تخم مرغ آب پز از آن غذاهای ساده، مقوی و سالم است که شاید بین بزرگسالان طرفدار داشته باشد، اما بین کودکان چندان محبوب نیست. بنابراین با استفاده از هنر طراحی غذا باید آن را به خوراک موردعلاقه فرزندتان تبدیل کنید. اما روش‌های بسیار کمی برای نحوه دیزاین تخم مرغ آب پز وجود دارد. درصورتی‌که تخم‌مرغ را به‌گونه‌ای طراحی کنید که جذاب شود، شاید بتوانید امیدوار باشید کودکتان هم آن را در غذا بپذیرد. یکی از روش‌های طراحی غذای کودک تهیه تخم مرغ فانتزی است. غذا یا میان وعده‌ای خوش‌مزه و جالب که زرده مزه‌دار شده، داخل قاب سفید پروتئینی خود تخم‌مرغ قرار می‌گیرد. اگر همچنان با بدغذایی کودکتان مشکل دارید، این مطلب از کاغذ رنگی را از دست ندهید.

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

مواد مورد نیاز پخت تخم مرغ آب پز

مواد زیر برای تهیه تخم مرغ آب پز برای 24 نفر است. بنابراین شما می‌توانید به تناسب تعداد افراد حاضر در خانه، مقدار آن را کم یا زیاد کنید.

 مواد لازم برای تهیه تخم مرغ فانتزی

  • 12 عدد تخم‌مرغ
  • 3 قاشق چای‌خوری سس خردل
  • ¼ فنجان سس مایونز
  • 3 قاشق چای‌خوری ادویه و چاشنی‌های دلخواهتان
  • نمک و فلفل برای طعم و مزه

وسایل مورد نیاز

  • کاسه
  • قاشق
  • چاقو
  • ماهی تابه

دستورالعمل برای پخت تخم مرغ فانتزی

1. تخم مرغ‌ها را بجوشانید

برای به‌کارگیری هنر طراحی غذای کودک، ابتدا تخم‌مرغ‌ها را در ماهیتابه قرار دهید و ماهیتابه را از آب پر کنید. به‌طوری‌که تخم‌مرغ‌ها کاملا در آب قرار بگیرند. پس از آن، ماهیتابه را روی شعله ملایم گاز بگذارید. اجازه دهید بعد از به جوش آمدن آب، تخم‌مرغ‌ها حداقل به مدت 20 دقیقه در آب بجوشند. با این کار مطمئن می‌شوید به‌طورکامل پخته‌اند و به‌اصطلاح عسلی نیستند.

جوشاندن تخم مرغ

2. تخم مرغ‌ها را خنک کنید

پس از آن‌که تخم‌مرغ‌ها آب پز شدند، آن‌ها را از ماهیتابه خارج کنید و درون یک کاسه بگذارید. شما باید اجازه دهید تا تخم مرغ‌‌ها در یخچال یا آب سرد به مدت 30 دقیقه خنک شوند. چراکه در حالت خنکی، پوست کندن آن‌ها ساده‌تر خواهد بود.

خنک شدن تخم مرغ

3. پوست تخم مرغ‌ها را بکنید

حالا باید پوسته سخت روی همه تخم‌مرغ‌ها را بکنید. حین انجام این کار مواطب باشید به سفیده آب‌پز شده تخم‌مرغ آسیبی وارد نکنید.

پوست کندن تخم مرغ

4. تخم مرغ‌ها را نصف کنید

با یک چاقو همه تخم‌مرغ‌های پوست کنده را از طول نصف کنید. حالا شما 24 عدد تخم‌مرغ نصف شده دارید.

نصف کردن تخم مرغ

5. زرده تخم‌ مرغ‌ها را خارج کنید

در این مرحله باید کاسه بزرگی را آماده کنید. حالا با یک قاشق (همانطور که در تصویر می‌بینید) زرده تخم‌مرغ‌ها را از سفیده جدا کنید و در کاسه بریزید. باز هم باید دقت کنید سفیده‌های تخم مرغ آسیبی نبینند. چراکه سفیده‌ها در مراحل بعد نقش ظرف تخم‌مرغ را بازی خواهند کرد.

خارج کردن زرده تخم مرغ

6. زرده‌ها را با مواد گفته شده مخلوط کنید

حالا نوبت آماده‌‌سازی سس‌ تخم‌مرغ فانتزی شما است. زرده‌ها را به‌طورکامل بکوبید و یک مایه یک‌دست و یکپارچه درست کنید. پس از آن، زرده‌های کوبیده شده را با فلفل، نمک، سس مایونز و خردل به تناسب سلیقه خودتان مخلوط کنید.

مخلوط کردن تخم مرغ با مواد مورد نیاز

7. سفیده‌های نصف شده را پر کنید

سفیده‌های تخم مرغ را با مخلوط درست شده از زرده تخم مرغ و سایر مواد پر کنید. داخل هر نیم تخم‌مرغ را با مقدار کافی از مواد پر کنید تا اضافات آن از داخل سفیده بیرون نریزد.

سرو تخم مرغ آبپز

8. تخم مرغ‌ها را با فلفل سرو کنید

درصورتی‌که مهمانان شما کودک هستند، از فلفل استفاده نکنید. اگر از این تخم‌مرغ‌ها برای پذیرایی از مهمانان بزرگسال استفاده می‌کنید، روی آن را فلفل بپاشید. بعد تخم‌مرغ‌ها را در سینی و ظروف زیبا بچینید تا جلوه بهتری پیدا کنند.

تخم مرغ های آّب پز؛ طراحی غذای کودک

شما همچنین می‌توانید برای مزه‌دار کردن زرده تخم‌مرغ از مواد دیگری استفاده کنید. این مورد به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد. علاوه‌براین برای تزیین تخم‌مرغ به‌منظور طراحی غذای کودک می‌توانید از مواد غذایی دیگر مانند گوجه، خیارشور، سس قرمز، میوه‌ها و… استفاده کنید. بااین کار رنگ و ظاهر جدیدی به این تخم‌مرغ‌های خوشمره خواهید داد.