خلاصه مطلب

خردسالان و کودکان به هر دلیلی از غذا خوردن فرار می‌کنند. اگر کودک شما‌هم با غذا خوردن مشکل دارد با ایده‌های کاغذ رنگی علاقه او را نسبت به غذا بیشتر کنید. ما در این مطلب 28 ایده برای تزیین غذای کودک گفته‌ایم که مطمئنا به کارتان می‌آید، پس از دستش ندهید

اغلب والدین با کودکان و خردسالان برای خوردن غذا مشکل دارند. کودکان معمولا نسبت به خوردن غذا مقاومت می‌کنند و مدام دنبال بهانه‌ای هستند که از غذا خوردن فرار کنند. این موضوع گاهی تبدیل به یک جنگ در خانه می‌شود که برنده‌ای هم نخواهد داشت.

همان‌طور که می‌دانید کودکان عاشق رنگ و شکل هستند و کاردستی ساخت جاجورابی هم به همین دلیل برایشان جذاب است. بنابراین طبیعی است که غذاهای ساده برایشان تکراری و بدون جاذبه باشد. تزیین غذای کودک موضوعی است که باید آن را جدی بگیرید تا کودکتان بدون مقاومت غذا بخورند.

شما باید غذای کودک را به شکل‌های مختلف تزیین کنید تا فرزندتان با دیدن ظرف رنگارنگ و طرح جذاب غذا به خوردن آن رغبت پیدا کند. در این مطلب از گالری کاغذ رنگی تصاویر جذابی از طراحی غذای کودک ارائه کرده‌ایم. نکته جالب این تصاویر استفاده از شخصیت‌های کارتونی در تزیین غذا است.

چراکه هیچ چیز برای کودکان که عاشق کارتون هستند، آشناتر و محبوب‌تر از شخصیت‌های کارتونی نیست. با ما در کاغذ رنگی همراه باشید تا از تصاویر زیر ایده بگیرید.

در آخر یادتان باشد شما می‌توانید با کشیدن نقاشی اژدهای یخی یا ساخت کاردستی اوریگامی قورباغه پرشی نظر کودکان را بیشتر جلب کنید.

سوالات متداول کاربران درباره تزیین غذای کودک

تزیین غذای کودک چه فوایدی دارد؟
با تزیین غذای کودک درواقع او را تشویق به غذاخوردن میکنید. اینکار خصوصا برای غذاهایی که کودک میلی به آنها ندارد کاربرد دارد.
چگونه غذای کودک را تزیین کنیم؟
تزیین غذای کودک به علایق او بستگی دارد. شما میتوانید شکل کاراکتر های انیمیشنی را در بشقان او بکشید یا با مواد غذایی منظره های طبیعی طراحی کنید.
اشتراک گذاری: