خلاصه مطلب

اصلی‌ترین چیز برای ساخت این کاردستی دست کودک شماست. پس دیگر بهانه‌ای برای درست کردن کاردستی خرگوش با دست باقی نمی‌ماند. کافی است این کاردستی را درست کنید تا خنده کودکتان را ببینید.

کاردستی خرگوش با دست برای روزهایی که حوصله ساخت کاردستی خیلی سخت را ندارید، یک انتخاب عالی محسوب می‌شود.

برای ساخت این خرگوش‌های زیبا، به وسیله و تجهیزات خاصی نیاز ندارید. به عبارت دیگر تنها با کاغذ، قیچی و خودکار، کارتان راه می‌افتد. کاردستی کفشدوزک هم یکی دیگر از کاردستی‌ها مورد علاقه بچه‌هاست که می‌تواند برای آن ها سرگرم‌کننده باشد.

پس همین حالا هم می‌توانید همراه کاغذ رنگی مراحل ساده کاردستی خرگوش با کاغذ رنگی را انجام دهید.

وسایل لازم ساخت کاردستی خرگوش با دست

 • مقوا رنگی ۱ ورق
  مقوای رنگی
 • ماژیک ۱ عدد
  ماژیک رنگی
 • مداد ۱ عدد
  مداد مشکی
 • قیچی
  قیچی

مراحل ساخت کاردستی خرگوش با دست

برای کاردستی خرگوش با کاغذ رنگی از انواع کاردستی حیوانات در قدم اول کار را با مقوای رنگی پیش می‌بریم، ولی به ‌جای آن می‌توانید از کاغذ چاپگر یا حتی یک کاغذ سفید ساده هم استفاده کنید.

کاردستی خرگوش با مقوا با دست آن‌قدر راحت است که بچه‌های ۶ سال به ‌بالا بدون کمک بزرگتر‌ها از پس ساخت آن برمی‌آیند. ۱۰ دقیقه زمان و چند برش و نقاشی ساده، همه چیزی است که برای این کاردستی نیاز دارید.

۱. برش صورت با دست

در این مرحله از کاردستی خرگوش زیبا با مقوا اول دست بچه را روی مقوای رنگی بگذارید و دورش را با مداد بکشید. البته کمی با فاصله تا شکل دست از حالت عادی چاق‌تر شود.  به عبارت دیگر باید دست کودک را کاملا باز و انگشتانش را از هم فاصله دهید.

کشیدن صورت کاردستی خرگوش ساده با دست

اگر دقیقا دور دست را بکشید، گوش‌ها و بازوهای کاردستی خرگوش ساده خیلی لاغر می‌شود. حالا اثر دست را با قیچی ببُرید. حین این مرحله از کاردستی خرگوش کوچولو هم یادتان باشد بین انگشت‌ها را طوری برش بزنید که به‌جای منحنی، شبیه v باشد.

بریدن صورت کاردستی خرگوش ساده با دست

یک تکنیک مفید در کشیدن دست در کار دستی خرگوش

این قسمت اختیاری است، اما به تناسب شکل خرگوش کمک زیادی می‌کند.

بهتر است بین انگشت کوچک و انگشت انگشتری کودکتان، یک شکاف کوچک اضافه کنید. یعنی شکاف بین‌ این دو را کمی عمیق‌تر کنید. با این کار، شکاف انگشت کوچک و انگشت کنارش با شکاف بین انگشت شصت و اشاره متقارن می‌شود.

بریدن صورت کاردستی خرگوش ساده با دست

بعد از این مرحله انگشت کوچک کج به‌ نظر می‌رسد. کافی است با قیچی، کمی برش در حاشیه‌هایش بزنید تا همه‌چیز مرتب شود.

بریدن صورت کاردستی خرگوش ساده با دست

۲. بازوهای کاردستی خرگوش با دست

حالا انگشت کوچک و شست را به سمت کف دست و کمی رو به‌ پایین خم کنید تا دست بازوهای خرگوش شکل بگیرد و کاردستی کامل‌تر شود.

تا کردن کاغذرنگی کاردستی خرگوش ساده با دست

اگر می‌خواهید شکل خرگوش با دست شبیه این باشد که خرگوش خودش را بغل گرفته، انگشت‌های دست را طوری تا کنید که دو بازو روی هم باشند. با این حالت کار قشنگ‌تر می‌شود.

تا کردن کاغذرنگی کاردستی خرگوش ساده با دست

۳. رسم گوش‌ها و صورت خرگوش

برای تکمیل صورت در قدم اول انگشت وسط را با خیال راحت قطع کنید تا دو تا گوش دراز برای خرگوش‌ باقی بماند و صورتش هم به چهره یک خرگوش بازیگوش شبیه‌تر باشد.

شکل دادن کاغذرنگی کاردستی خرگوش ساده با دست

حالا با مداد، ماژیک یا خودکار رنگی، داخل گوش‌ها یک بیضی کشیده نقاشی و آن را رنگ کنید. با خم کردن گوش‌ها به عقب و جلو احتمالا حس سه‌بعدی بیشتری از کاردستی خرگوش با دست‌ می‌گیرید.

کشیدن صورت خرگوش کاردستی خرگوش ساده با کاغذرنگی

با همان خودکار، یک بیضی تپل و توپر برای بینی خرگوش بکشید. بعد با یک خودکار مشکی سبیل، دهان، چشم و هرچه دوست دارید را به صورت اضافه کنید. درآخر هم دو پنجه کوچک در پایین کف دست به‌عنوان پاهای خرگوش بکشید.

چطور یک صورت خرگوش بکشیم؟

کشیدن صورت کاردستی خرگوش با دست خیلی سلیقه‌ای است. برای گرفتن ایده، هنگام نقاشی صورت با ایموجی‌های موردعلاقه خود یا کودک‌تان فکر کنید. صورت‌های خندان، متعجب، زبان‌دراز، چشمک‌زن و… ایده‌های خوبی برای یک صورت خرگوشی هستند.

کشیدن صورت خرگوش کاردستی خرگوش ساده با کاغذرنگی

جذاب‌ترین کاردستی خرگوش با دست به شما چشمک می‌زند. البته نباید فراموش کرد که کاردستی دایناسور هم به همین سادگی هستند.

این کاردستی کودکانه را به کسانی پیشنهاد می‌دهیم که حوصله کارهای هنری را ندارند ولی با دنیای خلاقیت و سرگرمی هم قهر نیستند.

کاردستی خرگوش کاردستی خرگوش ساده با کاغذرنگی

همچنین برای بچه‌هایی که تازه اول راه ساخت کاردستی خرگوش با دست هستند، این اثر یک شروع خوب خواهدبود.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی خرگوش با دست

وسایل موردنیاز کاردستی خرگوش با دست چیست؟
مقوا و ماژیک مهم‌ترین وسایل ساخت این کاردستی هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
از آنجا که در ساخت این کاردستی از وسایل خطرناک استفاده نمی‌شود، کودکان 4 تا 10 سال خودشان هم می‌توانند آن را بسازند و فقط کمی به کمک بزرگ‌ترها نیاز دارند.
آیا بدون وجود ماژیک می‌توانید این کاردستی را بسازید؟
بله. ممکن است ظاهر کاردستی خرگوش با دست به همین شکل نباشد، اما بدون ماژیک هم می‌توانید تنها با مداد رنگی صورت خرگوش را رسم کنید.
اشتراک گذاری: