خلاصه مطلب

هرچند به نظر می‌رسد این نقاشی قاصدک برای کودکان نیست، اما در صورتی که کودک یا نوجوان شما استعداد بالایی برای طراحی و نقاشی دارد، می‌توانید با یک کاغذ و قلم ساده آموزش نقاشی قاصدک را برایش شروع کنید.

خیلی از افراد نقاشی قاصدک را به‌ دلیل شکل غیرمعمولش چالش‌برانگیز می‌دانند؛ اما برای یک هنرمند حتی اگر مبتدی باشد، کشیدن گل قاصدک به‌ویژه بعد از درک آناتومی گل، اصلا کار سختی نیست.

با ما در کاغذ رنگی همراه باشید تا با پنج قدم ساده، آموزش نقاشی قاصدک جذاب را مثل نقاشی با گیاهان یاد بگیرید.

مراحل کشیدن نقاشی قاصدک

اول وسایل لازم را آماده کنید و بعد با دقت مراحل نقاشی حرفه ای قاصدک را جلو ببرید. شما برای کشیدن این طرح به چیزی بیشتر از مداد یا ماژیک مشکی پررنگ و یک کاغذ نیاز ندارید.

اگر تازه‌کار هستید یک مداد و پاک‌کن انتخاب مطمئن‌تری هستند. چون در این حالت می‌توانید بخش‌های اضافه یا خطوط اشتباه نقاشی قاصدک را به راحتی پاک و اصلاح کنید.

۱. شروع با نقطه وسط قاصدک

هم چیز در قاصدک به همان نقطه مرکزی وابسته است. بنابراین شما هم کارتان را با کشیدن یک شکل بیضی و پرکردن آن به‌عنوان جوانه گل قاصدک شروع کنید.

۲. رسم ساقه نقاشی قاصدک

ساقه احتمالا ساده‌ترین قسمت نقاشی قاصدک است چراکه فقط دو خط موازی موجی دارد. یعد از کشیدن نقطه مرکزی یا همان جوانه، دو خط موجی و موازی هم به‌سمت پایین بکشید تا ساقه گل درست شود. این خم ظریف سایه باعث می‌شود گل واقعی‌تر به نظر برسد.

۳. رسم گلبرگ‌های قاصدک

برگ‌های قاصدک به طور کلی بلند و باریک و یزه‌ای شکل است و لبه‌های نامنظمی دارد؛ ولی هیچ دو برگی از قاصدک شبیه هم به ‌نظر نمی‌رسند

گلبرگ‌های نقاشی قاصدک را با کشیدن خطوطی جداگانه، از جوانه گل به‌ سمت بیرون، طراحی کنید. خطوط باید اندازه و شکل‌های متفاوتی داشته ‌باشند تا ظاهرشان واقعی‌تر به‌ نظر برسد. البته این تفاوت فقط در اندازه و خمیدگی است و نباید دنبال طرح‌های خیلی متفاوت باشید.

۴. رسم خطوط ریز گلبرگ

حالا به انتهای گلبرگ‌ها توجه کنید. خطوط ریزی را انتهای هر گلبرگ بکشید و آن‌ها را ضخیم کنید تا حالت منشعب بگیرند. با این کار در نقاشی قاصدک شکل ظاهری کار هرچه بیشتر شبیه تیرگی گل قاصدک می‌شود.

با حوصله و آرامش تعداد این خطوط ریز را بیشتر و بیشتر کنید تا نقاشی قاصدک حجم بیشتری بگیرد و واقعی‌تر شود. این کار کمی زمان‌بر است، اما در نهایت باعث زیبایی کارتان می‌شود.

۵. پرکردن ساقه نقاشی قاصدک

داخل ساقه را با یک رنگ ثابت شبیه مرحله جوانه گل، پر کنید تا نقاشی کمی روح بگیرد و خیلی هم بی‌رنگ و حال نباشد.

چطوری گل‌های قاصدک واقعی‌تری بکشیم؟

به طور کلی یادتان باشد واقع‌گرایی این نقاشی وابسته به میزان جزئیاتی است که در آن وارد کرده‌اید. هم‌چنین تمرکزتان را روی تیرگی گل قاصدک بگذارید. این کار طراحی شما را واقعی‌تر جلوه می‌دهد. در این‌جا چند نکته برای طبیعی‌ترشدن نقاشی قاصدک است که قطعا به‌کارتان می‌آید.

  • با ضربات سبک قلم روی کاغذ، طرح بکشید: مداد را با فشار روی کاغذ حرکت ندهید، این‌طوری خطوط نرم‌تری می‌کشید که برای تیرگی گل قاصدک هم خیلی مناسب‌تر است.
  • به نقاشی بافت بدهید: به‌ جای حرکات معمولی به عقب و جلو، حرکات مختلف مداد روی کاغذ مثل دایره‌ای یا چرخشی را امتحان کنید تا بافت و ابعاد بیشتری به نقاشی بدهید.
  • گلبرگ‌های بیشتری بکشید: نقاشی قاصدک گلبرگ‌های زیادی دارد. حتما مقدار زیادی از آن‌ها را در نقاشی خود بکشید تا ظاهری واقعی داشته‌باشد.
  • ترسیم خز را تمرین کنید: تمرین کشیدن خطوط با ضخامت‌های مختلف در جهات مختلف، تیرگی گل قاصدک را تمرین کنید. بهتر است با مداد بکشید تا هر اشتباهی به‌راحتی پاک شود.

در آخر با کمی تمرین و استفاده از عکس‌های مختلف گل قاصدک در اینترنت، به ‌زودی یک نقاشی قاصدک زیبا و واقعی از قاصدک می‌کشید. اگر نقاشی در اول کار، کامل به‌ نظر نمی‌رسد، ناامید نشوید. با کمی تمرین به ‌راحتی این گیاه پیچیده و جذاب را رسم خواهید کرد. بعد از رسم قاصدک روی برگه می‌توانید چند شاخه گل اصطوخدوس را هم کنار آن‌ها بکشید یا کاردستی گل درست کنید که آموزش آن را همین جا داریم.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی قاصدک

نقاشی قاصدک برای چه رده سنی است؟
این نقاشی بیشتر برای نوجوانان و بزرگسالان مناسب است.
برای نقاشی قاصدک به چه وسایلی نیاز دارید؟
برای رسم قاصدکی ساده مثل این مقاله فقط به چند رنگ ماژیک و یک کاغذ نیاز است.
آیا این نقاشی قاصدک به رنگ‌آمیزی نیاز دارد؟
خیر. این قاصدک با مداد یا ماژیک سیاه کشیده می‌شود و به رنگ‌آمیزی نیاز ندارد.
اشتراک گذاری: