خلاصه مطلب

اگر می‌خواهید کودکتان یک کاردستی گل با کاغذ رنگی زیبا و ساده درست کند، کافی است این مطلب را تا انتها بخوانید. در این آموزش ساده کاردستی گل می‌توانید از کاغذ رنگی‌های مختلف استفاده کنید.

با گل‌های کاغذی و رنگارنگ خیلی راحت می‌توانید اتاق یا بخش‌های مختلف خانه را تزیین کنید. شاید به همین دلیل است که درست‌ کردن کاردستی گل با کاغذ رنگی محبوبیت بیشتری بین کاردستی‌ها دارد. همچنین می‌توانید با کمک کودکتان این گل‌ها را به دیوار اتاقش بچسبانید تا برای ساخت کاردستی، بیشتر تشویق شود.

برای ساخت کاردستی گل با کاغذ رنگی می‌توانید از الگوهای آماده گلبرگ، برگ و ساقه استفاده کنید یا خودتان آن‌ها را بکشید. درست کردن این گل‌ها واقعا آسان است و کودک در بیشتر مراحل می‌تواند در ساخت آن همکاری داشته باشد. برای آموزش این کاردستی در این بخش از کاغذ رنگی با ما همراه باشید.

وسایل لازم برای کاردستی گل با کاغذ رنگی

 • کاغذ رنگی 3 عدد
  کاغذ رنگی
 • ماژیک 1 عدد
  ماژیک مشکی
 • چشم عروسکی 2 عدد
  چشم‌های عروسکی
 • چسب ماتیکی 1 عدد
  چسب ماتیکی
 • قیچی 1 عدد
  قیچی

مراحل ساخت کاردستی گل با کاغذ رنگی

برای اینکه بتوانید به‌راحتی کاردستی گل با کاغذ رنگی را درست کنید، باید مثل کاردستی گل با بشقاب یک بار مصرف مرحله‌به‌مرحله پیش بروید.

1. آماده کردن وسایل لازم

قبل از شروع ساخت کاردستی گل با کاغذ رنگی مطمئن شوید که همه وسایل را آماده کرده‌اید. این کار باعث می‌شود که ساختن این کاردستی برای شما راحت‌تر باشد.

آماده کردن وسایل لازم برای کاردستی

2. بریدن طرح گل از روی کاغذ رنگی

برای شروع ساخت کاردستی گل با کاغذ رنگی یک شکل گل انتخاب کنید و آن را روی کاغذ رنگی بکشید. طرح‌های مختلفی برای گل‌ها و برگ‌ها وجود دارد.

حتی می‌توانید طرحی انتخاب کنید که گلدان، ساقه و برگ هم داشته باشد. بعد از کشیدن همه جزییات طرح روی کاغذ رنگی، آن را به دقت ببُرید.

بریدن طرح گل از روی کاغذ رنگی

3. چسباندن قسمت‌های مختلف گل به یکدیگر

یک دایره با رنگ متفاوت و اندازه متناسب با کاردستی گل با کاغذ رنگی روی کاغذ بکشید و آن را ببرید. پشت دایره را چسب بزنید و آن را روی مرکز گل بگذارید یا عکسی از فرزندتان را وسط گل بچسبانید.

اگر دوست ندارید مرکز گل از عکس استفاده کنید، باید به‌جای آن چشم‌های عروسکی را روی دایره مرکزی گل بچسبانید و به کمک ماژیک مشکی برای گل لبخند بکشید.

چسباندن قسمت‌های مختلف گل به یکدیگر

4. چسباندن ساقه و گلدان

حالا که جزییات کاردستی گل با کاغذ رنگی تکمیل شد، نوبت به گلدان می‌رسد. همان گلدانی که در مراحل قبلی روی کاغذ رنگی کشیده و با قیچی جدا کردید.

می‌توانید یک نوار به بالای آن بچسبانید تا بیشتر شبیه به نمونه واقعی شود. حالا برگ‌ها را هم به ساقه بچسبانید.

چسباندن ساقه و گلدان کاردستی گل با کاغذ رنگی

5. تکمیل کاردستی گل با کاغذ رنگی

برای تکمیل کاردستی گل با کاغذ رنگی، آن را را به ساقه و ساقه را به گلدان چسب بزنید. اگر دوست دارید، می‌توانید برای هدیه روز مادر یا معلم روی گلدان گل کلمه مادر یا معلم را بنویسید.

تکمیل کاردستی گل با کاغذ رنگی

6. درست کردن گل با طرح‌های مختلف

جذابیت درست کردن کاردستی گل با کاغذ رنگی این است که طرح‌های زیادی برای شکل گل وجود دارد! می‌توانید یک گل را در گلدان، گل دیگر را بدون گلدان و حتی بعضی را با عکس کودکتان در مرکز گل درست کنید.

درست کردن کاردستی گل با کاغذ رنگی

درست کردن کاردستی گل با کاغذ رنگی، سرگرمی مناسبی برای حال‌وهوای فصل بهار یا هدیه است. البته درست کردن آن به هیچ مناسبت خاصی نیاز ندارد و می‌توانید با کودکتان برای پر کردن اوقات فراغت در تعطیلات آخر هفته، این کاردستی را بسازید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید