ساخت تاج یکی از کاردستی‌های آسان و خلاقانه است که به‌راحتی می‌توانید آن را با وسایلی که در خانه دارید، بسازید. در این مطلب از کاغذرنگی آموزش ساخت آسان تاج کودکانه در چند مرحله ساده را گفته‌ایم. برای یادگیری آموزش ساخت تاج کودکانه با کاغذرنگی همراه باشید. برای ساخت این تاج کودکانه به بشقاب ساده یک بار مصرف نیاز دارید. البته اگر اهل کاردستی‌های خلاقانه هستید، می‌توانید با بشقاب کاردستی میوه ها را هم بسازید.

وسایل موردنیاز برای ساخت تاج کودکانه

مواردی که در ادامه اشاره شده، ویژه آموزش تاج کودکانه پادشاهی است. اگر از ایده‌های بعدی برای ساخت تاج استفاده می‌کنید، به وسایل بیشتری نیاز خواهید داشت.

  • بشقاب مقوایی
  • رنگ زرد
  • قلم‌مو
  • چسب
  • قیچی

برای تزیین تاج می‌توانید از دکمه، برچسب، نمد، سنگ‌های پلاستیکی، روبان پارچه‌ایی و براق یا وسیله دیگری که در خانه دارید، استفاده کنید.

مرحله اول ساخت تاج کودکانه

شما می‌توانید تنها با استفاده از یک بشقاب مقوایی یک تاج پادشاهی زیبا برای کودک خود درست کنید. برای این کار ابتدا یک بشقاب مقوایی یا پلاستیکی یک بار مصرف ساده تهیه کرده و طبق مراحل بعدی تاج را بسازید.

بشقاب مقوایی برای آموزش ساخت تاج کودکانه

مرحله دوم، رنگ‌آمیزی ظرف

برای تهیه تاج پادشاهی می‌توانید بشقاب مقوایی را به سلیقه خود با قلم‌مو به رنگ‌های زرد، طلایی یا نقره‌ای رنگ بزنید. البته می‌توانید تاج را به رنگ‌های دیگری هم درآورید اما در آن حالت تاج دیگر تزیین و طراحی تاج پادشاهی را نخواهد داشت.

رنگ آمیزی بشقاب

مرحله سوم، تا کردن بشقاب برای ساخت تاج کودکانه

برای مدتی صبر کنید تا رنگ روی بشقاب کامل خشک و ثابت شود. بعد از خشک‌ شدن رنگ بشقاب، آن را با دقت از وسط تا بزنید.

آموزش ساخت تاج کودکانه

مرحله چهارم، خط‌کشی ظرف برای دندانه‌های تاج

بعد از تا زدن بشقاب در ساخت و طراحی تاج کودکانه برای برابر شدن هر چهار قسمت، با خودکار و خط‌کش سه خط با فاصله یکسان از هم بکشید. درادامه بشقاب را مانند تصویر با قیچی برش دهید؛ دقت کنید برش‌ها به یک اندازه باشند، وگرنه تاج زیبایی نخواهید داشت.

آموزش ساخت تاج کودکانه

مرحله پنجم، بُرش ظرف از روی خطوط

بشقاب مقوایی را باز کنید و دو قسمت تا خورده را که در یک امتداد هستند، با قیچی ببرید. در آخر بشقاب مقوایی شما باید به هشت قسمت مساوی تقسیم شود. در این مرحله دقت کنید که برش‌ها از خط خارج نشده و شکل را خراب نکنند.

آموزش ساخت و طراحی تاج

مرحله ششم، خم کردن دندانه‌ها

بشقاب را به ‌سمت زیرین برگردانید و قسمت‌های برش‌خورده را رو به بالا خم کنید تا بشقاب شبیه کاردستی تاج شود. این دندانه‌ها که به سمت بالا خم شده‌اند، دندانه‌های تاج خواهند بود.

آموزش ساخت تاج کودکانه

مرحله آخر تاج کودکانه و تزیین آن

پس از اینکه بشقاب را به تاج تبدیل کردید، با دکمه، نمد، سنگ پلاستیکی و وسایل دیگر تاج را تزیین کنید. اگر اندازه کاردستی تاج مناسب سر کودکتان نیست، می‌توانید در امتداد تاج یک جفت سوراخ با بند یا کش بسازید. تاج پادشاهی آماده است! حالا کودک‌تان می‌تواند با آن بازی و لحظات شگفت‌انگیزی را سپری کند!

آموزش تاج پادشاهی کودکانه

پنج ایده برای رنگ‌آمیزی و ساخت تاج کودکانه

در ادامه چند طرح و تزیین مختلف برای رنگ‌آمیزی تاج ارائه کرده‌ایم. با ایده گرفتن از طرح‌های زیر می‌توانید تاج‌هایی با رنگ و نقش‌های گوناگون بسازید.

Amozesh Sakht Taj Kodakaneh (8)
Amozesh Sakht Taj Kodakaneh (10)
Amozesh Sakht Taj Kodakaneh (11)
Amozesh Sakht Taj Kodakaneh (9)
Amozesh Sakht Taj Kodakaneh (12)