاردستی پنگوئن سریع و ساده است.

در آخر 2 مثلث هم اندازه از کاغذ رنگی نارنجی ببرید. حالا به بخش بالایی سر کاردستی روباه با چوب بستنی چسب بزنید. دقت کنید که گوش‌ها را به پشت چوب بستنی بچسبانید.

در آخر اگر دوست دارید می‌توانید یک تکه آهن‌ربا به پشت کاردستی روباه با چوب بستنی بچسبانید و مثل عکس کاردستی روباه از آن برای تزیین یخچال یا قفسه‌های فلزی استفاده کنید.

شما می‌توانید کاردستی جوجه با سنگ را هم به همین سادگی درست کنید.

چند ایده کاردستی روباه با وسایل مختلف

در این بخش چند ایده دیگر هم برای ساخت کاردستی روباه از انواع کاردستی حیوانات معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید هرکدام از این انواع کاردستی روباه را با توجه به توانایی خودتان و البته وسایلی که در دسترس دارید، درست کنید. ممکن است کمی مقوا یا بشقاب یک بار مصرف داشته باشید. تفاوتی ندارد!

در هر صورت می‌توانید یک کاردستی روباه خلاقانه درست کنید.

– کاردستی روباه دخترانه با کاغذ رنگی

اگر کاغذ رنگی در خانه دارید، ساخت کاردستی روباه دخترانه یک انتخاب ساده و کاربردی است. تصویر زیر یک روباه دخترانه را نشان می‌دهد که که کاغذ رنگی و ماژیک مشکی و کمی چسب درست شده است.

برای آموزش مراحل ساخت کاردستی روباه دخترانه باید مطلب مربوط به آن را بخوانید.

کاردستی روباه با کاغذ رنگی

– کاردستی روباه با کاغذ رنگی بادبزنی

اگر حوصله کافی دارید، می‌توانید کاغذ رنگی را به شکل بادبزنی درست کرده و با آن یک کاردستی روباه کودکانه درست کنید. این کاردستی نسبت به ایده قبلی کمی پیچیده‌تر است.

کاردستی روباه با کاغذ رنگی

– کاردستی روباه با مقوا

کاردستی زیر به چند تای تخصصی و حرفه‌ای روی مقوا نیاز دارد. اگر بتوانید این تاهای ساده اما مهم را روی کاغذ رنگی بزنید، کاردستی روباه پسرانه زیر را درست خواهید کرد.

کاردستی روباه پسرانه

– کاردستی روباه با کف دست

این کاردستی هم با کاغذ رنگی و البته با کمک دست ساخته می‌شود. بنابراین ساخت کاردستی روباه با کف دست هم یک ایده کودکانه و خیلی ساده برای درست کردن کاردستی حیوانات به حساب می‌آید.

کاردستی روباه با کف دست

– کاردستی روباه با خرده کاغذ

ایده زیر ساخت کاردستی روباه با خرده کاغذ است. برای این کاردستی باید اول کاغذها را ریزریز کنید، بعد طرح روباه را روی کاغذ بکشید و با خرده کاغذها داخل نقاشی را پر کنید.

– کاردستی روباه با مقوا رنگی

در این ایده شما می‌توانید با کمک مقوای رنگی و ماژیک چند روباه رنگارنگ درست کنید. این کاردستی کودکانه روباه الگوی ثابتی دارد و اگر در رنگ‌های مختلف درست شود، می‌تواند جذاب‌تر شود.

کاردستی روباه با مقوا

– کاردستی روباه با رول دستمال توالت

شما می‌توانید با کمک یک رول ساده دستمال توالت کاردستی روباه با وسایل بازیافتی را درست کنید. در این ایده قرار نیست کار عجیبی انجام دهید، کافی است رول را با کاغذ رنگی نارنجی بپوشانید تا بدن روباه درست شود و بعد با کمی کاغذ رنگی دم آن را هم آماده کنید.

کاردستی روباه با رول دستمال توالت

– کاردستی روباه با نمد

در این ایده همان رول دستمال توالت را در نظر بگیرید. اگر روی آن را به جای کاغذ رنگی با نمد نارنجی بپوشانید، یک کاردستی روباه با نمد درست کرده‌اید. بعد از آن یک جفت چشم عروسکی و گوش و دم روباهی کاردستی را تکمیل خواهد کرد.

کاردستی روباه با نمد

– کاردستی روباه با بشقاب یک بار مصرف

اگر بشقاب یک مصرف دارید، کافی است با نگاهی به تصویر زیر برای ساخت کاردستی روباه فانتزی با بشقاب یک بار مصرف ایده بگیرید.

کاردستی روباه با بشقاب یک بار مصرف

پرسش‌های متداول درباره کاردستی روباه با چوب بستنی

وسایل موردنیاز برای کاردستی روباه با چوب بستنی چیست؟
چوب بستنی، کاغذ رنگی نارنجی، چسب و… از مهم‌ترین وسایل کاردستی روباه با چوب بستنی هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاردستی روباه با چوب بستنی یک کاردستی حرفه‌ای است که بزرگسالان و نوجوانان می‌توانند آن را درست کنند.
ساخت کاردستی روباه با چوب بستنی چقدر زمان می‌برد؟
این کاردستی به دقت زیادی نیاز ندارد و حدود 1 ساعت زمان خواهد برد.
اشتراک گذاری: