خلاصه مطلب

اگر می‌خواهید به یکی از دوستانتان هدیه بدهید، بهتر است یک گل کاغذی خودتان درست کنید و آن را روی پاکت یا جعبه بچسبانید که جلوه بهتری به کادوتان بدهید. اگر فکر می‌کنید ساخت این گل‌ها کار سختی است، باید بگویم که سخت در اشتباهید. برای این‌که مطمئن بشوید که ساخت این گل‌ها کار آسانی است، این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

گل‌ها با گلبرگ‌های لطیف و خوشبو از چشم‌نوازترین و زیباترین پدیده‌های طبیعی هستند؛ اما درصورتی‌که می‌خواهید این ظاهر زیبا را همیشگی کنید، می‌توانید به جای خرید گل طبیعی سراغ ساخت کاردستی کودکانه گل کاغذی بروید. این کاردستی رنگارنگ هم برای تزیین روی هدایا مناسب است و هم می‌توانید با درست کردن آن کودکان را سرگرم کنید.

ساخت کاردستی گل کاغذی را می‌توانید به نوعی اوریگامی کاغذ برای ساخت گل بدانید. در این مطلب کاغذ رنگی آموزش ساخت گل کاغذی را میخوانید. برای یادگیری این کاردستی با کاغذرنگی، این مطلب را از دست ندهید.

وسایل موردنیاز برای ساخت گل کاغذی

 • 1 عدد
  کاغذ
 • 1 عدد
  قیچی
 • 1 عدد
  چسب
 • مازیک 1 عدد
  ماژیک

1. مربع کردن ابعاد کاغذ

از روی کاغذی که برای رنگ گل انتخاب کرده‌اید، اندازه یک مربع جدا کنید. برای اینکه بتوانید حین تا کردن کاغذ راحت‌تر پیش بروید، بهترین پیشنهاد استفاده از کاغذ رنگی نازک یا کاغذهای ویژه اوریگامی است.

گل کاغذی

2. تای موربی مربع در ساخت گل کاغذی

به‌صورت مورب کاغذ کاردستی گل کاغذی را تا بزنید، طوری که نیمه رویی قسمت دیگر کاغذ را به‌طور کامل بپوشاند. برای این کار کافی است یکی از زوایای کاغذ را در جهت قطر مربع روی زاویه مورب آن قرار دهید.

ساخت گل کاغذی

3. ایجاد مثلث برای ساخت گل کاغذی

با تا کردن مربع یک مثلث بزرگ به وجود خواهد آمد. حالا باید این مثلث را هم به شکلی تا بزنید که مثلث کوچک‌تری ساخته شود.

ساخت گل کاغذی

4. تکرار مرحله پیش کاردستی گل کاغذی

باز هم باید مثلث را تا کنید تا مثلث کوچک‌تری به وجود بیاید. تا این مرحله سه مثلث به وجود خواهد آمد.

ساخت گل کاغذی

5. تا کردن بخشی از مثلث

پس از آخرین تای مثلثی کاردستی گل کاغذی باید مثلث را طوری بچرخانید که بزرگ‌ترین ضلع  آن در حالت عمود قرار بگیرد، حالا زاویه روبه‌روی ضلع بزرگ‌تر را به سمت ضلع بزرگ تا بزنید. با این کار بخشی از مثلث تا خورده و بخشی از آن باقی می‌ماند.

گل کاغذی

6. برش بخش اضافه کاغذ

پس از تا کردن کاغذ از قسمت گفته شده، مانند تصویر باید قسمت بالایی مثلث را از ضلع بالایی آن برش دهید.

ساخت گل کاغذی

7. کشیدن طرح گل دلخواه

ابتدا مثلث را در حالت عمودی نگه‌دارید سپس با استفاده از ماژیک یا نوشت‌افزار دیگر یک قوس از گوشه بالای مثلث بکشید و انتهای خط را در سمت دیگر مثلث قرار دهید؛ به طوری که فاصله حدود سه سانتی‌متری از انتهای آن داشته باشد. این قوس شکل گلبرگ‌های کاردستی گل کاغذی را می‌سازد.

هرچند کشیدن این قوس یک حالت برای ساختن گلبرگ‌های گل کاغذی است؛ اما شما برای کشیدن طرح گلبرگ‌ها محدودیتی ندارید. بنابراین می‌توانید به جای این قوس، هر شکل و حالت دیگر که می‌خواهید برای ساخت گل کاغذی انتخاب کنید.

اوریگامی گل کاغذی

8. برش طرح گلبرگ کاردستی گل کاغذی

پس از آن‌که طرح را روی کاغذ کشیدید، آن را با قیچی برش دهید. پس از آن می‌توانید کاغذ را باز کنید. دایره‌ای از یک تکه کاغذ، نمد یا پارچه برش دهید و آن را وسط گل بچسبانید تا زیباتر باشد.

ساخت گل کاغذی

با کمک این مطلب به سادگی نحوه ساخت گل کاغذی از انواع کاردستی عمومی را یاد گرفتید که با استفاده از آن می‌توانید آویز یا تابلوهایی برای تزیین فضاهای مختلف خانه بسازید. اگر به ساخت این کاردستی‌ها علاقه دارید پیشنهاد می‌دهیم که به مطلب درست کردن ستاره با کاغذ سری بزنید.

پرسش‌های متداول درباره ساخت کاردستی گل کاغذی

وسایل موردنیاز ساخت گل کاغذی چیست؟
کاغذ مهم‌ترین چیز در ساخت این کاردستی است و بقیه وسایل به عنوان ابزار کمکی و مکمل به حساب می‌آیند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاربرد این کاردستی برای بزرگسالان است و برای کودکان بیش از حد پیچیده به نظر می‌رسد.
برای ساخت این کاردستی به چه نوع کاغذی نیاز است؟
بهترین نوع کاغذ برای ساخت گل کاغذی، کاغذهای رنگارنگی هستند که نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک باشند.
اشتراک گذاری: