پولک‌ها وسایل تزیینی زیبایی هستند که می‌شود که برای ساخت کاردستی یا تزیین وسایل مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید با استفاده از پولک حتی دکوراسیون خانه را هم تغییر دهید. ما در کاغذرنگی نحوه تزیین بالش با پولک را آموزش داده‌ایم. شما هم می‌توانید با یادگیری آن به تناسب سلیقه خود بالش‌ها و کوسن‌های خانه را تزیین کنید. برای یادگیری کاردستی تزیین کوسن‌ها تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز تزیین بالش با پولک

  • پوم پوم
  • قیچی
  • چسب
  • ریسه پولک
  • کاغذ و ماژیک
  • پین

تزیین بالش با پولک راهی ساده برای شیک کردن بالشت‌ها خانه

مراحل تزیین بالش با پولک

کار چندان سختی پیش رو ندارید، کافی است که با دقت مراحل را جلو بروید تا کاردستی تزیین کوسن‌ها به سادگی اجرا شود.

1. درست کردن شابلون برای تزیین بالش

برای تزیین بالش با پولک ابتدا یک مقوای بزرگ به طول بالش یا کوسن موردنظرتان انتخاب کنید. سپس طرح یا ایده‌ای که برای تزیین در نظر دارید، مانند عکس روی مقوا یا کاغذ رسم کنید. بهتر است طرح یا ایده موردنظر زیاد پیچیده نباشد، چون ممکن است نتوانید ریسه پولک را روی آن پیاده کنید.

پس از قرار دادن شابلون روی کوسن، خطوط دولایه رسم شده را، با قیچی به‌صورت دقیق برش دهید.

Sequin Phrase Pillow DIY Click Through For Tutorial 8
Sequin Phrase Pillow DIY Click Through For Tutorial 6

2. پین زدن به ریسه پولک‌ها

از هر رنگی که دوست دارید، ریسه پولک‌ها را انتخاب کنید. روی جاهایی از کاغذ که درآوردید، ریسه‌ها را قرار داده و با پین تکه‌به‌تکه ریسه پولک‌ها را به پشتی بچسبانید تا فرم طرح شما به هم نخورد. در پایان این مرحله وقتی همه طرح را کشیدید و پین زدید، شابلون را بردارید.

منظور از پین زدن همان سنجاق زدن پولک رویسطحپارچه‌ای کوسن است. با این کار پولک‌ها در جای اصلی خود محکم قرار خواهند گرفت و آماده دوخت‌ودوز می‌شوند.

تزیین بالشت با پولک

3. چسب زدن به برای تزیین بالش با پولک

با توجه به اینکه دوختن پولک‌ها به بالش کار سختی است، می‌توانید به جای دوختن تک‌تک آن‌ها به بالش یا کوسن، از چسب استفاده کرده و آن‌ها را بچسبانید. برای چسباندن ریسه پولک‌ها به بالش، باید مانند تصویر نقطه‌به‌نقطه زیر پولک‌ها را چسب بریزید و آن‌ها را در جای خود محکم کنید. وقتی که چسب خشک شد، پین‌ها را بردارید و در صورت نیاز باز هم چسب بریزید تا ریسه پولک‌ها به خوبی روی بالش بماند و از آن جدا نشود.

تزیین بالش با پولک ؛ ساده‌ترین راه برای زیباتر کردن خانه

4. وصل کردن پو‌م‌پوم‌ها به بالش

در مرحله آخر از تزیین بالش با پولک می‌توانید هر طرح و رنگی از پوم‌پوم را که دوست دارید، انتخاب کنید. سپس آن‌ها را دورتادور بالش بچسبانید. حتی اگر دوست داریدT می‌توانید پوم‌پوم‌ها را روی بالش به کار ببرید.

توجه داشته باشید که استفاده از پوم‌پوم برای تزیین بالش با پولک یا عدم استفاده از آن به سلیقه شما بستگی دارد. شما حتی می‌توانید پوم‌پوم را در مرکز تزیینات کوسن قرار داده و از پولک‌ها برای تزیینات تکمیلی استفاده کنید.

تزیین بالش با پولک ساده‌ترین راه برای زیباتر کردن خانه

ایده‌های دیگر برای ساخت کادرستی با پولک

از تصاویر زیر می‌توانید ایده‌های دیگری برای ساخت کاردستی با پولک بگیرید و آن‌ها را برای خود یا دیگران بسازید.

Unnamed
Star Shaker Clips
Diy Sequin Wrapping Paper
Diy Sequin Bracelets
Diy Ombre Sequin Ornaments
No Sew Sequin Crop
Diy Gold Sequin Letters Min
Mermaid Plush Dolls Min
Sequin Embellished Purse Min
SnowflakeSequinArt Done1

اگر دوست دارید کفش‌هایتان را هم با پولک تزیین کنید، می‌توانید مطلب تزیین کفش با پولک را خوانده و از شیوه کار آن ایده بگیرید.