خلاصه مطلب

دنبال تابلو برجسته از طبیعت هستید که روی دیوار نصبش کنید؟ در این مطلب از کاغذرنگی کاردستی حرفه‌ای داریم که روی بوم نقاشی اجرا می‌شود. یک تابلو برجسته با گل‌های مصنوعی که برای دیوار و تزیینش حرف ندارد.

از این به بعد گل‌های مصنوعی قدیمی خانه را دور نریزید! چیزهای زیادی وجود دارند که به دید ما گاهی بدون استفاده می‌آیند؛ ولی کودکان می‌توانند با دستان کوچک و با احساس خود آنها روح و زندگی ببخشند. با کاغذ رنگی همراه شوید تا یاد بگیرید چطور کاردستی گل روی بوم نقاشی را درست کنید.

شما می‌توانید بعد از یاد گرفتن کاردستی گل روی بوم نقاشی با گل‌های مصنوعی کهنه و قدیمی این دست‌سازه را به کودکتان هم یاد بدهید.

وسایل موردنیاز ساخت کاردستی گل

 • گل مصنوعی
  گل‌های مصنوعی
 • بوم نقاشی
 • رنگ اکریلیک
  رنگ آکریلیک
 • پیپ پاک کن
  لوله‌پاک‌کن
 • کاغذرنگی
  کاغذ رنگی

مراحل ساخت کاردستی گل روی بوم نقاشی

برای اینکه ساخت کاردستی گل روی بوم نقاشی را شروع کنید، کافی است خط‌به‌خط مراحل زیر را پیش ببرید.

1. رنگ‌آمیزی بوم نقاشی

در گام اول از ساخت کاردستی گل روی بوم نقاشی باید یک رنگ را برای بوم خود انتخاب کنید. انتخاب رنگ بوم به دلخواه شماست! برای انتخاب رنگ اول باید بسنجید کدام ترکیب رنگی با گل‌های کاردستی گل سازگارتر است. می‌توانید روش انجام آن را در تصویر زیر مشاهده کنید.

رنگامیزی بوم نقاشی

2. ساخت و رنگ گلدان کاردستی گل

در مرحله بعد مثل آموزش کاردستی گل مصنوعی، شکل گلدان خود را روی کاغذی با رنگ دلخواهتان بکشید و با قیچی آن را برش دهید.

ساخت و رنگامیزی گلدان کاردستی

اگر کاغذ ساده است یا رنگ دلخواهتان نیست، می‌توانید آن را از نو رنگ کنید. بنابراین در این مرحله از کاردستی گل می‌توانید این امکان را فراهم کنید تا کودک‌تان با رنگ‌های مختلف این گلدان را نقاشی کند.

رنگامیزی بخش های مختلف کاردستی

بعد از اینکه گلدان کاردستی گل را با رنگ دلخواهتان و با کمک کودکتان رنگ‌آمیزی کردید، باید آن را روی بوم نقاشی کودکانه بچسبانید.

چسباندن گلدان روی بوم

3. چسباندن گل‌های کاردستی گل

حالا باید دست به کار شوید و لوله‌پاک‌کن‌ها را به عنوان ساقه به بوم نقاشی کاردستی گل بچسبانید. بعد از آن هم گل‌های رنگی و زیبای خود را به این قاب هنرمندانه اضافه کنید.

چسباندن گل های مصنوعی

این کاردستی گل روی بوم نقاشی رمانتیک، می‌تواند هدیه جالب و جذابی از طرف کودکان باشد. همچنین می‌توانید تعداد زیادی از آن را با بچه‌ها درست کنید و از آن‌ها بخواهید تا با آن ویترین یا کتابخانه اتاقشان را تزیین کنند.

کاردستی گل روی بوم نقاشی

کودکان می‌توانند رنگ و روح دنیای کودکانه خود را در قالب دست‌سازه‌ها و کاردستی کودکانه جذاب و شیرین به اطرافیانشان تقدیم کنند! پس چرا نباید این فرصت را به آنها داد تا احساساتشان را با کاردستی گل روی بوم نقاشی به روش خودشان نشان دهند؟

اگر کودک شما هم کاردستی گل روی بوم نقاشی را با این روش درست کرد، تجربه خود و کودکتان را با سایر کاربران کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی گل با بوم نقاشی

کاردستی گل با بوم نقاشی به چه وسایلی نیاز دارد؟
برای ساخت کاردستی گل روی بوم نقاشی به وسایلی مثل بوم نقاشی، رنگ اکریلیک، گل مصنوعی، لوله پاک کن و کاغذرنگی نیاز داریم.
کاردستی گل روی بوم نقاشی مناسب چه رده سنی است؟
این کاردستی مناسب نوجوانان و بزرگسالان است.
ساخت کاردستی گل با بوم نقاشی چقدر زمان نیاز دارد؟
ساخت این کاردستی بین یک تا دو روز زمان نیاز دارد.
اشتراک گذاری: