خلاصه مطلب

برق ناخن‌ها نه‌تنها برای درخشان کردن و محافظت از لاک ناخن شما کاربرد دارند، بلکه کاربردهای جذاب دیگری هم دارند که با دانستن آن‌ها حتما شگفت‌زده خواهید شد. ازاین‌رو در این مطلب از کاغذرنگی با 10 کاربرد جالب برق ناخن همراه شما خواهیم بود.

احتمالا برای شما هم برایتان پیش آمده که از کفش‌های قدیمی‌تان خسته شوید و احساس کنید مثل گذشته جذاب نیستند. در چنین شرایطی بی‌شک اولین راهکار خرید کفش‌های جدید است، اما بدون خرید کفش نو هم می‌توانید این یکنواختی را حل کنید؛ تزیین کفش با پولک راه‌حلی است که قصد داریم در ادامه آن را مثل ساخت دستبند با مهره مرحله‌به‌مرحله آموزش دهیم. اگر دوست دارید با این ترفند بیشتر آشنا شوید، با این مطلب از کاغذرنگی همراه باشید.

وسایل موردنیاز برای تزیین کفش با پولک

 • به تعداد دلخواه
  پولک رنگی یا سنگ‌های تزیینی
 • یک عدد
  چسب مایع
 • یک عدد
  قیچی
 • یک جفت
  کفش‌های قدیمی

1. برای تزیین کفش با پولک آن‌ها را تمیز کنید

ممکن است کفش‌های شما کمی گرد گرفته یا کثیف شده باشند، برای این‌که پولک‌ها به خوبی روی کفش بچسبند و ظاهر کفش‌ها نیز بهتر شود، آن‌ها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

تزیین کفش با پولک: یک روش خلاقانه برای به کارگیری کفش‌های قدیمی

2. چسب زدن پولک‌ها و چسباندن آن‌ها روی کفش‌ها

یک‌به‌یک پولک ها را چسب زده و قبل از این‌که چسب خشک شود، آن‌ها را روی کفش بچسبانید. اگر چسباندن پولک‌ها برایتان مشکل است، می‌توانید با کمک نوک قیچی این‌کار را انجام دهید.

تزیین کفش با پولک ؛ یک روش خلاقانه برای به‌کارگیری دوباره کفش‌های قدیمی

3. تکمیل کار

چسباندن پولک‌ها را تا جایی ادامه دهید که نوک هر دو کفش با پولک پوشیده شود. دقت کنید پولک‌ها نزدیک به هم چسبانده شوند و بین آن‌ها فاصله‌ای نباشد. حتی اگر هر پولک بخشی از پولک‌های اطراف خود را پوشش دهد، بهتر است. این‌کار به زیباتر شدن نتیجه نهایی کمک می‌کند.

پیشنهاد کاغذرنگی این است که چسباندن پولک‌ها را به صورت ردیفی از قسمت عریض نوک کفش‌ شروع کرده و تا نوک آن‌ها ادامه دهید. به‌این‌شکل پولک‌ها منظم کنار هم قرار گرفته و زیبایی بیشتری خواهند داشت. البته این مورد بستگی به سلیقه شما دارد، ممکن است شما بخواهید پولک‌ها به صورت نامنظم کنار هم قرار بگیرند.

هیچ فرقی ندارد چطور پولک‌ها را کنار هم بچسبانید. آنچه مهم است، این است که سعی کنید حتما فضای اشغال شده از نوک هر دو لنگه کفش با هم برابر باشد.

تزیین کفش با پولک ؛ یک روش خلاقانه برای به‌کارگیری دوباره کفش‌های قدیمی

البته ایده‌های دیگری هم برای تزیین کفش وجود دارد. شما می‌توانید از نخ‌های رنگی، سنگریزه، پارچه‌ها و استیکرهای مختلف هم استفاده کنید. علاوه‌بر تزیین کفش با پولک، آشنایی با کاربردهای جالب برق ناخن هم می‌تواند در نگهداری از سایلتان به شما کمک کند.

پرسش‌های متداول درباره تزیین کفش‌ با پولک

وسایل مورد نیاز برای تزیین کفش با پولک را از کجا تهیه کنیم؟
وسایل مورد نیاز برای تزیین کفش با پولک را می‌توانید از خرازی‌‌ها تهیه کنید.
برای چسبیدن بهتر پولک ها روی کفش چه باید کرد؟
بهترین کار این است که قبل از چسباندن پولک‌ها روی کفش‌هایتان، آن‌ها را با یک تکه پارچه مرطوب پاک کرده و بگذارید کاملا خشک شوند.
چه اندازه از فضای نوک کفش را پولک بچسبانیم؟
این موضوع بسته به کفشی که قصد دارید روی آن پولک بچسبانید فرق می‌کند اما به‌طوری تقریبی، بین 3 الی 5 سانتی‌متر کافی است.
به‌جای استفاده از پولک برای تزیین کفش‌ها، از چه چیزهای دیگری می توانیم استفاده کنیم؟
سنگریزه‌ها، سنگ‌های تزیینی و نخ‌های رنگی برخی از مواردی هستند که می‌توانید از آن‌ها به‌جای پولک استفاده کنید.
اشتراک گذاری: