خلاصه مطلب

در این مطلب از کاغذرنگی جز به جز روش درست کردن ریسه کاغذی Happy Birthdayرا برایتان توضیح داده‌ایم. ریسه کاغذی Happy Birthdayاز جمله کاردستی‌های کاربردی است که می‌تواند برای جشن تولدهای شما مورد استفاده قرار بگیرد. ضمن اینکه با تغییر حروف آن می‌توانید از آن برای سایر مناسبت‌ها مثل سالگرد ازدواج استفاده کنید.

طراحی و تزیین خانه پیش از جشن تولد یکی از مهم‌ترین و البته سخت‌ترین قسمت‌های برگزاری جشن تولد است؛ چراکه باعث جذابیت بیشتر جشن تولد می‌شود. معمولا برای این‌کار در خرازی چیزهایی پیدا می‌شود. ریسه کاغذی، بادکنک، آویز، توپ‌های رنگی و… همه این وسایل کنار هم یک محیط زیبا و جذاب را درست می‌کنند؛ اما مشکلی که در استفاده از وسایل آماده وجود دارد، تکراری بودن آن‌ها است.

برای این‌که وسایل مورداستفاده در دیزاین اتاق متفاوت باشد، نیاز است مثل پاکت نامه قلبی شکل خودتان دست به کار شده و کمی خلاقیت چاشنی به خرج دهید.

در این مطلب از کاردستی تولد، آموزش ساخت ریسه کاغذی Happy Birthday را ارائه کرده‌ایم که وجود آن کنار سایر وسایل مثل کاردستی کلاه با مقوا رنگی به زیباتر شدن چیدمان اتاق تولد کمک کرده و آن را متفاوت جلوه می‌هد. با کاغذرنگی همراه باشید.

وسایل موردنیاز

 • 1 عدد
  قیچی
 • 1 تعدد
  چسب ماتیکی
 • به اندازه مورد نیاز
  نخ پنبه
 • به تعداد مورد نیاز
  مقوای سفید
 • به تعداد مورد نیاز
  مقوای طرح‌دار چهارخانه‌ای
 • 1 عدد
  پانچ
 • 1 عدد
  خط‌کش
 • به تعداد مورد نیاز
  استیکر حروف انگلیسی
 • اختیاری
  ماژیک سیاه
آموزش ساخت ریسه کاغذی Happy Birthday

1. درست کردن کارت‌ها

برای ریسه موردنظر به تعداد حروف عبارت Happy Birthday یعنی 13 کارت مقوایی نیاز داریم. کارت‌ها باید مستطیل شکل به ابعاد 10*15 سانتی‌متر باشند. البته شما می‌توانید به دلخواه خود ابعاد کارت‌ها را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کنید.

 یک راه سریع برای درست کردن کارت‌ها این است که از مقواهای سایز استاندارد مثلا مقواهای A4 استفاده کرده و آن را به 4 قسمت مساوی برش دهید.

آموزش ساخت ریسه کاغذی Happy Birthday

2. درست کردن قسمت پایینی کارت‌ها

از کاغذهای طرح‌دار چهارخانه‌ای برای درست کردن قسمت پایینی کارت‌ها استفاده کنید. در این مرحله هم لازم است 13 تکه کاغذ درست کنید.

درباره اندازه کاغذها در نظر داشته باشید طول آن‌ها باید ¹/3 طول کارت‌ و عرض آن هم اندازه عرض کارت باشد. در این آموزش براساس اندازه کارت‌ها، قسمت‌ پایینی هر کارت‌ برابر 10*5 سانتی‌متر می‌شود.

آموزش ساخت ریسه کاغذی Happy Birthday

3. چسباندن کاغذهای طرح‌دار به کارت‌ها

مثل ساخت استند تولد باید با کمک چسب ماتیکی کاغذهایی که در مرحله قبل آماده کردید را به پایین کارت‌ها می‌چسبانید. برای اطمینان از این که کارت و قسمت‌های پایینی آن به خوبی به یک‌دیگر چسبیده باشند، چندبار بار انگشت خود روی کناره‌ها و وسط آن بکشید.

آموزش ساخت ریسه کاغذی Happy Birthday

4. چسباندن استیکر حروف و پانچ کارت‌ها

تا این مرحله تقریبا نیمی از کار انجام شده است. حال باید از بین استیکرها حروف عبارت Happy Birthday را پیدا کرده و یکی یکی روی هر کدام از کارت‌ها بچسبانید. برای این کار حرف اول را روی یک کارت چسبانده و این کار را تا آخرین حرف از عبارت Happy Birthday ادامه دهید. در آخر هم برای این‌که بتوانید کارت‌ها را به ریسه آویزان کنید، گوشه سمت چپ و راست کارت‌ها را با استفاده از پانچ سوراخ کنید.

اگر استیکر حروف انگلیسی پیدا نکردید، با استفاده از ماژیک حروف را روی کارت‌ها بنویسد.

آموزش ساخت ریسه کاغذی Happy Birthday

5. چیدن کارت‌ها کنار یکدیگر و درست کردن ریسه کاغذی

بعد از این‌که کارت‌ها آماده شدند، یک تکه نخ به طول مناسب ( تقریبا به طول 2 متر) برش دهید. سپس نخ را از سوراخ‌های چپ و راست حروف عبارت Happy Birthday  عبور دهید تا ریسه درست شود. کاردستی مناسبتی ریسه Happy Birthday آماده است. به همین سادگی!

آموزش ساخت ریسه کاغذی Happy Birthday

چند ایده برای جذاب‌تر شدن ریسه کاغذی Happy Birthday

 1. می‌توانید به جای آن که همه حروف را به یک نخ آویزان کنید، حروف هر کلمه را به یک نخ آویزان کرده و زیر یکدیگر بچسبانید.
 2. برای آن که ریسه شما خاص‌تر شود می‌توانید، اسم شخص را نیز به ریسه اضافه کنید. برای این منظور روال کار ثابت است، فقط به تعداد بیشتری کارت نیاز خواهید داشت.
 3. به جای چسباندن ریسه به دیوار، می‌توانید آن را به رخت آویز کنید.
 4. می‌توانید تک‌تک کارت‌ها را به یک نخ آویزان کرده و به سقف اتاق بچسبانید. برای این کار باید به جای دو طرف کارت‌ها فقط وسط آن‌ها را سوراخ کنید.

اگر شما هم ایده‌ای برای ریسه کاغذی Happy Birthday دارید که به جذاب‌تر شدن آن کمک می‌کند، ایده‌تان را با ما و مخاطبان کاغذرنگی درمیان بگذارید.

پرسش‌های متداول آموزش ساخت ریسه تولد Happy Birthday

چطور کارت‌های مورد نیاز برای درست کردن ریسه تولد Happy birthday را با اندازه یکسان و به سریع‌ترین شکل ممکن آماده کنیم؟
از مقواهای سایز استاندارد مثلا مقواهای A4 استفاده کرده و آن را به 4 قسمت مساوی برش دهید.
آیا می‌توانیم به جای اینکه همه کارت‌ها را به یک نخ آویزان کنیم هر کدام را جداگانه به یک نخ آویزان کنیم؟
بله می‌توانید تک‌تک کارت‌ها را به یک نخ آویزان کرده و به سقف اتاق بچسبانید. برای این کار باید به جای دو طرف کارت‌ها فقط وسط آن‌ها را سوراخ کنید.
چطور ریسه تولد خاص‌‍تری درست کنیم؟
برای آن که ریسه شما خاص‌تر شود می‌توانید، اسم شخص را نیز به ریسه اضافه کنید. برای این منظور فقط به تعداد بیشتری کارت نیاز خواهید داشت.
اشتراک گذاری: