خلاصه مطلب

نقاشی پنیر موش یک نقاشی کودکانه ساده از پنیر است. شما می‌توانید این نقاشی را کنار یک موش موذی رسم کنید و درباره قصه موش و پنیر برای کودکتان داستان بگویید.

نقاشی پنیر موش کارتونی می‌تواند یک ایده جذاب و سرگرم‌کننده برای نقاشی کودکان باشد. در این آموزش، با کاغذ رنگی همراه شوید تا یاد بگیرید چطور یک نقاشی پنیر موش آسان و خوشمزه برای این موش‌های کوچولو و بامزه بکشید.

مراحل کشیدن نقاشی پنیر موش ساده

برای کشیدن نقاشی پنیر موش آسان بهتر است مراحل زیر را به دقت دنبال کنید.

مراحل کشیدن نقاشی پنیر موش ساده

1. رسم طرح اولیه نقاشی پنیر موش

یک پنیر کارتونی را تصور کنید. قسمت پایین پنیر شبیه مستطیل و قسمت بالای آن شبیه یک مثلث است. قدم اول برای کشیدن نقاشی پنیر موش، رسم قسمت مستطیل شکل است. مثل تصویر یک مستطیل را به کمک خطوط صاف روی کاغذ بکشید.

رسم طرح اولیه نقاشی پنیر موش

2. تکمیل طراحی نقاشی پنیر

در قدم بعدی برای نقاشی پنیر موش آسان باید قسمت مثلث شکل پنیر را بکشید. مثل تصویر، با کمک دو خط صاف، قسمت بالای نقاشی پنیر موش را تکمیل کنید.

تکمیل طراحی نقاشی پنیر موش

3. جزییات نقاشی پنیر موش

همیشه روی پنیرهای کارتونی چند سوراخ وجود دارد. برای کشیدن این سوراخ‌ها روی نقاشی پنیر موش آسان از چند دایره‌ با اندازه‌های مختلف و برای لبه‌های نقاشی پنیر از نیم‌دایره کمک بگیرید.

تکمیل جزییات نقاشی پنیر موش

4. پاک کردن قسمت‌های اضافی

حالا وقت پاک کردن خطوط اضافی نقاشی پنیر موش فانتزی است. مثل تصویر، با پاک‌کن خطوط روی لبه و قسمت بالای طراحی را پاک کنید تا نقاشی پنیر موش کامل شود.

تمکیل نقاشی پنیر موش

5. رنگ‌آمیزی نقاشی پنیر موش

حالا وقت آن است که با تکیه بر خلاقیت کودکتان از رنگ‌های مختلف برای رنگ‌آمیزی نقاشی پنیر موش کارتونی استفاده کنید. ممکن است کودکتان دنبال رنگ‌آمیزی عجیبی باشد. بهتر است مانع او نشوید.

رنگ آمیزی نقاشی پنیر موش

اگر دنبال یک رنگ واقعی هستید، می‌توانید برای رنگ‌آمیزی سطح روی نقاشی پنیر موش ساده از رنگ‌های زرد یا نارنجی و برای رنگ سوراخ‌ها از یک رنگ پررنگ‌تر استفاده کنید.

آموزش نقاشی پنیر موش فانتزی تمام شد. شما می‌توانید نقاشی موش کودکانه یا حتی نقاشی گربه را کنار پنیر بکشید و با آن‌ها داستان بسازید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی پنیر موش

نقاشی پنیر موش برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است، اما بزرگسالان هم باید در کشیدن آن به کودکان کمک کنند.
برای کشیدن نقاشی پنیر موش به چه وسایلی نیاز است؟
برای کشیدن این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی نقاشی پنیر موش می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: