خلاصه مطلب

اگر دوست دارید راهی خلاقانه برای استفاده مجدد از کفش‌های قدیمی خود را یاد گرفته و به کفش‌های قدیمی خود رنگ و رویی تازه بدهید، ادامه این مطلب از کاغذرنگی را از دست ندهید. در این مطلب تزیین کفش با پولک را به‌صورت مرحله به مرحله یاد خواهید گرفت.

برق ناخن، لاک بی‌‎رنگ یا پولیش ناخن علاوه‌بر استفاده به‌عنوان شفاف‌کننده و محافظ ناخن، کاربردهای دیگری هم دارد. کاربردهای جالبی که از دانستن آن‌ها متعجب خواهید شد. اگر دوست دارید با کاربرد برق ناخن آشنا شوید، با این مطلب از کاغذرنگی برای آشنایی با 10 کاربرد جالب برق ناخن همراه باشید.

1. کاربرد برق ناخن در نخ کردن سوزن

نخ کردن سوزن چالشی است که معمولا هنگام دوخت‌ودوز با آن روبه‌رو هستید. اولین کاربرد جالب برق ناخن، نخ کردن سوزن است. شما می‌توانید مقداری از برق ناخن را به انتهای نخ زده یا انتهای نخ را داخل قوطی برق ناخن کنید. سپس انتهای نخ را کمی فشار دهید تا رشته‌های آن فشرده شوند.

در آخر هم نخ را داخل سوراخ سوزن کنید. خواهید دید که نخ کردن سوزن به این شکل بسیار راحت‌تر از قبل می‌شود.

10تا از کاربرد برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

2. محکم کردن دکمه لباس

دکمه خیلی از لباس‌ها همان موقع خرید یا بعد از مدت کوتاهی شل شده و احتمال افتادن و گم شدن آن‌ها وجود دارد؛ وقتی هم که دکمه گم شود، پیدا کردن دکمه مشابه آن واقعا سخت است. پس راه حل چیست؟

کافی است با برق ناخن دکمه‌های لباس خود را محکم کنید. برای این‌کار مقداری برق ناخن روی قسمتی که دکمه با نخ به لباس وصل شده است بزنید . به همین سادگی!

یک نکته جالب

اگر دکمه‌های لباس شما مرواریدی هستند، می‌توانید سطح آن‌ها را به‌طور کامل با برق ناخن پوشش دهید تا در استفاده‌های مکرر درخشندگی خود را از دست ندهند.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

3. ترمیم بند کفش

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بند کفشتان بعد از مدتی تغییر شکل داده و الیاف دوسر آن باز شود. همان‌طور که می‌دانید این موضوع به‌خاطر از بین رفتن پوشش پلاستیکی یا چسبی دوسر بند اتفاق می‌افتد. برای حل این مشکل می‌توانید کمی برق ناخن به دوسر بند کفش خود زده و کمی آن‌ها را فشار دهید تا به شکل اولشان بازگردند.

4. بستن درب پاکت نامه

اگر فکر می‌کنید چسب پاکت نامه، چسبندگی خوبی ندارد و احتمال باز شدن آن وجود دارد؛ می‌توانید مقداری برق ناخن به درب پاکت زده و خیالتان را از بابت باز شدن درب پاکت راحت کنید.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

5. جلوگیری از زنگ زدن کف قوطی‌های آهنی

اگه دقت کرده باشید، در جاهای مرطوب مثل حمام و دستشویی، کف قوطی‌های آهنی اسپری زود زنگ زده و لکه‌لکه می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید کف قوطی‌ها را با یک لایه برق ناخن بپوشانید.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

6. پیشگیری از افتادن و گم شدن پیچ وسایل ظریف

پیچ وسایلی همچون عینک یا اسباب‌بازی بچه‌ها ممکن است بعد از مدتی از جای خود بیرون آمده و گم شوند. اگر این نوع پیچ‌ها با ابعاد کوچکی که دارند، گم شوند، به‌سختی می‌توان نمونه مشابه آن‌ها را تهیه کرد. به‌طوری‌که گاهی ناچار هستید قید وسیله را زده و فکر خرید مجدد آن باشید؛ اما برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید روی پیچ‌هایی که احتمال افتادن آن‌ها وجود دارد، برق ناخن بزنید.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

7. کاربرد برق ناخن در حساسیت به بدلیجات

اگر شما هم جز آن‌دسته از افراد هستید که پوست‌تان به بدلیجات حساسیت نشان می‌دهد؛ می‌توانید برای حل این مشکل روی بدلیجات خود یک لایه برق ناخن زده و با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید. البته این‌کار یک فایده دیگر هم برای شما دارد.

وقتی روی بدلیجات خود برق ناخن می‌زنید، در واقع یک لایه محافظ به بدلیجات خود اضافه کرده‌اید و این باعث می‌شود بدلیجات شما دیرتر تغییر رنگ داده و تا مدت‌ها درخشش خود را حفظ کنند.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

8. جلوگیری از بیشتر شدن پارگی لباس

احتمالا برای شما هم پیش آمده قسمتی از جوراب یا لباس‌تان به جایی گیر کرده و پارگی کوچکی پیدا کند. بی‌شک اگر این پارگی ترمیم نشود، بعد از مدتی بیشتر شده و لباس شما را به‌کل از بین می‌برد. برای جلوگیری از پاره شدن بیش از حد آن می‌توانید به ابتدا و انتهای جایی که بافت لباس از هم باز شده، کمی برق ناخن بزنید.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

9. جلوگیری از مرطوب شدن چوب کبریت‌ها

اگر اهل سفر یا طبیعت‌گردی باشید، تجربه مواجه شدن با چوب کبریت‌های مرطوب را داشته‌اید. چوب کبریت‌هایی که دیگر به کارتان نمی‌آیند. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید قبل از سفر به چنین مکان‌هایی گوگرد سر چوب‌کبریت‌ها را با لایه‌ای از برق ناخن پوشش دهید تا چوب‌کبریت‌ها در هوای مرطوب نیز کارایی خود را از دست ندهند.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

10. کاربرد برق ناخن در تهیه لاک مات

آخرین کاربرد برق ناخن که بسیار جالب بوده و طرفداران زیادی هم دارد، درست کردن لاک ناخن مات است. برای این‌کار کافی است سایه چشم شکسته شده خود را پودر کرده و با برق ناخن مخلوط کنید. به همین سادگی!

تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سایه چشم را کم‌کم به برق ناخن اضافه کنید تا لاک شما سفت نشود. به‌علاوه این‌که قبل هربار استفاده از لاک، کمی شیشه آن را تکان دهید تا اگر مواد ته‌نشین شده‌اند، مجددا با هم مخلوط شده و قابل استفاده شوند.

10تا از کاربردهای برق ناخن که در زندگی حتما به کارتان می‌آید

آیا شما هم کاربردهای دیگری از برق ناخن سراغ دارید؟ اگر ایده‌هایی دیگری برای استفاده از برق ناخن دارید، آن را با ما درمیان بگذارید. البته شما می‌توانید با استفاده از ایده طرح های گلدوزی تابستانه به انجام گلدوزی‌های زیبا هم بپردازید.

پرسش‌های متداول درباره کاربرد برق ناخن

استفاده از برق ناخن، به بافت پارچه آسیب نخواهد زد؟
خیر فقط کمی انعطاف‌پذیری قسمتی که برق ناخن به آن زده‌اید کمتر می‌شود.
برق ناخن روی پیچ‌های نازک، مانع کارکرد آن نمی‌شود؟
در اثر آغشته کردن پیچ به برق ناخن لایه بسیار نازکی روی آن تشکیل می‌شود که معمولا مانعی برای کارکرد آن به‌حساب نمی‌آید.
آیا تماس برق ناخن با پوست بدن حساسیت ‌زا است؟
مطالعات نشان داده که برق ناخن حاوی مواد آلرژی زا متعددی از جمله رزین‌ها، تولوئن‌ها، تسیلامید و همه ترکیبات حاوی فتالاد و فرمالدهید است. این ترکیبات می‌تواند باعث حساسیت‌های پوستی و تنفسی شود باوجوداین؛ ممکن است بدن برخی از افراد به آن هیچ واکنشی نشان ندهد یا در استفاده‌های مکرر علائمی پدیدار شود. برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی باید برق ناخنی که تهیه می‌کنید از برندهای معتبر بوده و فاقد ترکیبات گفته شده باشد. استفاده از برق ناخن محلول در آب نیز گزینه دیگری برای جلوگیری از حساسیت یا به حداقل رساندن آن به‌حساب می‌آید.
نام های دیگر برق ناخن چیست؟
پولیش ناخن و لاک بی‌رنگ
کاربرد اصلی برق ناخن چیست؟
برق ناخن به‌عنوان یک عایق از لاک ناخن شما محافظت کرده و باعث درخشندگی آن خواهد شد.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.