خلاصه مطلب

اگر می‌خواهید یک کاردستی کودکانه درست کنید، سراغ کاردستی با سنگ بروید. ساخت کاردستی جوجه با سنگ برای کودکان هم جذاب است و هم زمان کمی نیاز دارد.

در این آموزش قرار است با کاغذ رنگی همراه شوید و جوجه‌های بانمک کوچک را بسازید و یک خانواده جوجه‌ای درست کنید! اگر شما هم مشتاق هستید تا زودتر کاردستی جوجه با سنگ زیبا و سرگرم‌کننده را شروع کنید، فورا وسایل لازم را آماده کنید و کنار خود بگذارید!

وسایل موردنیاز کاردستی جوجه با سنگ

 • سنگ به مقدار مورد نیاز
  سنگ‌های صاف، گرد یا بیضی شکل
 • رنگ 1 عدد
  رنگ کاردستی اکریلیک – زرد، نارنجی، سفید، سیاه، صورتی
 • خودکار رنگی 1 عدد
  خودکار مشکی
 • قلم مو 1 عدد
  قلم‌مو کوچک
 • خلال دندان 1 عدد
  خلال دندان
 • حوله 1 عدد
  قلم‌مو ضخیم، حوله کاغذی یا اسفنج

چند نکته درباره کاردستی جوجه با سنگ

 1. می‌توانید با پیدا کردن سنگ‌های کوچک مختلف از حیاط خانه یا از باغچه‌ها، هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و هم روحیه ماجراجویی را در کودکتان بیشتر کنید.
 2. برای اینکه کودک شما بتواند راحت کار خود را انجام دهد، بهتر است لباس‌های سایز بزرگ‌تر و قدیمی‌تر به تن کند و با خیال راحت از رنگ‌ها و قلم‌موها استفاده کند.
 3. بچه‌ها می‌توانند به جای قلم‌مو از اپلیکاتورهای فوم برای کاردستی جوجه با سنگ هم استفاده کنند.

مراحل ساخت کاردستی جوجه با سنگ

برای ساخت کاردستی جوجه ساده با سنگ از انواع کاردستی حیوانات کافی است مراحل زیر را پشت سر بگذارید تا کاردستی جوجه با سنگ آماده شود.

مراحل ساخت کاردستی جوجه با سنگ

1. سفید کردن سنگ

اول از همه قلم‌موی بزرگ خود را بردارید و آن را به رنگ سفید آغشته کنید. بعد سنگ دلخواهتان برای کاردستی جوجه با سنگ را با رنگ سفید، رنگ کنید و بگذارید خشک شود.

ساخت کاردستی جوجه

2. رنگ‌آمیزی سنگ به رنگ ‌دلخواه

بعد از اینکه سنگ خود را سفید کردید، نوبت این است که آن را به رنگ اصلی جوجه خود رنگ کنید! بنابراین با همان قلم‌موی بزرگ، رنگ زرد را روی سنگ بزنید.

یادتان باشد قبل از انجام این مرحله قلم‌موی خود را تمیز کنید. اگر احساس کردید جوجه به‌اندازه کافی زرد نشده است، می‌توانید یک لایه دیگر رنگ زرد به کاردستی جوجه با سنگ اضافه کنید!

کشیدن گونه های جوجه

3. کشیدن نوک کاردستی جوجه با سنگ

در این بخش قرار است یک قدم خیلی کوچک بردارید! با یک قلم‌موی نازک یا یک خودکار پررنگ، یک مثلث نارنجی کوچک برای نوک کاردستی جوجه ساده روی سنگ نقاشی کنید.

4. کشیدن گونه‌های جوجه

یک قلم‌مو قدیمی نازک با موهای سفت کوتاه، یا یک تکه دستمال کاغذی یا اسفنج کوچک را به رنگ صورتی آغشته کنید. بعد آن را بارها روی تکه کاغذی بکشید تا رنگ آن ملایم و کم شود. حالا دو گونه صورتی برای کاردستی جوجه با سنگ بامزه خود درست کنید!

رنگ کردن سنگ برای ساخت کاردستی جوجه

5. کشیدن چشم‌های جوجه

برای کشیدن دایره چشم‌های کاردستی جوجه با سنگ انتهای قلم‌موی بزرگ خود را به رنگ سفید آعشته کنید. حالا دو دایره کنار هم بالای نوک جوجه بکشید.

6. تکمیل چشم‌های کاردستی جوجه با سنگ

بعد از خشک شدن رنگ چشم‌ها، دو نقطه مشکی کوچک داخل آن‌ها بکشید. برای این مرحله از کاردستی جوجه با سنگ می‌توانید از خلال دندان آعشته به رنگ مشکی استفاده کنید.

تکمیل چشم های کاردستی جوجه با سنگ

7. کشیدن ابرو‌های کاردستی جوجه با سنگ

در این مرحله فقط باید با خودکار یا ماژیک نازک مشکی دو ابرو نازک بامزه برای کاردستی جوجه با سنگ بکشید و جزییات را اضافه کنید.

ساخت کاردستی کودکانه جوجه با سنگ تمام است! می‌توانید یک سبد از این جوجه‌های زیبا و بانمک در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف بسازید و یک خانواده بزرگ از آن‌ها را درست کنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی جوجه با سنگ

وسایل موردنیاز برای کاردستی جوجه با سنگ چیست؟
سنگ صاف، قلم‌مو، رنگ آکریلیک، خلال دندان و… از مهم‌ترین وسایل کاردستی جوجه با سنگ هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاردستی جوجه با سنگ یک کاردستی کودکانه است که باید به کمک بزرگترها ساخته شود.
کاردستی جوجه با سنگ چقدر زمان می‌برد؟
هرچند این کاردستی به دقت زیادی نیاز دارد، ولی ساده است و حدود نیم ساعت زمان خواهد برد.
اشتراک گذاری: