خلاصه مطلب

فکر کنم یکبارهم که شده دیده اید که یک پسر نقاشی ماشین یا ابزارهای کار را بکشد. اگر کودکی را می‌شناسید که می‌خواهد نقاشی تراکتور را رسم کند پیشنهاد می‌کنم این مطلب را به او نمایش دهید تا فقط در چند دقیقه یک نقاشی حسابی بکشید.

تمایل زیاد کودکان، خصوصا پسرها به انواع ماشین را نمی‌توان انکار کرد. تراکتور یکی از ماشین‌هایی است که هم نقاشی آن و هم اسباب‌بازی آن بسیار مورد توجه بچه‌ها قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید نقاشی تراکتور کودکانه را یاد بگیرد کافی است با کاغذ رنگی همراه باشید.

مراحل رسم نقاشی تراکتور کودکانه

برای رسم نقاشی تراکتور پسرانه کافی است مثل نقاشی ون کودکانه مراحل زیر را به دقت پیش ببرید و از نتیجه نهایی لذت ببرید.

 نقاشی تراکتور

۱. کشیدن بدنه اصلی نقاشی تراکتور

برای کشیدن بدنه اصلی، کافی است یک ذوزنقه قائم‌الزاویه مانند شکل زیر رسم کنید. این ذوزنقه قرار است بدنه اصلی نقاشی تراکتور را تشکیل دهد.

کشیدن بدن تراکتور

۲. رسم کابین تراکتور

حالا که بدنه اصلی نقاشی پسرانه را کشیدی، به رسم یک ذوزنقه دیگر نیاز دارید. این ذوزنقه را قدری کوچکتر، بالای ذوزنقه قبلی بکشید. این یکی را برای اتاقک نقاشی تراکتور در نظر بگیرید.

کشیدن کابین سرنشین تراکتور

۳. اضافه کردن چرخ‌های نقاشی تراکتور

در مرحله سوم نوبت رسم چرخ‌های نقاشی تراکتور می‌رسد. برای این کار به رسم چهار دایره احتیاج دارید. اول دو دایره بزرگ را رسم کرده و سپس و دو دایره کوچک داخل آن‌ها بکشید. توجه کنید چرخ جلو مقداری از چرخ عقبی کوچکتر باشد.

نقاشی چرخ های تراکتور

علاوه‌براین خوب است حواستان باشد بخش پایینی هر دو چرخ روی یک خط فرضی قرار بگیرد تا ظاهر واقعی این نقاشی تراکتور حفظ شود.

۴. کشیدن لوله اگزوز تراکتور

لوله اگزوز را می‌توانید با خطوط مستقیم و منحنی رسم کنید. برای کشیدن اگزوز نقاشی تراکتور دو خط صاف با طول متفاوت در حالت موازی بکشید. بعد از آن امتداد آن‌ها را به منحنی تبدیل کرده و سر دو منحنی را با خطی راست به هم وصل کنید.

شکل زیر نحوه کشیدن لوله اگزوز را به خوبی نمایش می‌دهد.

رسم اگزوز نقاشی تراکتور

۵. طراحی اجزای نقاشی تراکتور کودکانه

در این بخش باید تعدادی خط صاف را به شکل خود اضافه کنید. جای قرارگیری این خطوط در شکل مشخص است. با اضافه کردن این خطوط و تکمیل جزییات نقاشی تراکتور ظاهر این ماشین صنعتی پسرانه را واقعی‌تر و جذاب‌تر خواهید کرد.

تکمیل نقاشی تراکتور کودکانه

۶. رنگ‌آمیزی نقاشی تراکتور

حالا وقت رنگ‌آمیزی نقاشی تراکتور رسیده است. برای رنگ کردن این تراکتور می‌توانید از رنگ‌های قرمز، طوسی کمرنگ، طوسی پررنگ و آبی ملایم استفاده کنید. با این حال اگر فرزندتان دوست دارد نقاشی تراکتور را با رنگ‌های متفاوتی مثلا نارنجی یا سبز رنگ‌آمیزی کند، بهتر است مانع او نشوید تا خلاقیت او محدود نشود.

رنگامیزی نقاشی تراکتور کودکانه

همانطورکه دیدید در این طرح بسیار ساده، می‌توانید حین کشیدن نقاشی تراکتور پسرانه، کودکتان را با کشیدن اشکال هندسی مختلف آشنا کنید.

وقتی بچه‌ها بتوانند چنین نقاشی‌های به ظاهر ساده‌ای را خودشان بکشند، اعتماد به نفس لازم برای طراحی‌های پیچیده‌تر را هم پیدا خواهند کرد. اگر نقاشی تراکتور کودکانه را کشیدید، نظرتان را درباره آن با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی تراکتور

نقاشی تراکتور به چه وسایلی نیاز دارد؟
برای رسم این نقاشی به دو مداد رنگی مختلف، یک مداد سیاه و یک برگه A4 نیاز دارید.
نقاشی تراکتور مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی بیشتر مناسب کودکان و نوجوان است.
آیا کودکان میتوانند به تنهایی نقاشی را کامل کنند؟
بله در این مطلب نقاشی تراکتور فقط با چند مرحله ساده تکمیل می‌شود.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید