خلاصه مطلب

گورکن‌ها یکی از عجیب‌ترین حیوانات هستند. شما می‌توانید با کشیدن نقاشی گورکن از انواع نقاشی حیوانات، کودکتان را با این حیوان آشنا کنید. حین رسم گورکن درباره ظاهر، ویژگی‌ها و… آن به کودکتان بگویید.

گورکن‌ها  یکی از شگفت‌انگیزترین حیوانات زمین هستند. اجداد این حیوانات بسیار بزرگ بودند و حالا روی زمین تنها چند نوع محدود از آن‌ها وجود دارد که کوچک هستند. اگر می‌خواهید کودکتان را با این حیوان آشنا کنید، بد نیست یک نقاشی گورکن رسم کنید.

با این آموزش از کاغذ رنگی همراه باشید.

مراحل کشیدن نقاشی گورکن

برای کشیدن نقاشی گورکن باید مثل نقاشی جغد مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. با دنبال کردن این 9 مرحله می‌توانید یک نقاشی گورکن را کامل کنید.

مراحل کشیدن نقاشی گورکن

1. کشیدن بدن و سر نقاشی گورکن

برای کشیدن نقاشی گورکن باید اول طرح سر و بدن آن را بکشید. سر گورکن را طوری بکشید که قسمت جلویی آن کشیده‌تر است و بعد بدن بزرگ این حیوان را به آن اضافه کنید.

کشیدن بدن و سر نقاشی گورکن

2. رسم اجزای پوزه نقاشی گورکن

اول چشم بیضی‌شکل حیوان را بکشید و بعد از یک خط صاف برای کشیدن دهانش استفاده کنید. در آخر هم سوراخ کوچک بینی را رسم کنید.

رسم اجزای پوزه نقاشی گورکن

3. اضافه کردن گوش‌ها و جزییات سر

از یک خط موج‌دار برای مشخص کردن قسمت بالای سر نقاشی گورکن استفاده کنید و بعد دو گوش نوک تیز به طرحتان اضافه کنید.

اضافه کردن گوش ها و جزییات سر نقاشی حیوان

4. کشیدن پاهای جلویی

در این مرحله از آموزش نقاشی گورکن از انواع نقاشی حیوانات باید دو پای کوتاه جلویی را  کنار هم بکشید. به حالت پاهای حیوان در نقاش دقت کنید و مشابه همان پیش بروید.

کشیدن پاهای جلویی گورکن

5. طراحی پاهای پشتی

در این مرحله، پاهای عقب را به همان شکل پاهای جلویی رسم کنید. تا اینجای کل کلیات نقاشی گورکن را کامل کرده‌اید و باید سراغ جزییات بروید.

کشیدن پاهای پشتی آرمادیلو

6. طراحی دم و بدن نقاشی گورکن

یک خط موج‌دار پایین بدن گورکن بکشید. گورکن‌ها دم‌های کوتاه و بی‌شکلی دارند. در این مرحله باید دم کوتاه حیوان را هم اضافه کنید.

طراحی دم و بدن نقاشی گورکن

7. کشیدن خط‌های راه راه

روی بدن نقاشی گورکن، چند خط راه راه بکشید تا طرح‌های بدنش را هم کامل کرده باشید. یادتان باشد هرچه جزییات بیشتری به نقاشی اضافه کنید، نتیجه کار زیباتر می‌شود.

کشیدن خط های راه راه روی بدن آرمادیلو

8. تکمیل جزییات بدن

برای اینکه بدن نقاشی گورکن جالب‌تر و البته واقعی‌تر به نظر برسد، باید بالای سر و نیم تنه این حیوان، خط‌های کوتاه و نازک بکشید.

تکمیل جزییات بدن نقاشی گورکن

9. رنگ‌آمیزی نقاشی گورکن

کشیدن نقاشی گورکن تمام شد. می‌توانید از سایه‌های مختلف قهوه‌ای برای رنگ‌آمیزی این نقاشی استفاده کنید. چشم گورکن را سیاه رنگ کنید تا واقعی به نظر برسد.

رنگ آمیزی نقاشی گورکن

البته یادتان باشد این نقاشی برای کودکان در نظر گرفته شده است. اگر کودک شما دوست ندارد گورکن را با رنگ‌های واقعی رنگ‌آمیزی کند، اجازه دهید آن را با تخیل خودش پیش ببرد. حین رنگ‌آمیزی نقاشی گورکن می‌توانید درباره این حیوانات و بعضی اطلاعات جالب و ویژگی‌هایش با کودکتان گفت‌وگو کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی گورکن

نقاشی گورکن برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است. بزرگسالان می‌توانند در کشیدن نقاشی به کودکان کمک کنند.
برای کشیدن این نقاشی چقدر وقت نیاز است؟
کشیدن این نقاشی تقریبا 20 دقیقه زمان می‌برد.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: