خلاصه مطلب

به نظرم جالب‌ترین کاردستی ساخت ماکت شخصیت مورد علاقه‌مان است. اگر کودکتان به شخصیت بی دندان در انیمیشن (چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم) علاقه‌مند است، پیشنهاد می‌کنم این کاردستی کاغذرنگی را تا آخر مطالعه کنید.

اگر شما هم عاشق انیمیشن «چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم؟» هستید، اصلا این مطلب کاغذ رنگی را از دست ‌ندهید. با یک کاردستی پوم پومی دیگر، تا مدت‌ها سرگرم شوید و حتی بچه‌ها را غافلگیر کنید. کاردستی اژدها بی دندان یکی از محبوب‌ترین کاردستی‌ها برای کودکان است که آن را با پوم پوم خواهیم ساخت.

کاردستی‌هایی که با پوم پوم‌های دستی می‌سازید مثل کاردستی اژدها بی دندان خیلی زود به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین سرگرمی‌های شما تبدیل می‌شود.

وسایل موردنیاز

 • کاموا
  کاموای معمولی یا ضخیم
 • فوم اکلیلی
  فوم اکریلیک
 • کاغذ قرمز
 • پیپ پاک کن ۲ عدد – ۱۵‌سانتی‌متر
  لوله‌پاک‌کن
 • چسب حرارتی
  چسب

روش و مراحل ساخت کاردستی اژدها بی دندان

اگر کمی روی الگوها دقت کنید و شبیه آن‌ها را بکشید، یک اژدها شبیه شخصیت «بی‌دندان» در  انیمیشن چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم؟ می‌سازید.

البته اگر این انیمیشن را هم ندیده‌ باشید، ساخت کاردستی اژدها بی دندان به‌اندازه کافی جذاب و نتیجه آن‌قدر قشنگ است که بی‌شک از آن لذت می‌برید.

۱. پیچیدن کامواهای پوم پوم

اول یک تکه نخ کاموا برای کاردستی اژدها بی دندان به طول ۲۰ سانتی‌متر را با قیچی ببُرید و بین دو انگشت میانی دستتان، نزدیک کف دست قرار دهید. حواستان باشد این نخ گم نشود، چون بعدا آن را برای گره پوم پوم نیاز دارید.

پیچیدن کاموای پوم پوم

در این مرحله از کاردستی اژدها بی دندان نخ کاموا را حدود ۷۰ بار دور چهار انگشت همان دستتان بپیچید. اگر نخ کاموا به اندازه کافی ضخیم نیست، بهتر است آن را حدود ۱۳۰ یا ۱۴۰ بار بپیچید تا حجم لازم را داشته ‌باشد.

کاموای پوم پوم دور دست در کاردستی اژدها بی دندان

۲. ساخت پوم پوم کاردستی اژدها بی دندان

آن تکه ۲۰ سانتی‌متری نخ را دور کاموای پیچیده‌شده گره بزنید و کاموا را به‌آرامی از دور انگشتانتان بیرون بیاورید. مواظب باشید زمان بیرون آوردن حلقه نخ‌ها از دستتان این حلقه از هم باز نشود.

مراحل ساخت پوم پوم کاردستی اژدها بی دندان

حالا که حلقه نخ کاردستی اژدها بی دندان را به خوبی از دستتان خارج کردید، با همان نخ ۲۰ سانتی‌متری گره را محکم‌تر کنید و گره دیگری هم رویش بزنید.

کاردستی اژدهای بی دندان

با یک قیچی تیز آشپزخانه یا خیاطی، حلقه‌های کاموای کاردستی اژدها بی دندان را از وسط ببُرید تا هرکدام دو تکه شوند. حالا یک پوم پوم نامرتب دارید که باید با برش و هرس قسمت‌های بلند و اضافی، آن را به شکل یک توپ پوم پومی قشنگ درآورید.

ساخت پوم پوم بدن کاردستی اژدها بی دندان

هرچقدر برای این مرحله بیشتر وقت بگذارید، کاردستی اژدها بی دندان تمیز و خوش‌فرم‌تری خواهید داشت.

۳. ساخت پوم پوم سر اژدها

مثل کاردستی خرس پوم پوم اینجا هم دوباره همه مراحل بالا را دوباره تکرار کنید با این تفاوت که نخ ۲۰ سانتی‌متری را بین دو انگشت بالایی بگذارید و نخ اصلی را دور دو انگشتتان آن هم به اندازه ۶۰ بار بپیچید.

ساخت پوم پوم بدن کاردستی اژدها بی دندان

اگر نختان برای کاردستی اژدها بی دندان ضخامت زیادی ندارد، بهتر است آن را ۱۰۰ بار بپیچید و در آخر به‌ جای کره، شکل بیضی به آن بدهید. برای این کار می‌توانید با قیچی، دو سمت پوم پوم را بیشتر از دو طرف دیگر کوتاه کنید.

پوم پوم های اصلاح شده در کاردستی اژدها بی دندان

۴. درست کردن اجزای کاردستی اژدها بی دندان

حالا از روی الگوهای فومی، پاها، دم، گوش، شاخ و بال‌های اژدها را با قیچی بُرش دهید. برای اینکه این بخش‌ها به درستی و زیبایی از کار دربیایند، می‌توانید روی فوم با یک مداد طرح‌ها را خیلی کمرنگ رسم کنید و بعد آن‌ها را از فوم کاردستی اژدها بی دندان جدا کنید.

ساخت اجزا الگوی بدن کاردستی اژدها بی دندان

برای چشم‌های کاردستی اژدها بی دندان هم اگر می‌خواهید واقعا به چشم شخصیت اصلی شبیه باشد، باید از روی عکس پوستر فیلم، چشم‌هایش را بردارید. البته استفاده از چشم عروسکی یا کشیدن چشم روی فوم هم روش‌های خوبی هستند. فقط خیلی شبیه شخصیت «بی‌دندان» نمی‌شوند.

در نهایت قسمت اختیاری، دست‌های کاردستی اژدها بی دندان هستند که می‌توانید آن‌ها را با لوله‌پاک‌کن بسازید.

۵. چسباندن اعضای بدن

بعد از آماده کردن همه این جزییات نوبت چسب‌کاری می‌رسد. اول از همه باید دو پوم پوم سر و بدن را به هم وصل کنید. در گام بعدی با یک چسب مناسب، چشم‌ها را به صورت کاردستی اژدها بی دندان بچسبانید.

چسباندن اجزا صورت اژدها بی دندان

حالا وقت چسباندن سایر بخش‌های آماده به کاردستی اژدها بی دندان است. مثل کاردستی خرگوش بانی پوم پوم کارتان را با چسباندن گوش‌های بی دندان ادامه دهید. هرچه جزییات بیشتری اضافه کنید، نتیجه جذاب‌تری می‌گیرید.

تکمیل سر کاردستی اژدها بی دندان

بعد از آن دم و پاهای کاردستی اژدها بی دندان را به کارتان اضافه کنید. همه این قسمت‌ها در شخصیت بی دندان هم وجود دارند و بدون آن‌ها کاردستی شما ناقص است.

چسباندن دم کاردستی اژدها بی دندان

در آخر بال‌های کاردستی اژدها را به کارتان اضافه کنید. یادتان باشد بال‌ها را طوری وصل کنید که انتهای‌شان روی زمین قرار بگیرد.

چسباندن بال های کاردستی اژدها بی دندان

برای اینکه کاردستی اژدها بی دندان بیشتر و بیشتر شبیه شخصیت بی دندان باشد، حتی می‌توانید یک تکه کاغذ قرمز به انتهای دم اضافه کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش رفته باشد، شکلی شبیه تصویر زیر خواهید داشت.

تکمیل کاردسی اژدها بی دندان

۶. چسباندن دماغ کاردستی اژدها بی دندان

برای دماغ هم اول دو نقطه رنگ پف‌دار همرنگ کاموا بزنید و بعد دو نقطه خلاف آن (مثلا به‌ترتیب سیاه و سفید برای کاموای سیاه) را روی رنگ اول اضافه کنید.

کاردستی اژدها بی دندان

کاردستی اژدها بی دندان پوم پوم شما آماده اضافه‌شدن به کلکسیون عروسک‌های پوم پوم شماست. برای ساخت شخصیت  هم همین مراحل را با کاموای سفید، چشم‌ها و الگوهای فومی کمی متفاوت، انجام دهید. به همین راحتی، یک تیم اژدهایی درجه یک آماده شکست دشمنان خیالی هستند.

اگر شما هم در ساخت کاردستی اژدها بی دندان تجربه‌ای دارید، نظرتان را درباره آن با ما در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی اژدها بی دندان

کاردستی اژدها ماکت چه شخصیت انیمیشنی است؟
اگر انیمیشن (چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم) را دیده باشید، حتما با شخصیت بی دندان اژدهای سیاه قوی آشنا هستید این کاردستی ماکت آن شخصیت است.
کاردستی اژدها بی دندان مناسب چه رده سنی است؟
این کاردستی با مراحلی ساده مناسب کودکان و نوجوانان است.
ساخت کاردستی اژدها بی دندان چقدر طول می‌کشد؟
این کاردستی در ۶ مرحله ساده فقط با صرف یک ساعت وقت آماده است.
اشتراک گذاری: