خلاصه مطلب

تقریبا در هر خانه‌ای کوسن یا بالش‌های کوچکی وجود دارد که با یک تزیین ساده، می‌توان ظاهر آن‌ها را زیرو رو کرد. در ادامه از این مطلب یک ایده جذاب به‌علاوه چندین ایده زیبا برای تزیین بالش‌ها، کیف و… ارائه شده است.

پولک‌ها وسایل تزیینی ساده و در عین حال زیبایی هستند که می‌شود برای ساخت کاردستی یا تزیین وسایل مختلف از آن‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید با استفاده از پولک حتی دکوراسیون خانه را هم تغییر دهید. ما در کاغذرنگی نحوه تزیین بالش با پولک را آموزش داده‌ایم. شما هم می‌توانید با یادگیری آن به تناسب سلیقه خود بالش‌ها و کوسن‌های خانه را تزیین کنید. برای یادگیری کاردستی تزیین کوسن‌ها تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز تزیین بالش با پولک

 • به تعداد لازم
  پوم‌پوم
 • یک عدد
  قیچی
 • به مقدار لازم
  چسب مایع
 • به تعداد لازم
  ریسه پولک
 • به تعداد کافی
  کاغذ
 • مازیک یک عدد
  ماژیک
 • به تعداد کافی
  پین

مراحل تزیین بالش با پولک

کار چندان سختی پیش رو ندارید، کافی است که با دقت مراحل را جلو بروید تا کاردستی تزیین کوسن‌ها به سادگی اجرا شود.

1. درست کردن شابلون برای تزیین بالش

برای تزیین بالش با پولک ابتدا یک مقوای بزرگ به طول بالش یا کوسن موردنظرتان انتخاب کنید. سپس طرح یا ایده‌ای که برای تزیین در نظر دارید، مانند عکس روی مقوا یا کاغذ رسم کنید. بهتر است طرح یا ایده موردنظر زیاد پیچیده نباشد، چون ممکن است نتوانید ریسه پولک را روی آن پیاده کنید.

پس از قرار دادن شابلون روی کوسن، خطوط دولایه رسم شده را، با قیچی به‌صورت دقیق برش دهید.

2. پین زدن به ریسه پولک‌ها

از هر رنگی که دوست دارید، ریسه پولک‌ها را انتخاب کنید. روی جاهایی از کاغذ که درآوردید، ریسه‌ها را قرار داده و با پین تکه‌به‌تکه ریسه پولک‌ها را به پشتی بچسبانید تا فرم طرح شما به هم نخورد. در پایان این مرحله وقتی همه طرح را کشیدید و پین زدید، شابلون را بردارید.

منظور از پین زدن همان سنجاق زدن پولک روی سطح پارچه‌ای کوسن است. با این کار پولک‌ها در جای اصلی خود محکم قرار خواهند گرفت و آماده دوخت‌ودوز می‌شوند.

تزیین بالشت با پولک

3. چسب زدن به برای تزیین بالش با پولک

با توجه به اینکه دوختن پولک‌ها به بالش کار سختی است، می‌توانید به جای دوختن تک‌تک آن‌ها به بالش یا کوسن، از چسب استفاده کرده و آن‌ها را بچسبانید. برای چسباندن ریسه پولک‌ها به بالش، باید مانند تصویر نقطه‌به‌نقطه زیر پولک‌ها را چسب بریزید و آن‌ها را در جای خود محکم کنید. وقتی که چسب خشک شد، پین‌ها را بردارید و در صورت نیاز باز هم چسب بریزید تا ریسه پولک‌ها به خوبی روی بالش بماند و از آن جدا نشود.

تزیین بالش با پولک ؛ ساده‌ترین راه برای زیباتر کردن خانه

4. وصل کردن پو‌م‌پوم‌ها به بالش

در مرحله آخر از تزیین بالش با پولک می‌توانید هر طرح و رنگی از پوم‌پوم را که دوست دارید، انتخاب کنید. سپس آن‌ها را دورتادور بالش بچسبانید. حتی اگر دوست داریدT می‌توانید پوم‌پوم‌ها را روی بالش به کار ببرید.

توجه داشته باشید که استفاده از پوم‌پوم برای تزیین بالش با پولک یا عدم استفاده از آن به سلیقه شما بستگی دارد. شما حتی می‌توانید پوم‌پوم را در مرکز تزیینات کوسن قرار داده و از پولک‌ها برای تزیینات تکمیلی استفاده کنید.

تزیین بالش با پولک ساده‌ترین راه برای زیباتر کردن خانه

ایده‌های دیگر برای ساخت کادرستی با پولک

از تصاویر زیر می‌توانید ایده‌های دیگری برای ساخت کاردستی با پولک بگیرید و آن‌ها را برای خود یا دیگران بسازید.

اگر دوست دارید کفش‌هایتان را هم با پولک تزیین کنید، می‌توانید مطلب تزیین کفش با پولک را خوانده و از شیوه کار آن ایده بگیرید.

پرسش‌های متداول درباره تزیین بالش با پولک

وسایل موردنیاز کاردستی تزیین بالش با پولک چیست؟
ریسه پولک مهم‌ترین وسیله در تزیین بالش و کوسن است، اما پوم‌پوم، چسب، قیچی و… برای تکمیل کاردستی ضروری هستند.
کاردستی تزیین بالش با پولک برای چه رده سنی است؟
این کاردستی برای بزرگسالان است و کارکردی برای کودکان ندارد.
به جای پولک با چه چیز دیگری می‌توان روی بالش و کوسن را تزیین کرد؟
پوم‌پوم‌، مهره‌های رنگی، پارچه‌های رنگی و… همه‌وهمه برای تزیین بالش و کوسن به کار می‌آیند.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید