خلاصه مطلب

کاردستی روباه با کاغذ رنگی یک کاردستی ساده کودکانه است. شما می‌توانید این آموزش کاردستی با کاغذ رنگی را به سادگی یاد بگیرید و بعد آن را با کودکتان انجام دهید. با ساخت این کاردستی می‌توانید درباره روباه و آشنایی با آن با کودکتان حرف بزنید.

اگر دوست دارید با یک کاردستی ساده و سرگرم‌کننده، حیوانات وحشی و ویژگی‌های آن‌ها را به کودک خود آموزش دهید، کاردستی روباه با کاغذ رنگی انتخاب مناسبی است.

درست کردن این کاردستی کودکانه بسیار راحت و ساده است و کثیف کاری هم ندارد، پس برای ساخت کاردستی روباه کاغذی زیبا با کاغذ رنگی همراه باشید.

وسایل موردنیاز برای کاردستی روباه با کاغذ رنگی

 • کاغذ رنگی 1 عدد
  کاغذ رنگی یا مقوا
 • چسب مایع 1 عدد
  چسب
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • پانچ 1 عدد
  پانچ دایره‎ای (اختیاری)

مراحل ساخت کاردستی روباه با کاغذ رنگی

برای ساخت کاردستی روباه اسان از انواع کاردستی حیوانات کافی است مراحل زیر را به‌ترتیب دنبال کنید.

1. کشیدن یا بُریدن الگوی روباه

در صورتی که می‌توانید خودتان مثل شکل زیر تصاویر و اشکال کاردستی روباه ساده با کاغذ رنگی را روی کاغذ رسم کنید و بعد با قیچی آن‌ها را ببُرید. اگر نمی‌توانید، یک انتخاب دیگر این است که الگوی روباه را پرینت بگیرید و هریک از بخش‌های آن را با قیچی بُرش دهید.

کشیدن یا بُریدن الگوی کاردستی روباه با کاغذ رنگی

2. چسباندن سر و بینی روباه

قسمت نارنجی بالای سر کاردستی روباه دخترانه را روی طرح اصلی بگذارید و در جای خود بچسبانید.

چسباندن سر و بینی روباه

بعد بینی را دقیقا بالای دهان کاردستی روباه با کاغذ رنگی چسب بزنید. نیمی از بینی باید روی کاغذ نارنجی و نیمی دیگر روی کاغذ سفید قرار بگیرد.

ساخت کاردستی روباه با کاغذ رنگی

3. چسباندن چشم‌های کاردستی

چشم‌ها را دو سمت بینی کاردستی روباه اسان روی کاغذ سفید چسب بزنید.

چسباندن چشم های کاردستی روباه

در این مرحله از کاردستی روباه با کاغذ رنگی به صورت اختیاری می‌توانید به کمک پانچ دایره‎ای یا قیچی دو دایره کوچک از کاغذ رنگی صورتی ببرید و آن‌ها را پایین‎تر از چشم روباه بچسبانید.

4. چسباندن سر و بدن کاردستی روباه با کاغذ رنگی

سر و بدن کاردستی روباه با کاغذ رنگی را به یکدیگر چسب بزنید.

چسباندن سر و بدن کاردستی روباه با کاغذ رنگی

5. ساختن گوش‌های روباه

در این مرحله از کاردستی روباه دخترانه با کاغذ رنگی اول گوش سفید را وسط گوش نارنجی بچسبانید. حالا این گوش‌ها را به پشت سر روباه چسب بزنید.

ساختن گوش های کاردستی روباه با کاغذ رنگی

به همین راحتی و به همین سرعت، عکس کاردستی روباه با کاغذ رنگی آماده شد. یکی از کاربردهای این کاردستی، شخصیت‌پردازی موقع قصه‌‌گویی است.

تکمیل کاردستی روباه با کاغذ رنگی

بگذارید کودکتان برای کاردستی روباه ساده اسم انتخاب کند و به جای آن در داستان حرف بزند. با این کار تمرکز و خلاقیت کودک را بالا می‌برید. همچنین می‌توانید در ادامه سری به دسته بندی کاردستی طبیعت بزنید و آموزش‌های مختلفی را آن‌جا ببینید.

اشتراک گذاری: