خلاصه مطلب

برای تزیین خانه در شب هالووین یا ساخت کاردستی برای کودکتان می‌توانید کاردستی ماسک کدو تنبل را انتخاب کنید. ما در این مطلب، بهترین روش آموزش ساخت ماسک کدو تنبل را ریزبه‌ریز توضیح داده‌ایم.

ماسک‌ها از ساده‌ترین و در عین حال جالب‌ترین وسایلی هستند که برای سرگرمی کودکان می‌توانید تهیه کنید. ماسک‌هایی با کاراکتر شخصیت‌های کارتونی، قهرمان‌ها یا حیوانات از محبوب‌ترین شکل‌های ماسک برای کودکان هستند. در این میان ماسک کدو تنبل کودکانه یکی از جذاب‌ترین ماسک‌هایی است که می‌تواند برای کودکان مناسب است. در این آموزش کاغذ رنگی ساخت کاردستی کودکانه ماسک کدو تنبل را آموزش داده‌ایم. شما می‌توانید این ماسک را با کودکتان ساخته و ساعاتی را کنار هم سپری کنید.

وسایل مورد نیاز ماسک کدو تنبل

وسایل مورد نیاز ماسک کدو تنبل

 • به مقدار لازم
  رنگ نارنجی
 • یک عدد
  قلم‌مو
 • به مقدار لازم
  مقوا یا ظرف یک بار مصرف
 • به مقدار لازم
  سیم مفتول مخصوص کاردستی
 • به مقدار لازم
  مداد شمعی به رنگ سیاه و قرمز
 • به مقدار لازم
  کاغذ رنگی یا نمد به رنگ سبز

مراحل ساخت ماسک

ساخت این کاردستی بسیار ساده است، فقط باید مراحل زیر را با دقت طی کنید.

1. آماده کردن ظرف یا مقوا

شما می‌توانید ماسک دو طرفه با دو چهره مختلف طراحی کنید. اگر می‌‌خواهید یک ماسک کدو تنبل دو طرفه داشته باشید، به دو ظرف نیاز دارید در غیر این صورت یک ظرف کافی خواهد بود. همچنین اگر ظرف یک بار مصرف در اختیار ندارید، می‌توانید یک مقوا به رنگ نارنجی انتخاب کنید و آن را به اندازه‌ای که مورد نیازتان است، به‌صورت دایره برش دهید.

مرحله ساخت کاردستی ماسک کدو حلوایی

2. خطوط را روی ظرف یا مقوا ترسیم کنید

ابتدا دورتادور ظرف یا مقوا را با مداد شمعی قرمز خط بکشید. مانند تصویر کمی از خط اولی فاصله بگیرید و بعد دو نیم هلال سمت راست بکشید و دو نیم هلال هم سمت چپ رسم کنید. با این خطوط خمیده می‌توانید شکل کدو تنبل واقعی‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید. همچنین با این خطوط ماسک ظاهری برجسته پیدا می‌کند.

ساخت ماسک کدو تنبل

3. کشیدن صورت ماسک کدو تنبل

با مداد شمعی سیاه رنگ دو چشم را به صورت مثلثی کوچک بکشید. بعد همانند عکس دهن را به صورت دنده‌ای بکشید. با این شکل ماسک شکل مناسب هالووین پیدا خواهد کرد. البته می‌توانید به جای کشیدن چشم، با کاتر دورتادور مثلث‌ها را برش دهید تا هنگام استفاده از ماسک، چشم کودکتان پشت ماسک پنهان نباشد.

مرحله سئم ساخت ماسک کدو حلوایی

4. رنگ کردن ماسک کدو تنبل

ابتدا خطوطی را که رسم کرده‌اید با چسب بپوشانید. سپس با قلم‌مو رنگ نارنجی را روی کل سطح ماسک کدو تنبل بمالید. بعد بگذارید تا رنگ به خوبی خشک شود. وقتی که رنگ خشک شد چسب‌ها را از روی خطوط بردارید. البته اگر از یک قلم‌موی نازک استفاده می‌کنید و رنگ‌آمیزی را با حوصله پیش می‌برید، کافی است دقت بیشتری داشته باشید و نیازی به پوشاندن خطوط منحنی نیست.

ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل در 6 مرحله

5. درست کردن ساقه

شما می‌توانید مانند تصویر کاغذ رنگی یا نمد سبز رنگ را به شکل یک مستطیل کوچک ببرید یا به سلیقه خود آن را مانند یک ساقه زیبا طراحی کرده و برش دهید. سپس فقط قسمتی از ساقه را که می‌خواهید به بالای ماسک کدو تنبل متصل کنید، به خوبی چسب بزنید که محکم شود.

ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل در 6 مرحله

6. درست کردن برگ و پایه برای کدو تنبل

اگر دوست دارید ماسک کودکتان بند داشته باشد، پشت ماسک روی ساقه بالای کدو را کمی چسب بریزید و بعد مانند تصویر نخ را روی ساقه قرار دهید تا نخ مانند قلاب شود. از چنین ماسکی می‌توانید برای تزیین دیوار اتاق کودکتان هم استفاده کنید. اگر می‌خواهید بند پشت ماسک محکم‌تر بماند پس از آنکه چسبید، کمی دیگر چسب روی بند بریزید.

ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل در 6 مرحله

برای درست کردن برگ‌های بالای کدو، مانند عکس سیم مفتولی را فرم و حالت بدهید و کمی نخ مخصوص کاردستی به رنگ سبز روی سیم بچسبانید. سپس پشت ساقه چسب بریزید و سیم مفتول را پشت ماسک بچسبانید. اگر نگران این هستید که سیم مفتول به پوست نازک و حساس کودکتان آسیب بزند، می‌توانید طرح ساده‌تری برای چسباندن برگ‌ها انتخاب و سیم مفتول را حذف کنید.

نکته آخر در ساخت ماسک کدو تنبل

شما می‌توانید ماسک را با پایه هم درست کنید. برای این کار یک چوب به عنوان پایه ماسک انتخاب کنید. حالا کمی چسب پایین ماسک ریخته و چوب را روی آن بچسبانید. شیوه دیگر برای ساخت ماسک استفاده از کش است. برای این مدل می‌توانید دو سمت صورتک را سوراخ کرده و یک کش به آن متصل کنید.

ماسک کدو تنبل را فقط در 6 مرحله به سادگی در خانه درست کنید

اگر روش دیگری برای ساخت این کاردستی بازیافتی سراغ دارید، آن را با ما و مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید. همچنان اگر به ساخت این نوع کاردستی‌ها علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم ساخت تاج کودکانه را هم امتحان کنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی ماسک کدو تنبل

برای ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل به چه وسایلی نیاز دارید؟
مقوا یا ظرف یک بار مصرف و رنگ نقاشی مهم‌ترین وسایل این کاردستی هستند.
کاردستی مار آکاردئونی برای چه رده سنی مناسب است؟
هرچند برای ساخت آن باید روی کمک بزرگسالان حساب کرد، اما این کاردستی برای کودکان رده سنی 6 تا 10 سال است.
اگر رنگ نقاشی نداشته باشید، چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟
در این صورت می‌توانید از کاغذهای رنگی یا آبرنگ استفاده کنید؛ هرچند که نتیجه کار به زیبایی رنگ نقاشی نخواهد شد.
اشتراک گذاری: