خلاصه مطلب

در این مطلب به شما آموزش ساخت کاردستی دریا را با وسایل زیبا و به روش های مختلف را خواهیم داد، پس این مطلب را از دست ندهید.

اگر دنبال بهانه‌ای هستید تا کنار کودک خود زمان مفیدی داشته باشید و مهارت‌های مختلفی به او آموزش دهید، ساخت کاردستی دریا انتخاب مناسبی برای شماست. کودک شما در هر سن و سطح توانایی که باشد، می‌تواند با انتخاب خود یکی از کاردستی‌هایی که در ادامه توضیح داده شده را درست کرده و از آن لذت ببرد. در ادامه با کاغذرنگی و آموزش ساخت 3 مدل کاردستی دریا همراه باشید.

ایده اول؛ کاردستی دریا با الگوگیری کف دست

این کاردستی بسیار ساده برای کودکان 4 تا 6 سال مناسب است، چراکه در این کاردستی کودکان می‌توانند خلاقیت، مهارت‌های حرکتی و یادگیری رنگ‌ها را تمرین کنند.

وسایل موردنیاز

 • مداد یک عدد
  مداد
 • یک عدد
  چسب
 • به مقدار دلخواه
  وسایل تزیینی
 • به مقدار لازم
  مقوای رنگی

مراحل ساخت

برای ساخت این کاردستی باید دست کودک را روی مقوا قرار دهید و با استفاده از مداد دورتادور آن ترسیم کنید. بعد از ترسیم دست کودک آن هم به تعداد دلخواه، آن‌ها را با استفاده از قیچی برش دهید. در همین مرحله ایده کلی ظاهر ماهی شما تقریبا آماده است.

جالا برای پس زمینه کاردستی دریا باید از مقوای آبی استفاده کنید. ماهی‌ها را روی مقوای آبی بچسبانید و با استفاده از وسایل تزیینی مانند نگین، پولک و… ماهی‌ها را زیبا‌تر کنید.

در آخر با از مداد یا مقوا یک دهان برای ماهی درست کنید و متناسب با جای دهان چشم را نیز بچسبانید. کاردستی دریا و ماهی‌های زیبای آن آماده است.

کاردستی های کودکانه برای کودکان

ایده دوم؛ کاردستی دریا با استفاده از دکمه و مقوا

این کاردستی برای کودکان پیش دبستانی که به تازگی در حال یادگیری رنگ‌ها هستند، بسیار مناسب است. مراحل ساخت ساده و وسایل در دسترس این کاردستی دشواری ساخت آن را از میان برداشته است.

وسایل موردنیاز

 • به مقدار لازم
  مقوای رنگی
 • به مقدار لازم
  دکمه
 • یک عدد
  قیچی
 • یک عدد
  چسب
 • به مقدار لازم
  چشم عروسک

مراحل ساخت کاردستی دریا با استفاده از دکمه و مقوا

پیشنهاد می‌کنیم برای ساخت این کاردستی کنار کودکتان باشید، اما اجازه دهید فرزندتان به تنهایی همه مراحل را انجام دهد. فقط در صورت نیاز بخش استفاده از قیچی را انجام دهید تا کودکتان آسیبی به خود نزند.

1. درست کردن پس‌زمینه کاردستی دریا

مقوای آبی را به اندازه دلخواه برش بزنید. سپس برای درست کردن شن‌های کف دریا یک مقوای رنگ قهوه‌ای برداشته و آن را به شکل کاملا ساده ببرد. می‌توانید برای برش مقوای قهوه‌ای کمی موج ایجاد کنید. درآخر مقوای قهوه‌ای را به قسمت پایین مقوای آبی بچسبانید. طول مقوای قهوه‌ای باید هم‌اندازه مقوای آبی و ارتفاع آن کمتر از نصف آن باشد.

کاردستی دریا

2. درست کردن دم ماهی‌ها

با استفاده از مقوا‌های رنگی مانند تصویر برای ماهی‌ها دم درست کنید. سپس دم‌ها را همراه دکمه‌ها در قسمت های مختلف کاردستی دریا بچسبانید. هر دکمه به عنوان بدن یک ماهی و هر مقوای مثلثی شکل هم برای دم خواهد بود.

کاردستی با مقوا و دکمه

3. طراحی گیاهان کف دریا

برای ساخت کاردستی دریا شما به گیاهان دریایی هم نیاز دارید! با استفاده از پارچه، دستمال‌کاغذی یا پلاستیک و نایلون به رنگ سبز یا هر وسیله در دسترس و مناسب دیگری که دارید، گیاهان را طراحی کرده و روی مقوای قهوه‌ای کاردستی بچسبانید.

سپس با استفاده از ماژیک برای ماهی‌ها دهان بکشید و چشم‌ها را نیز متناسب با دهان بچسبانید. این کاردستی مثل کاردستی کرم با جوراب خیلی ساده و سرگرم‌کننده است.

کاردستی دریا

در آخر کاردستی کاملا آماده است. برای افزایش زیبایی و ظرافت آن می‌توانید حباب‌هایی جلوی دهان ماهی درست کرده و گل‌ها و رنگ‌های متنوع را برای زیبایی هرچه بیشتر کاردستی به کار بگیرید.

طراحی گیاهان کف دریا

ایده سوم؛ کاردستی دریا با استفاده از نمد و چوب بستنی

یک کاردستی آسان دریا به همراه ماهی که می‌تواند در خانه و کلاس مورد استفاده قرار گیرد. این کاردستی برای کودکان رده سنی 7 تا 9 سال مناسب است.

وسایل موردنیاز

 • به مقدار لازم
  نمد
 • به مقدار لازم
  چوب بستی
 • یک عدد
  قیچی
 • یک عدد
  چسب
 • به مقدار لازم
  چشم عروسک
 • یک بسته
  توپ‌ پنبه‌ای
کاردستی دریا

مراحل ساخت کاردستی

قبل هر چیز برای پس زمینه دریا از نمد آبی استفاده کنید و آن را در ابعاد دلخواه برش دهید. سپس 3 چوب بستنی را مانند تصویر به شکل مثلث روی هم بچسبانید. حالا باید از نمد قرمز به‌اندازه داخل چوب بستنی‌ها برش دهید و داخل مثلث بچسبانید؛ ماهی شما تقریبا آماده است. برای چسباندن ماهی روی نمد آبی، ابتدا نمد قرمز و بعد چوب بستنی‌ها را بچسبانید.

مثل کاردستی اردک باید جزبه‌جز کار را با دقت پیش ببرید. چشم را روی نمد قرمز بچسبانید. سپس با استفاده از نمد سبز و قیچی بال و دم ماهی را درست کنید. با استفاده از چسب بال‌ها و دم ماهی را بچسبانید. سپس با نمد نارنجی یک زبان کوچک برای ماهی درست کرده و روی آن بچسبانید. در آخر با استفاده از توپ‌های پنبه‌ای می‌توانید دم ماهی را تزیین کنید.

کاردستی دریا

مطمئنا ساخت کاردستی به کودک شما برای رشد خلاقیت کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید با ساخت کاردستی‌هایی که دراین مطلب آموزش داده شده کودک خود را یک قدم به سمت خلاقیت بیشتر پیش ببرید. علاوه‌براین می‌توانید از مطلب آموزش ساخت بیش از 12 کاردستی با چوب بستنی ساخت بیش از 12 کاردستی با چوب بستنی ایده‌هایی بگیرید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی دریا

وسایل موردنیاز کاردستی دریا چیست؟
کاغذ رنگی، دکمه و سنگ‌های تزیینی، چسب و مدادهای رنگی مهم‌ترین وسایل ساخت این کاردستی هستند و سایر ابزار به عنوان ابزار کمکی و مکمل استفاده می‌شوند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
هرچند مصرف‌کننده این کاردستی کودکان و نوجوانان هستند، اما در ساخت آن باید بزرگسالان همکاری کنند.
اگر سنگ تزیینی برای ساخت این کاردستی نداشته باشید، چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟
شما می‌توانید این کاردستی را با هر چیزی تزیین کرده و بسازید.
اشتراک گذاری: