خلاصه مطلب

از این به بعد قاب‌های قدیمی و رنگ‌رفته موبایل‌تان را دور نریزید؛ زیرا می‌توانید با آسان‌ترین روش دوباره آن‌ها را مثل روز اول نو کنید. با ایده‌های جذاب کاغذرنگی همراه باشید.

قاب گوشی یکی از محبوب‌ترین لوازم جانبی کاربردی موبایل محسوب می‌شود که تنوع طرح و رنگ زیادی دارد؛ اگر از طرح و رنگ قاب گوشی‌تان خسته شده‌اید یا می‌خواهید برای تزیین قاب ساده گوشی یک ایده مبتکرانه اجرا کنید، می‌توانید با استفاده از ترکیب رنگ لاک‌های مختلف قاب گوشی خود را تزیین کنید.

برای آموزش رنگ کردن قاب گوشی با لاک با کاغذ رنگی همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای تزیین قاب گوشی

 • یک عدد
  قاب گوشی
 • ترجیحا چند رنگ
  لاک
 • یک عدد
  اسپری براق‌کننده
 • به اندازه کافی
  کاغذ مومی
 • یک عدد
  چسب برق
 • یک عدد
  اسفنج آرایشی
 • به تعداد لازم
  دستکش یک بار مصرف
رنگ آمیزی قاب گوشی با لاک ناخن رنگ کردن قاب گوشی با لاک

ایده اول؛ تزیین قاب گوشی با لاک با طرح آبرنگی

آموزش تزیین قاب گوشی با طرح آبرنگی کار سختی نیست و نسبت به سایر طرح‌های گفته شده مراحل ساده‌تری هم دارد. اگر به ساخت کاردستی‌هایی مثل رنگ کردن قاب گوشی با لاک علاقه دارید، درست کردن خمیر انگشتر سازی هم برایتان جالب خواهد بود.

وسایل مورد نیاز تزیین قاب گوشی با لاک

1. ریختن لاک‌ها روی قاب

اول سطح قاب را به خوبی بشویید و بعد از خشک شدن کامل سطح قاب، لاک‌های رنگارنگ را به دلخواه خودتان به صورت دایره‌های متوسط و کوچک روی سطح قاب بریزید.

اگر اکلیل دارید، می‌توانید در این مرحله از طراحی قاب گوشی با لاک برای جلوه بیشتر قاب در فضای خالی بین قطرات لاک، کمی هم اکلیل بریزید تا درخشش بیشتری روی قاب ایجاد شود.

4 آموزش تزیین قاب گوشی با لاک

تزیین قاب گوشی با لاک و اکلیل از رایج‌ترین ایده‌های تغییر ظاهر قاب گوشی است.

2. زدن کاغذ مومی به قاب

بعد از تزیین قاب گوشی با لاک و اکلیل می‌توانید به راهکارها و ایده‌های دیگر هم فکر کنید.

در این مرحله از تزیین قاب گوشی با لاک باید کاغذ مومی را روی سطح پر رنگ قاب قرار دهید. سپس با فشار ملایم دستتان کاغذ مومی را روی قاب گوشی فشار دهید تا رنگ لاک‌ها کاملا روی سطح قاب پخش شوند.

پس از پخش شدن رنگ‌ها روی سطح قاب، کاغذ را کمی بکشید تا رنگ‌ها در هم مخلوط شده و طرح ابر و بادی پیدا کنند.

3. اسپری مایع برا‌ق‌کننده قاب گوشی

در این مرحله از طراحی قاب گوشی با لاک کاغذ مومی را به آرامی از قاب جدا کرده و قسمت‌های حاشیه‌ قاب را روی کاغذ لاکی فشار دهید تا کناره‌ها و لبه‌های قاب گوشی با لاک تزیین شود.

بعد از فاصله 10 سانتی‌متری سطح قاب، مایع براق‌کننده را روی سطح قاب اسپری کنید که رنگ لاک به خوبی تثبیت و براق شود. در آخر قاب گوشی را در محلی بگذارید که به خوبی خشک شود.

ایده دوم؛ تزیین قاب گوشی با طرح آمبره

طرح‌های آمبره یکی از ساده‌ترین و البته زیباترین طرح‌ها برای تزیین کاور گوشی با لاک هستند که این روزها طرفداران بیشتری هم پیدا کرده‌اند. با استفاده از این ایده فوق‌العاده می‌توانید یک ترکیب رنگ خنثی، سرد و گرم را به شکل ساده برای قاب گوشی خودتان خلق کنید.

تزیین قاب گوشی با لاک با طرح آمبره تزیین کاور گوشی با لاک

1. چسباندن چسب به قاب

ابتدا سطح قاب را کاملا شسته و اجازه دهید خشک شود. سپس باید چسب برق را طوری روی سطح قاب بچسبانید که زیر آن هوا نرود؛ نوار چسب را با دقت به اندازه‌ مشخص شده در تصویر فاصله‌گذاری کنید.

البته شیوه‌ای که در تصویر چسب روی قاب قرار گرفته تنها یک ایده است و شما می‌توانید نوارهای چسب را در فواصل دلخواه خودتان روی قاب بچسبانید.

این ایده مثل تزیین کاور گوشی با لاک خیلی راحت و سریع است.

4 آموزش تزیین قاب گوشی با ایده‌های خلاقانه

2. تزیین قاب گوشی با لاک و اسفنج

مقدار کمی لاک روی قسمت پایینی قاب بریزید و با استفاده از اسفنج یا پد آرایشی با ضربه زدن روی قاب، لاک را تا محدوده نوار آخری پخش کنید؛ برای ایجاد یک هاله صورتی اطراف آن مقدار کمی لاک قرمز روی قاب ریخته و با پد آن را پخش کنید. در آخر با استفاده از دو رنگ لاک دیگر همین کار را با سه نوار دیگر انجام دهید.

در این مرحله از تزیین قاب گوشی با لاک باید اجازه دهید خیسی لاک کمی خشک شود. پس از آن می‌توانید چسب‌های برق را از روی گوشی جدا کنید.

آموزش طرح آمبره برای تزیین قاب گوشی با لاک

ایده سوم؛ تزیین قاب به شکل مرمری

قاب گوشی مرمری به دلیل داشتن ظاهری زیبا طرفدارن زیادی دارد. این طرح‌ بسیار چشم‌نواز و خوش رنگ‌وآب است. شما می‌توانید در چند دقیقه این قاب را با استفاده از آب و لاک آماده کنید.

1. مخلوط لاک و آب

قبل از شروع کار، با روزنامه یا پارچه روی سطح میزی که می‌خواهید روی آن کار را انجام دهید، بپوشانید. در نظر داشته باشید مراحل پیش رو را با سرعت پیش ببرید؛ چرا که ترکیب لاک به ویژه در آب سرد سریع سفت می‌شود.

برای تزیین گارد گوشی با لاک باید نصف ظرف را با آب سرد پر کنید؛ لاک‌ها را به صورت خطی به آب اضافه کرده و با استفاده از سیخ چوبی با سلیقه‌ خودتان به لاک‌ها طرح دهید.

ایده‌های منحصر به فرد برای تزیین قاب گوشی

2. گذاشتن قاب در ظرف لاک

بعد از ساخت طرح موردنظر قاب گوشی را در آب فرو ببرید و به آرامی آن را تکان دهید تا لاک به خوبی به تمام سطح قاب جذب شده و بچسبد.

در این مرحله از تزیین گارد گوشی با لاک قبل از بیرون آوردن قاب از داخل آب، دقت کنید اگر روی آب باقی‌مانده‌ای از لاک به جای مانده، با دستمال سطح آب را تمیز کنید. پس از آن با چوب سیخی قاب گوشی را از ظرف خارج کنید.

رنگ آمیزی قاب گوشی با لاک طراحی قاب گوشی با لاک

3. تزیین قاب گوشی با لاک و خشک کردن سطح

قاب را روی یک سطح خشک و صاف بگذارید و تا حد امکان قطرات آبی که روی قاب باقی مانده با سیخ چوبی یا سوزن پخش کنید یا با گوش پاک‌‌کن کاملا از روی قاب بردارید. اگر متوجه شکافی روی قاب شده‌اید که لاک نگرفته، با استفاده از لاک منافذ را پر کنید و سپس اجازه دهید لاک روی سطح قاب کاملا خشک شود.

تزیین قاب گوشی با لاک طراحی قاب گوشی با لاک

ایده چهارم؛ تزیین قاب گوشی با لاک خط‌خطی

این روش تا حد زیادی از سایر آموزش‌های گفته شده آسان‌تر است. در این ایده برای تزیین قاب فقط به لاک نیاز دارید؛ برای انجام این ایده کافی است لاک‌ها را بدون در نظر گرفتن الگوی خاصی با سرعت روی قاب بریزید و اجازه دهید تا قاب گوشی خشک شود.

پیشنهاد می‌کنیم برای ریختن لاک روی گوشی و تزیین قاب گوشی با لاک از یک ظرف با دهانه بسیار کوچک استفاده کنید. مانند سری تنظیم‌کننده روغن مایع در آشپزخانه که می‌تواند لاک را در خط بسیار باریک روی قاب گوشی بریزد.

تزیین قاب موبایل با لاک تزیین کاور گوشی با لاک

مراحل آموزش گفته شده تزیین قاب گوشی با لاک صرفا برای ایده دادن به شماست، برای تزیین قاب‌های گوشی می‌توانید با سلیقه خود از رنگ یا طرح‌های متفاوتی استفاده کنید. برای مثال استفاده از شابلون برای طرح دادن به قاب گوشی یکی از رایج‌ترین شیوه‌هاست.

اگر شما هم ایده دیگری مثل تزیین پر روی قاب برای تزیین قاب گوشی با استفاده از لاک دارید، آن را با کاربران کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره تزیین قاب گوشی با لاک

وسایل موردنیاز تزیین قاب گوشی با لاک چیست؟
یک قاب گوشی، لاک‌های رنگی و اسپری براق‌کننده مهم‌ترین وسایل در ساخت این کاردستی هستند، ولی سایر ابزار به تکمیل و ساخت کاردستی کمک می‌کنند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاربرد این کاردستی برای بزرگسالان است و چه ساخت و چه استفاده از آن برای کودکان نیست.
آیا بدون وجود اسپری براق‌کننده می‌توانید این کاردستی را بسازید؟
بله. ممکن است ظاهر قاب برای شما جذاب نباشد، اما در نهایت می‌توانید قاب را کامل کنید.
اشتراک گذاری: