خلاصه مطلب

شمع‌های وارمری کاربردهای زیادی از جمله روشنایی و تزئین اتاق خواب، حمام و به طور کلی تزیین دارند. اگر زیاد از شمع وارمری در خانه خود استفاده می‌کنید و دوست دارید به‌جای خریدشان خودتان آن‌ها را در خانه درست کنید، در ادامه این مطلب با کاغذرنگی همراه باشید. در این مطلب مرحله به مرحله روش درست کردن شمع وارمری را به شما آموزش خواهیم داد.

اغلب افراد از شمع‌های وارمری برای اتاق خواب، حمام، میز غذا و… استفاده می‌کنند. اگر شما هم از همین گروه هستید، پیشنهاد می‌کنم این مطلب را از دست ندهید؛ چراکه در این مطلب روش درست کردن شمع وارمر را به شما آموزش خواهیم داد. علاوه‌براین یک روش جالب و آسان برای تزیین آن‌ها بیان کرده‌ایم. بنابراین اگر دنبال آموزش ساخت شمع وارمر و تزیین آن هستید، با کاغذرنگی همراه باشید.

وسایل موردنیاز ساخت شمع وارمر

 • به مقدار نیاز
  پارافین
 • به تعداد دلخواه
  قالب شمع وارمر
 • به تعداد قالب‌ها
  فیتیله مخصوص شمع وارمر
 • برای آب کردن شمع‌ها یا پارافین‌ها
  ظرف

روش ساخت شمع وارمر

درست کردن شمع وارمر بسیار ساده است. برای این کار ابتدا باید پارافین‌ها را با حرارت غیرمستقیم آب کنید. یک روش عالی برای ساخت شمع وارمر این است که ظرف پارافین را روی کتری بگذارید تا با بخار آب جوش، پارافین‌ها به‌تدریج آب شوند. همزمان با آب شدن پارافین‌ها، فیلیته‌ها را داخل قالب‌ها گذاشته و بلافاصله بعد از این‌که پارافین‌ها به‌طورکامل آب شدند، آن‌ها را در قالب‌ها بریزید.

بعد از این‌که پارافین‌ها را در قالب‌ها ریختید، آن‌ها را کنار بگذارید تا سرد شده و کاملا سفت شوند.

بسته به دمای محیط، زمان سفت شدن پارافین‌ها متغیر است، اما حداکثر یک ساعت بعد به‌خوبی خود را گرفته و شمع‌ها آماده‌ خواهند بود.

روش ساخت شمع

تزیین شمع‌های وارمر

بعد از ساخت شمع وارمر و اینکه شمع‌ها آماده شدند، نوبت تزیین آن‌هاست. یک راه آسان و بی‌دردسر برای تزیین شمع‌های وارمر، استفاده از نوارچسب‌های طرح‌دار یا کاغذ کادو است. کافی است یک یا چند مدل از نوار چسب‌های طرح‌دار یا کاغذکادو را تهیه کنید و دورتادور قالب‌ها بچسبانید.

به همین سادگی شمع‌های شما از حالت ساده و بی‌روح درآمده و ظاهری جذاب و دوست‎داشتنی پیدا خواهند کرد. می‌توانید برای جذاب‌تر شدن کار از قالب‌های قلبی به‌جای قالب‌های ساده استفاده کنید.

روش ساخت شمع وارمری

یکی دیگر از بهترین ایده‌ها پس از ساخت شمع وارمر برای تزیین آن، استفاده از آن‌ها برای تزیین لیوان و جام است. اگر شما هم برای تزیین شمع‌های وارمر ایده یا پیشنهادی دارید، آن‌ را با کاربران کاغذرنگی درمیان بگذارید..

در صورتی که دلتان ایده‌های جدید می‌خواهد، تزیین قاب گوشی با لاک و نقاشی با چنگال هم برایتان جالب خواهد بود.

پرسش‌های متداول درباره ساخت شمع وارمر

کاربرد اصلی شمع وارمری چیست؟
شمع وارمری در وارمرهای مخصوص گرم نگه داشتن قوری چای استفاده می‌شود.
آیا ظرفی که پارافین در آن آب کرده‌اید، مجددا برای پخت غذا قابل استفاده است؟
خیر به هیچ وجه؛ توصیه می‌شود ظرفی را که در آن پارافین آب کرده‌اید، برای پخت غذا استفاده نکنید.
وسایل مورد نیاز برای درست کردن شمع وارمری را از کجا تهیه کنید؟
هر آنچه برای درست کردن شمع وارمری به آن نیاز دارید در خرازی‌ها پیدا می‌شود.
اشتراک گذاری: