خلاصه مطلب

سوژه‌هایی که معمولا دختران از آن‌ها لذت می‌برند بسیار زیاد است، اما ملکه‌های کوچک حتما دوست دارند نقاشی یک ملکه قدرتمند ولی مهربان را بکشند. اگر همینجور است این مطلب به کودکتان کمک می‌کند تا مرحله‌به مرحله‌نقاشیش را کامل کند.

خیلی از کودکان در دنیای خیالی خودشان دوست دارند یک ملکه باشند. شاید به همین خاطر است که نقاشی ملکه کودکانه بین خردسالان انقدر طرفدار دارد. ما هم در این آموزش بسیار آسان در مجله کاغذ رنگی قرار است روش کشیدن نقاشی ملکه را به شما یاد دهیم. همچنین پیشنهاد می‌کنیم با کشیدن نقاشی پرنسس کوچولو طرح خود را زیباتر کنید.

با این آموزش می‌توانید در ۹ مرحله ساده نقاشی ملکه کودکانه را مثل نقاشی شاه برای فرزندتان بکشید.

ویدئوی آموزش نقاشی ملکه

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی ملکه کودکانه

به همین دلیل هم نقاشی ملکه کودکانه برای آنها بسیار مهیج و دلنشین خواهد بود. این تصویر در ۹ مرحله بسیار راحت تکمیل می‌شود که می‌توانید به سادگی آن‌ها را دنبال کنید.

نقاشی ملکه کودکانه

۱. رسم سر ملکه کودکانه

برای شروع کار کافی است دایره‌ای را به عنوان سر ملکه بکشید. تلاش خود را بکنید که دایره را مرتب و گرد نقاشی کنید. در نقاشی ملکه کودکانه مهم است بدانید در هر گام چه خطوطی را رسم می‌کنید تا جای آن را روی صفحه تشخیص دهید.

رسم سر ملکه

حالا که می‌دانید این دایره قرار است سر نقاشی باشد، حواستان باشد جای آن روی کاغذ کجاست.

۲. نقاشی ملکه کودکانه و موهای خوش‌حالت

در قدم دوم می‌خواهیم حجم موهای نقاشی ملکه را درست کنیم. برای این منظور لازم است یک منحنی در بالای سر آن از جایگاه یک گوش تا گوش دیگر رسم کنید. دو سر این منحنی به دایره متصل است.

کشیدن موهای نقاشی ملکه

برای نشان دادن جلوی موها نیز کافی است یک منحنی شکسته در قسمت پیشانی بکشید. شروع و پایان این منحنی نیز با منحنی قبلی یکی است. کشیدن شکستگی منحنی فقط برای این است که باز بودن فرق وسط را نشان دهید!

۳. طراحی اجزای صورت ملکه

در این مرحله باید اجزای صورت را به نقاشی خود اضافه کنید. بنابراین چشم‌ها، ابروها، بینی و دهان را مانند تصویر زیر به سادگی بکشید.

طراحی اجزا صورت ملکه

هر جزییات بیشتری از چهره نقاشی ملکه کودکانه را به آن اضافه کنید، نقاشی شما جذاب‌تر و دیدنی‌تر خواهد شد. بنابراین برای رسم جزییات صورت حوصله به خرج دهید.

۴. نقاشی ملکه با تاج و گوشواره‌ها

برای کشیدن گوشواره‌های ملکه کافی است دو دایره کوچک در نقاط شروع و پایان موهای ملکه خود رسم کنید. البته این ساده‌ترین حالت برای تزیینات نقاشی ملکه کودکانه است. شما می‌توانید جزییات بیشتری به دلخواه خودتان اضافه کنید  و گوشواره‌های متفاوتی رسم کنید.

کشیدن تاج نقاشی ملکه

بعد از آن تاج را هم می‌توانید با خط‌هایی صاف و منظم مانند تصویر بکشید یا با خطوط پرپیچ‌وخم ظاهر متفاوتی درست کنید تا نقاشی ملکه باشکوه‌تری داشته باشید.

۵. کشیدن بالا تنه نقاشی ملکه

زیر آن دایره‌ای که به عنوان سر کشیده‌اید، دو خط بسیار کوتاه با فاصله مناسب از هم بکشید. بعد هم مستطیلی را انتهای آن به عنوان بالاتنه نقاشی ملکه کودکانه رسم کنید.

تکمیل بالاتنه ملکه

با همین کال کوچک بخش بالایی بدن ملکه را کامل خواهید کرد.

۶. طراحی لباس در نقاشی ملکه

در کشیدن نقاشی کودکانه ملکه به هرحال هر ملکه‌ای به لباس‌هایی نیاز دارد تا نشان دهد این یک دختر معمولی نیست. بنابراین وقت آن است که دست به کار شوید و برای ملکه زیبایتان لباس‌هایی مناسب بکشید.

برای این کار اول از دو طرف گردن نقاشی ملکه یک منحنی برای گردنبند بکشید. بعد از آن در نیم‌تنه بالایی نقاشی ملکه خطی به عنوان کمربند رسم کنید. جزئیات همیشه زیبایی کار را دوچندان می‌کنند. حالا با سه منحنی، دامن کرکی ملکه را طراحی کنید.

طراحی دامن ملکه

شما می‌توانید با نقش‌ونگارهای مختلف این نقاشی را زیبا و زیباتر کنید تا به کودکتان نشان دهید این طراحی یک ملکه واقعی است.

۷. رسم دست‌های ملکه

معمولا ملکه‌ها لباس‌هایی با آستین‌های خاص دارند. برای رسم آستین‌های پف‌دار لباس ملکه، اول دو دایره در قسمت شانه آن بکشید تا پف آستین‌های لباس نقاشی ملکه کودکانه را مشخص کرده باشید. حالا از هرکدام از دایره‌ها یک منحنی تا دامن رسم کنید.

رسم دست های ملکه

۸. تکمیل کار نقاشی ملکه

ممکن است در بخش‌های مختلف این نقاشی خطوط اضافه‌ای کشیده باشید. وقت آن است خطوط اضافه را با پاک‌کن پاک کرده و نظم بیشتری به نقاشی ملکه کودکانه خود بدهید.

نقاشی ملکه رنگ نشده

۹. رنگ‌آمیزی نقاشی کودکانه ملکه

حالا به زیباترین بخش این آموزش نقاشی کودکانه رسیده‌اید. هر رنگی را که می‌خواهید برای صورت، لباس و موهای ملکه جوان خود انتخاب کنید. با رنگ‌آمیزی این تصویر از نقاشی ملکه می‌توانید زیبایی نقاشی و هنر خود را به نمایش بگذارید.

رنگامیزی نقاشی ملکه

بعد از این ۹ قدم، تصویر زیبایی از ملکه قصه‌ها دارید. قطعا کودکان از اینکه بتوانند شخصیت‌های مختلف داستان‌ها را با دستان کوچک خود طراحی کنند، لذت خواهند برد. این سبک نقاشی را دوست داشتید؟ نظرتان درباره نقاشی پرنسس و نقاشی فرشته چیست؟ آن‌ها را هم ببینید و یک نقاشی دخترانه کامل روی برگه بکشید.

اگر شما هم این نقاشی ملکه کودکانه را رسم کردید، نظرتان را درباره آن با سایر مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید. همچنین در ادامه می‌توانید انواع نقاشی مشاغل را با کودکتان تمرین کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی ملکه

نقاشی ملکه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی بیشتر برای کودکان و نوجوانان مناسب است.
برای کشیدن نقاشی ملکه چه وسایلی نیاز است؟
کشیدن نقاشی ملکه به چند مداد رنگی صورتی و سیاه و یک برگه A4 نیاز است.
رسم نقاشی ملکه چقدر طول می‌کشد؟
این نقاشی در ۹ مرحله ساده کامل می‌شود و رسمش فقط به ۱۵ دقیقه دقت و تمرکز نیاز دارد.
اشتراک گذاری: