خلاصه مطلب

کاردستی گل با کاغذ شیرینی یا کاپ کیک خیلی ساده است، چراکه تهیه وسایل و مواد موردنیاز اولیه برای ساخت آن به راحتی پیدا می‌شود و البته ارزان هم است. شما می‌توانید این کاردستی کودکانه را با کمک کودکتان درست کنید و به رشد خلاقیت کودکتان کمک کنید.

گل‌ها همیشه در نقاشی‌ها و کاردستی‌ها از آن چیزهایی هستند که شادابی نتیجه کار را بیشتر و بیشتر می‌کنند. بچه‌ها دوست دارند در نقاشی‌های خود دشتی پر از گل‌های قرمز و بنفش و صورتی داشته‌ باشند. حالا می‌توانید با آموزش ساخت کاردستی گل با کاغذ شیرینی به آن‌ها یاد دهید که چطور گل را به نقاشی‌های سرسبزشان اضافه کنند.

خوبی قضیه این است که آن‌ها می‌توانند این کار را با ظروف یک بار مصرف انجام دهند. استفاده از مواد بازیافتی و ظروف یک بار مصرف همان چیزی است که سال‌ها در مدرسه به کودکان آموزش می‌دهند!

اگر شما هم برای یادگیری کاردستی گل با کاغذ شیرینی و کاپ کیک هیجان دارید، گام‌های زیر را در کاغذ رنگی دنبال کنید تا در نهایت گلی باشکوه داشته باشید.

وسایل موردنیاز کاردستی گل با کاغذ شیرینی

 • کاغذرنگی 1 عدد
  کاغذ ساختمانی
 • لوله پاک کن سبز 1 عدد
  لوله پاک کن سبز
 • به مقدار مورد نیار
  کاغذ شیرینی
 • 1 عدد
  دکمه
 • چسب حرارتی 1 عدد
  چسب

برای آن که مطمئن شوید همه وسایل را در دسترس دارید، اول آن‌ها را تهیه کنید. این که همه چیز را کنار دستتان داشته باشید، مراحل ساخت کاردستی گل با کاغذ شیرینی را سریع‌تر می‌کند. خصوصا اگر کودکتان کنار شما نشسته است و آماده یادگیری است.

مراحل ساخت کاردستی گل با کاغذ شیرینی

برای درست کردن کاردستی کودکانه گل با کاغذ شیرینی باید مثل قلب کاغذی مراحل زیرا یکی پس از دیگری پیش ببرید.

1. ساخت ساقه کاردستی گل

درست کردن این کاردستی گل هم مثل کاردستی گل فومی از مرحله ساخت شاخه یا ساقه آن شروع کنید. برای این کار اول یک لوله‌پاک‌کن سبز را از وسط نصف کنید و آن را به عنوان ساقه روی کاغذ نقاشی یا مقوای نازک موردنظرتان بچسبانید.

از آنجا که این لوله پاک‌کن برای ساقه کاردستی گل با کاغذ شیرینی است، حواستان باشد آن را کجای کاغذ می‌چسبانید.

کاردستی گل با کاغذ شیرینی

2. تا کردن کاغذهای شیرینی

حالا وقت آن است که کاغذهای شیرینی را برای قرار گرفتن به جای گلبرگ‌های کاردستی گل با کاغذ شیرینی، آماده کنید. برای این کار کافی است هر کاغذ شیرینی را سه بار از وسط تا کنید. با این کار گلبرگ‌های گل شما شکل می‌گیرد.

آموزش مرحله به مرحله ساخت کاردستی گل با کاغذ شیرینی

3. چسباندن گلبرگ‌های کاردستی گل با کاغذ شیرینی

بعد از اینکه کاغذهای شیرینی آماده شد، مثل عکس هرکدام را در جای خود بچسبانید تا شکل دایره‌ای پیدا کنند. اولین گلبرگ را دقیقا از لبه ساقه گل یا همان لوله پاک‌کن بچسبانید تا مرکز کارتان مشخص شود.

بعد از آن گلبرگ‌های کاردستی گل با کاغذ شیرینی را از همان مرکز گل کنار هم بچسبانید.

مراحل ساخت کاردستی گل

4. چسباندن برگ‌های کاردستی

بعد از اینکه گلبرگ‌های کاردستی گل با کاغذ شیرینی را هم چسباندید، نوبت برگ‌های گل است. برای برگ‌ها هم دو کاغذ شیرینی سبز را  مثل همان گلبرگ‌ها تا بزنید؛ یعنی هرکدام را سه مرتبه از وسط تا کنید و بعد روی ساقه کاردستی گل با کاغذ شیرینی بچسبانید.

ساخت کاردستی گل ساده

5. چسباندن وسط کاردستی گل

حالا که به انتهای کار کاردستی گل با کاغذ شیرینی رسیده‌اید، کافی است یک دکمه وسط گل خود بچسبانید تا کار تمام شود.

شما می‌تانید کاردستی گل با کاغذ شیرینی ساده و جذاب را به کودکان آموزش دهید تا بتوانند باغی پر از گل‌های زیبای بهاری درست کنند. ساختن چنین کاردستی‌هایی خلاقیت بچه‌ها را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود زیبایی نقاشی‌های خود را به دنیای واقعی بیاورند!

کاردستی گل با کاغذ شیرینی

اگر شما هم کاردستی گل با کاغذ شیرینی را درست کرده‌اید، شاید ساخت کاردستی گل با بوم نقاشی هم برایتان جذاب باشد. همچنین می‌توانید در نهایت نظرتان را درباره این کاردستی گل و گیاه با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی گل با کاغذ شیرینی

کاردستی گل با کاغذ شیرینی به چه وسایلی نیاز دارد؟
برای ساخت کاردستی گل با کاغذ شیرینی به وسایلی مثل مقوا، لوله‌پاک‌کن، کاغذ شیرینی، دکمه، چسب و… نیاز دارید.
کاردستی گل با کاغذ شیرینی مناسب چه رده سنی است؟
این کاردستی مناسب کودکان است، اما کودکان برای ساخت آن قطعا به همراهی بزرگسالان نیاز خواهند داشت.
ساخت کاردستی گل با کاغذ شیرینی چقدر زمان نیاز دارد؟
ساخت این کاردستی بیشتر از چند ساعت از وقت شما را نخواهد گرفت.
اشتراک گذاری: