خلاصه مطلب

اگر دوست دارید، ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای برای گلدوزی یاد بگیرید، فقط لازم است که مطلب زیر را بخوانید. در این آموزش ایده‌هایی زیبا با طرح‌های تابستانه ارائه کرده‌ایم که بدون شک از آن‌ها خوشتان می‌آید.

برای یافتن ایده‌های گلدوزی جدید و جالب کافیست کمی با دقت به گوشه‌وکنار و محیط اطرافتان نگاه کنید. مثلا وقتی به ساحل می‌روید، با منظره‌ای بکر و زیبا مواجه خواهید شد. همچنین مکان‌های دیگر مانند جنگل، کوه، فضای داخل خانه، شکل میوه‌ها و… همه‌وهمه می‌توانند بدون محدودیت طرح‌هایی برای الگوی گلدوزی باشند. در این مطلب با کاغذرنگی همراه باشید تا 10 ایده از بهترین‌ طرح‌های گلدوزی تابستانه را به شما معرفی کنیم.

شما می‌توانید هریک از این ایده‌ها را برای گلدوزی بعدی خود انتخاب کنید یا فقط از آن‌ها الهام بگیرید.

ایده‌های گلدوزی تابستانه

با استفاده از ایده‌های زیر می‌توانید گلدوزی‌های هیجان‌انگیزی روی پارچه‌های ساده انجام دهید.

1. سطل زباله

همیشه که نباید طرح‌هایی از طبیعت یا حیوانات را برای گلدوزی درنظر بگیرید. شما می‌توانید طرح‌هایی استفاده کنید که کمتر کسی به سراغ آن می‌روید. یکی از پیش‌پاافتاده‌تررین طرح‌ها سطل‌های زباله هستند. این موضوع ایده‌ جالبی است که می‌توانید برای حوله‌ شخصی خود از آن استفاده کنید.

ایده گلدوزی

2. گلدوزی آناناس

میوه‌ها همیشه از پرطرفدارترین طرح‌های گلدوزی هستند. به‌عنوان مثال آناناس می‌تواند انتخاب خوبی برای دوخت باشد. تصویر آناناس با استفاده از کوک می‌تواند یک طراحی رنگارنگ ایجاد کرده و تابستان را به رخ بکشد. شما می‌توانید از این ایده زیبا روی پشتی یا بالش استفاده کنید. همچنین برای حفظ گرمسیری باید رنگ‌های تابستانی و گرم را در این طرح به کار بگیرید.

گلدوزی

3. بستنی

چه چیزی بهتر و خوشمزتر از بستنی در فصل گرم تابستان وجود شما را خنک می‌کند؟ شما می‌توانید طرح بستنی دلخواهتان را برای گلدوزی استفاده کنید. بستنی قیفی، چوبی یا هر مدل دیگر می‌توانید روی پارچه‌های میز ناهارخوری خنکای نابی را در تابستان برایتان تداعی کند. همچنین درنظر داشته باشید می‌توانید از رنگ‌های مختلفی برای بستنی‌ها استفاده کنید.

4. گلدوزی پیک‌نیک

میل به گردش یا پیک‌نیک در فصل تابستان بسیار زیاد می‌شود. یکی از اجزای جذایی‌ناپذیر پیک‌نیک هم زیرانداز است، شما می‌توانید جملات مثبت و پرانرژی دلخواهتان را روی زیراندازهای تابستانه گلدوزی کنید تا در پیک‌نیک‌ها با هربار دیدن آن، احساس بسیار خوبی داشته باشد.

ایده گلدوزی

5. کرم شب‌تاب

حیوانات هم مانند میوه‌ها از طرح‌های اصلی برای گلدوزی محسوب می‌شوند. یکی از فانتزی‌ترین طرح‌هایی که می‌توانید برای گلدوزی استفاده کنید، طرح کرم شب‌تاب است. کرم‌های شب‌تاب در کارتون‌ها هم از محبوب‌ترین شخصیت‌ها هستند. یک یا دو کرم کنار ماه و ستاره می‌تواند درخشندگی آن‌ها را بیشتر به چشم بیاورد.

ایده گلدوزی

6. خورشید

خورشید خانم با آن نور گرم و سوزان یکی از مهم‌ترین المان‌های تابستان به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید یک خورشید بزرگ، زنده و نورانی را برای گلدوزی طرح‌های تابستانه انتخاب کنید تا یادآور گرمای مطبوع تابستان باشد. نگران نباشید! برخلاف تصور همه، کوک‌های به‌کار رفته در دوخت طرح خورشید بسیار ساده و راحت است.

ایده گلدوزی

7. قاب‌های کوچک

گلدوزی در اندازه‌‌های کوچک‌تر هم زیباست. البته این نوع دوخت‌‌ نسبت به دوخت‌های دیگر تقربیا سریع‌تر هم به اتمام می‌رسد. اگر می‌خواهید در زمان کوتاهی قاب‌های کوچک و فانتزی درست کنید، این مورد کاملا مناسب شما خواهد بود. یعنی به‌جای استفاده از طرح‌های بزرگ، روی قاب‌های کوچک‌تر طرح‌های ساده و جمع‌وجوری را بدوزید که چندان وقتی از شما نمی‌گیرند.

شما می‌توانید از این طرح‌ها روی پارچه‌های مختلف استفاده کنید یا آن‌ها را مانند یک تابلوی کوچک روی دیوار نصب کنید.

ایده گلدوزی

8. گلدوزی اسب دریایی

حیوان دیگری که ظاهر جذابش جان می‌دهد برای گلدوزی، اسب دریایی است. این حیوان برای نقاشی و طراحی محبوبیت خاصی دارد. شما هم می‌توانید طرح یک اسب دریایی را روی پارچه دلخواهتان چاپ کنید و بعد خطوط آن را به خوبی بدوزید. به‌این‌ترتیب می‌توانید به‌سادگی یک اسب دریایی را گلدوزی کنید.

ایده گلدوزی

9. هندوانه

گلدوزی روی پارچه‌های پنبه‌ای یا کتانی اغلب به خراش‌مرغ شهرت دارد. این کار شبیه ترکیبی از کوک کراس و کارسیاه است. از آن‌جا که گینگام یا پارچه‌های پنبه‌ای و کتانی، بیشتر برای زیرانداز استفاده می‌شوند، می‌توانید از طرح‌ خوراکی‌های جذاب روی آن‌ها استقاده کنید.

به‌عنوان مثال طرح هندوانه برای گلدوزی تابستانه نویدبخش لحظه‌هایی شیرین و خنک خواهد بود.

ایده گلدوزی

10. گل‌ و گیاه

طبیعت یا گل‌وگیاه رنگارنگ الگوی بسیار زیبایی برای طرح‌های تابستانه است. هنگامی که در باغ یا پارک در حال قدم زدن هستید، می‌توانی به اطراف خود نگاهی بیندازید و برای گلدوزی ایده بگیرید. این نوع طراحی می‌توانند خاطرات خوش طبیعت‌گردی را برای شما زنده کنند.

ایده گلدوزی

ایده‌هایی که گفته شد، همه برای طرح‌های تابستانه انتخاب‌های خوبی خواهند بود. شما هم می‌توانید خود را به این طرح‌ها محدود نکرده و تنها با الهام از آن‌ها ایده‌های خاص خود را انتخاب کنید. نظر شما چیست؟ چه ایده‌های دیگری برای طرح‌های تابستانه گلدوزی مناسب هستند؟

اگر اهل دوخت‌ودوزهای تابستانه هستید، آموزش ساخت دامن توتو با تورهای رنگارنگ و پفی تابستانه برایتان خوشایند خواهد بود.

اشتراک گذاری: