خلاصه مطلب

شاید اسم کاردستی خفاش خیلی جذاب نباشد، اما وقتی این کاردستی را درست می‌کنید، حتی خودتان هم به وجد می‌آیید. کاردستی خفاش با فیلتر قهوه یکی از متفاوت‌ترین کاردستی‌هایی است که می‌توانید برای دل خودتان و خوشحالی کودکان درست کنید.

شاید بعد از پاندمی کرونا، اسم خفاش دیگر برای کسی خوشایند نباشد؛ اما این حیوانات جالب هنوز هم همان‌قدر جذاب هستند. اگر بچه خفاش را از نزدیک دیده ‌باشید، متوجه ویژگی‌های جذاب این حیوانات یا به عبارتی پرندگان می‌شود. این مطلب کاغذ رنگی را تا انتها بخوانید و با چند مرحله راحت، یک کاردستی خفاش با فیلتر قهوه زیبا و متفاوت بسازید یا ساختن کاردستی با چوب بستنی ساده و زیبا را هم می‌توانید امتحان کنید.

شاید روزی با هم آشتی کردید و خفاش فیلتر قهوه به یکی از تزیینات اصلی خانه‌تان تبدیل شد!

وسایل موردنیاز

 • فیلتر قهوه ۱ عدد
  فیلتر قهوه
 • ماژیک
  ماژیک‌های رنگی
 • قطره چکان
  قطره‌چکان
 • آب
  آب
 • سنگ‌های پلاستیکی مشکی
 • ۱ عدد
  گیره لباس
 • چشم عروسکی ۲ عدد
  چشم عروسکی ۵ میلی‌متری
 • چسب نواری
  چسب سفید
 • قیچی
  قیچی

مراحل ساخت کاردستی خفاش با فیلتر قهوه

شما می‌توانید این خفاش‌ها را به‌ راحتی با همراهی خردسالان درست کنید. برای هر خفاش فقط به یک فیلتر قهوه نیاز دارید و تازه فقط نصف آن را رنگ خواهید کرد.

به‌ همین ‌دلیل کاردستی خفاش با فیلتر قهوه مثل کاردستی طاووس برای کلاس اول خیلی راحت و سریع درست می‌‎شود و برای بچه‌ها سرگرم‌کننده است.

۱. رنگ‌آمیزی فیلترهای قهوه

آستین‌ها را بالا بزنید و خودتان را برای رنگ‌آمیزی فیلترها آماده کنید. برای اینکه دردسر و خرابکاری کمتری به بار بیاورید، بهتر است یک سینی زیر دستتان بگذارید.

رنگامیزی فیلترها

اول فیلتر را از وسط تا کنید و با ماژیک‌های رنگی، روی یک طرفش را رنگ‌آمیزی کنید. هر چقدر صفحه از رنگ پر باشد و رنگ‌ها هم تیره‌تر باشند؛ مثل قرمز، سیاه، آبی، بنفش و سبز تیره، کاردستی خفاش با فیلتر قهوه هم تیره‌تر و البته قشنگ‌تر به ‌نظر می‌رسد.

تا کردن فیلتر قهوه

پیشنهاد این است که شما هم به همین روش رنگ‌آمیزی کاردستی خفاش را پیش ببرید؛ چون احتمالا هیچ‌کس خفاش با بال‌های صورتی و طلایی نمی‌شناسد.

تکمیل نقاشی روی فیلتر قهوه

۲. ترکیب رنگ‌های کاردستی خفاش با فیلتر قهوه

حالا به آرامی و با کمک یک قطره‌چکان، روی طرح‌ فیلتر قهوه آب بریزید. اگر این کار را با شدت زیادی انجام دهید، رنگ به‌کلی پاک می‌شود و آن تکه از فیلتر در کاردستی خفاش با فیلتر قهوه سفید و درخشان می‌ماند.

ترکیب رنگ و آب با یکدیگر

البته از طرفی باید حواستان باشد که آب کامل روی همه فیلترهای کاردستی خفاش را بپوشاند. فقط فیلتر را در آب زیاد غرق نکنید تا مرحله خشک‌شدن آن خیلی طول نکشد.

خشک شدن فیلتر قهوه رنگ شده

۳. خشک‌کردن فیلترهای کاردستی خفاش

بعد از آن که فیلتر کاردستی خفاش با فیلتر با قهوه را حسابی خیس کردید، آن را در گوشه‌ای قرار دهید تا به آرامی خشک شود. با این کار رنگ‌ها و طرح‌هایی که کشیدید به خوبی با هم ترکیب می‌شوند.

فیلتر قهوه رنگ و خشک شده

در نظر داشته باشید شما می‌توانید فیلتر قهوه کاردستی خفاش را یک شب تا صبح در اتاق نگه‌ دارید یا اگر هوا آفتابی خشک و دما حدود ۳۰ درجه‌سانتی‌گراد است، فیلتر را در فضای باز قرار دهید تا نیم‌ساعته خشک شود.

۴. تا زدن فیلترهای قهوه برای شکل بال‌ها

در این مرحله از کارستی خفاش یک ‌بار دیگر فیلتر را تا بزنید. اگر این تای دوم را به درستی زده باشید، فیلتر قهوه شبیه یک چهارم دایره خواهد شد.

تا زدن فیلتر های رنگ شده برای کاردستی خفاش با فیلتر قهوه

بعد از آن لبه فیلتر قهوه را به‌شکل هلال‌های کوچک ببرید. اگر دوست دارید به جای هلال کوچک طرح خاصی به فیلتر قهوه بدهید، خودتان را محدود نکنید.

برش بالهای خفاش

بعد از اینکه بُرش‌های روی کاغذ را اعمال کردید، باید تای دوم را باز کنید. حالا می‌توانید زیبایی بال‌های متقارن کاردستی خفاش با فیلتر قهوه را ببینید.

بازکردن تای فیلتر قهوه

۵. بدن کاردستی خفاش با فیلتر قهوه

برای ساختن بدن خفاش، اول سنگ‌های پلاستیکی را روی گیره بچسبانید تا شبیه یک بدن بندبند و مشکی شود. برای این کار می‌توانید از چسب حرارتی استفاده کنید.

چسباندن سنگ های مصنوعی روی گیره لباس

بعد چشم‌ها را هم به بالای گیره بچسبانید تا سر کاردستی خفاش با فیلتر قهوه مشخص باشد.

چسباندن چشم روی گیره لباس

۶. ساخت بال‌های کاردستی خفاش

با دو انگشت، وسط فیلتر تاشده کاردستی خفاش را بگیرید و به‌هم فشار دهید تا جمع شود. در این حالت فیلترهای قهوه خیلی بیشتر به شکل بال‌های خفاش شباهت پیدا می‌کنند.

ساخت بال خفاش با فیلتر قهوه

بعد گیره لباس را باز کنید و فیلتر کاردستی خفاش با فیلتر قهوه را داخلش بگذارید. کمی با بال‌ها بازی و آن‌ها را مرتب کنید تا شکل دلخواهتان را بگیرند.

کاردستی فیلتر قهوه با خفاش

کاردستی خفاش با فیلتر قهوه شما آماده پرواز است! با اضافه‌کردن نخ یا آهن‌ربا، می‌توانید آن را روی دیوار یا در یخچال آویزان کنید.

خفاش‌های فیلتر قهوه‌ای با رنگ‌های تیره و جذاب‌، یکی از قشنگ‌ترین کاردستی‌های فیلترقهوه هستند که بچه‌ها به‌سادگی آن را می‌سازند. البته اگر از این نوع کاردستی خوشتان نمی‌آید، شاید کاردستی خرچنگ برایتان جذاب باشد.

آموزش ساخت کاردستی خفاش با فیلتر قهوه

به‌جای فیلتر قهوه از چه چیزی استفاده کنید؟

اگر برای ساخت کاردستی خفاش با فیلتر قهوه هیچ نوع از انواع فیلتر قهوه نداشتید یا دلتان نمی‌خواست برای خشک‌شدن آن‌ها صبر کنید، مثل کاردستی دایناسور از وسایل دیگر استفاده کنید.

برای مثال دستمال ضخیم مشکی یا کاغذ رنگی ضخیم مشکی گزینه‌های خوبی برای ساخت بال‌های کاردستی خفاش به ‌شمار می‌روند.

کاردستی خفاش با فیلتر قهوه

در این‌ صورت شما می‌توانید برای بدن خفاش به‌جای گیره، قاشق‌های کوچک را انتخاب کنید. اگر کاردستی خفاش با فیلتر قهوه را ساختید، بد نیست کاردستی مار را هم امتحان کنید و نظرتان را درباره این کاردستی با ما در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی خفاش

وسایل موردنیاز کاردستی خفاش چیست؟
فیلتر قهوه، مهره و گیره مهم‌ترین وسایل این کاردستی هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
این کاردستی کودکانه برای رده سنی 7 سال به بالا در نظر گرفته شده است، اما گاهی کودکانی با سن بیشتر هم کاردستی خفاش را سرگرم‌کننده می‌دانند.
فیلتر قهوه چیست؟
فیلتر قهوه کاغذهایی گرد هستند که بعد از دم قهوه مثل صافی عمل می‌کنند تا تفاله آن را بگیرند. شما می‌توانید به جای این کاغذها از کاغذ شیرینی یا حتی کاغذ نازک معمولی هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید