خلاصه مطلب

افسانه‌های جادویی و جادوگرها همیشه برای کودکان جذابیت داشتند. شما می‌توانید با کشیدن نقاشی جادوگر زن یک قصه سحرآمیز از جادوگران را برای کودکتان بگویید. با کشیدن این نقاشی کودکانه و کمک به رنگ‌آمیزی آن کودکتان دنیای خلاقانه جدیدی را کشف خواهد کرد.

ممکن است نقش جادوگر زن را در بسیاری از کارتون‌ها و فیلم‌ها دیده ‌باشید. این نقش به دلیل شخصیت سحرآمیز و داشتن دانش جادویی همیشه کمی ترسناک، مرموز و عجیب به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید شخصیت جالب و جادویی نقاشی جادوگر زن را با دستان هنرمند کودکتان ترسیم کنید، کافی است چند قدمی با کاغذ رنگی همراه شوید. می‌توانید یک طرح زیبا از نقاشی پرنسس هم به این نقاشی اضافه کنید.

مراحل کشیدن نقاشی جادوگر زن

برای اینکه نقاشی جادوگر زن به درستی کامل شود، کافی است مثل عکس روح نقاشی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مراحل کشیدن نقاشی جادوگر زن

1. کشیدن سر و نیم‌تنه

مثل نقاشی جادوگر مرد برای شروع باید طرح کلی سر و نیم‌تنه نقاشی جادوگر زن را بکشید. برای سر، یک دایره بزرگ رسم کنید. برای نیم‌تنه کافی است دو منحنی عمودی را از پایین دایره رسم کرده و آن‌ها را با خطی صاف به هم متصل کنید.

کشیدن سر و نیم تنه نقاشی زن جادوگر

2. رسم کلاه نقاشی جادوگر زن

در این مرحله قرار است اولین چیزی را بکشید که نشانگر یک جادوگر است، یعنی کلاه جادوگری! شما باید کلاه جادوگر را با استفاده از خطوط منحنی رسم کنید. به حالت کلاه در تصویر زیر توجه کنید تا یک نقاشی با جزئیات دقیق داشته باشید.

رسم کلاه نقاشی جادوگر زن

3. تکمیل اجزای صورت

نوبت به تکمیل اجزای صورت نقاشی جادوگر زن می‌رسد. چشمان جادوگر را به‌صورت دو بیضی یکسان، دهان را به‌صورت کمان و بینی را با یک خط منحنی رسم کنید. حواستان باشد حالت بینی او باید خمیده به سمت پایین باشد.

تکمیل اجزای صورت نقاشی جادوگر

4. تکمیل کلاه نقاشی جادوگر زن

حالا باید روبان روی کلاه را با یک خط منحنی به آن اضافه کنید. بعد از آن دو منحنی دو طرف کلاه به عنوان موهای نقاشی جادوگر زن رسم کنید تا صورت او زیباتر شود.

تکمیل کلاه نقاشی جادوگر زن

5. کشیدن دست‌های نقاشی

در این مرحله باید دست‌های نقاشی جادوگر زن را بکشید. یکی از دست‌ها را به حالت باز رسم کنید. برای دست‌ها از منحنی‌های نیم‌دایره‌طور استفاده کنید. آستین‌ها را هم با منحنی مثل شکل زیر بکشید. آستین‌های جادوگر باید کمی گشاد و آزاد باشد.

آموزش نقاشی جادوگر کودکانه

6. رسم دسته جارو نقاشی جادوگر زن

دسته جارو را در دست‌های جادوگر به تصویر بکشید. دو خط موازی مستقیم را اضافه کنید و انتهای آن‌ها را با یک خط مستقیم و یک خط منحنی به هم وصل کنید.

رسم دسته جارو نقاشی جادوگر زن

7. تکمیل جزییات دسته جارو

حالا قسمت پایین جارو را به حالت پف‌کرده بکشید تا شکل جارو کنار نقاشی جادوگر زن کامل شود.

تکمیل جزییات دسته جارو جادوگر

8. حذف خطوط اضافه نقاشی جادوگر زن

حالا نوبت آن است که کمی نقاشی خود را مرتب کنید، پس تا حد امکان خطوط اضافی را با پاک‌کن پاک کنید.

تکمیل نقاشی جادوگر زن

9. رنگ‌آمیزی نقاشی

نوبت به رنگ‌آمیزی نقاشی جادوگر زن می‌رسد. برای رنگ‌آمیزی جادوگر، از رنگ‌های مشکی، سایه‌های آبی، سایه‌های قهوه‌ای و یک رنگ برای پوست استفاده کنید.

رنگ آمیزی نقاشی جادوگر زن

البته در صورتی که کودک شما دوست دارد از رنگ‌های دیگری برای رنگ‌ـآمیزی نقاشی جادوگر زن استفاده کند، مانع او نشوید و اجازه دهید خلاقیت خودش را در نقاشی نشان دهد.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی جادوگر زن

نقاشی جادوگر زن مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی جادوگر زن نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی جادوگر زن مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید