خلاصه مطلب

حس می‌کنم یک پرنسس کوچولو داریم که می‌خواهد برای کشیدن نقاشی ایده پیدا کند. اگر همینطور است پس سراغ بهترین ایده یعنی نقاشی پرنسسی مثل خودتان آمده اید. مرحله‌به‌مرحله کاغذرنگی همراه شماست تا نقاشیتان را کامل کنید.

آیا آماده یادگیری روش کشیدن نقاشی پرنسس زیبا هستید؟ نقاشی پرنسس زیبا را می‌توانید با روشی خیلی آسان و فقط با چند مرحله ساده بکشید. با طراحی قدم‌به‌قدم در این مطلب کاغذرنگی، کودکانتان یکی از قشنگ‌ترین و راحت‌ترین شاهزاده خانم‌های دنیای نقاشی را خلق می‌کنند.

ویدئوی آموزش نقاشی پرنسس کودکانه

قبل از اینکه مراحل کشیدننقاشی پرنسس آسان را ببینید، می‌توانید مثل آدم برفی کودکانه آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل نقاشی پرنسس کودکانه

برای کشیدن نقاشی پرنسس کوچولو فقط به یک مداد، پاک‌کن، کاغذ و عشق و علاقه به نقاشی به‌ مقدار کافی نیاز دارید. اگر این نقاشی را با کودکان کشیده‌اید، چرا به روش کشیدن فرشته یا پری دریایی در کاغذ رنگی سر نمی‌زنید؟ مطمئن باشید کودکان از نقاشی فرشته هم خیلی لذت می‌برند.

۱. شروع با صورت پرنسس

کار کشیدن نقاشی پرنسس ساده را با کشیدن یک U پهن برای صورت پرنسس شروع کنید. با توجه به اینکه این خط خمیده قرار است صورت نقاشی شما باشد، حواستان به جای قرارگیری این خط روی صفحه باشد.

کشیدن صورت نقاشی پرنسس کودکانه

۲. رسم جزییان چهره نقاشی کودکانه پرنسس

بعد از رسم خط صورت، نوبت به اجزای چهره و گردن نقاشی پرنسس می‌رسد. گردن نقاشی پرنسس درواقع دو خط است که کمی از شانه را هم دربرمی‌گیرد.

درباره رسم چشم‌های نقاشی پرنسس اگر فکر می‌کنید برایتان چالش‌برانگیز است به‌جای آن‌ها دوتا نقطه بگذارید. ما می‌خواهیم نقاشی را تا جای ممکن برای بچه‌های تازه‌کار، ساده نگه ‌داریم.

کشیدن صورت نقاشی پرنسس کودکانه

۳. خطوط اولیه موها

در این مرحله از نقاشی پرنسس زیبا اسان صورت را با یک خط موی زیبا ببندید. مدل خط مویی که این‌جا می‌بینید برای ایده است. شما می‌توانید خط موی دلخواه خودتان را بکشید. بعد زیر گردن و بین دو خط شانه یک U نسبتا پهن برای یقه، اضافه کنید.

کشیدن صورت و موی نقاشی پرنسس کودکانه

۴. رسم کمربند نقاشی پرنسس

موازی با گردن نقاشی پرنسس کمی پایین بیایید و کمربند لباس را بکشید. شاید نقاشی چیزی وسط صفحه کمی عجیب به ‌نظر برسد، ولی این کمربند مراحل بعدی نقاشی را خیلی آسان‌تر می‌کند.

کشیدن کمربند نقاشی پرنسس کودکانه

۵. خطوط کلی لباس نقاشی پرنسس

حالا باید پف آستین را بکشید. به دو تا حرف بزرگ C فکر کنید که از لبه‌های خط شانه آویزان می‌شوند. بعد از آن، اولین قسمت لباس مجلسی را هم از کمربند به سمت پایین با کشیدن دو شکل، شبیه برگ‌های بزرگ، به نقاشی پرنسس اضافه کنید.

کشیدن لباس نقاشی پرنسس کودکانه

۶. تکمیل بخش بالای لباس

از پف آستین تا کمربند، از دو طرف خط بکشید تا بالاتنه لباس نقاشی پرنسس درست شود. با این کار بخش بالای لباس تقریبا تمام شده است.

کشیدن لباس نقاشی پرنسس کودکانه

۷. رسم دست‌های نقاشی پرنسس

نقاشی بازوها و دست‌ها به‌ویژه برای بچه‌ها می‌تواند واقعا سخت و چالش‌برانگیز باشد. پس این مرحله از نقاشی پرنسس را تاجای ممکن ساده انجام دهید. کافی است هر سمت بدن زیر آستین پفی دو خط موازی رسم کنید.

کشیدن دست نقاشی پرنسس کودکانه

۸. جزییات دامن پفی پرنسسی

یک تاج کمی بالاتر از خط مو بکشید. جزییات لباس و چین‌های دامن را هم به نقاشی پرنسس اضافه کنید. تزیینات پیراهن را می‌توانید با سلیقه خودتان تغییر دهید.

کشیدن لباس نقاشی پرنسس کودکانه

۹. تکمیل موهای نقاشی پرنسس

آخرین مرحله طراحی، کشیدن موهای شاهزاده است. شکل موها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. شما می‌توانید موهای شاهزاده را فرفری، مجعد یا لخت و حتی در اندازه‌های متفاوت بکشید.

نقاشی مو و پاهای نقاشی پرنسس

۱۰. رنگ‌آمیزی و پایان نقاشی

در آخر شما با ۹ مرحله یک پرنسس کشیدید و احتمالا از همراهی بچه‌ها در این نقاشی حسابی لذت بردید. حالا نوبت رنگ‌آمیزی و جان‌بخشی به شاهزاده خانم زیبا است. اگر از نقاشی پرنسس لذت بردید پیشنهاد می‌کنم نقاشی پری دریایی در همین سبک را نیز ببینید.

برای رنگ‌آمیزی این نقاشی پرنسس می‌توانید از هر رنگی که در خیال‌تان می‌بینید، استفاده کنید.

پرسش های متداول درباره نقاشی پرنسس

این نقاشی پرنسس مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای هر رده سنی قابل تکمیل است ولی بهتر است کودکان و نوجوانان از این مطلب ایده نقاشی بگیرند.
آیا در رسم نقاشی پرنسس به وسیله خاصی نیاز داریم؟
برای کشیدن این نقاشی به ماژیک سیاه و رنگی یا مداد سیاه و رنگی و یک کاغذ نیاز دارید.
رسم نقاشی پرنسس چقدر طول میکشد؟
این نقاشی در ۹ مرحله تکمیل میشود و نهایتا ۳۰ دقیقه زمان تا تکمیل نیاز دارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.