خلاصه مطلب

جزییات در خانه توجه زیادی را به خود جلب می‌کند و می‌تواند نظرات بینندگان را نسبت به دکور کلی خانه عوض کند. دکور طاقچه یا پنجره تاثیر زیادی در زیبای خانه شما دارد و می‌تواند به فضای داخلی خانه شما روح و انرژی خاصی ببخشد. برای داشتن دکوری جذاب و تزیین طاقچه پنجره با وسایل ساده همراه ما باشید.

یکی از روش‌های ساده برای دکوراسیون خانه توجه به جزییات است. اغلب افراد به طور معمول به گوشه‌ها و جزییات ریز خانه توجه خاصی ندارند. به همین خاطر این بخش از خانه همیشه بی‌روح و کسالت‌آور باقی می‌ماند و خانه شما را ساده و کسالت‌آور نشان می‌دهند. شما می‌توانید با چند ترفند بسیار ساده خانه‌ای‌ مدرن و شیک بسازید و از آن لذت ببرید. در این مطلب کاغذ رنگی تزیین دکور طاقچه پنجره را به شما آموزش می‌دهیم. شما می‌توانید در کمترین زمان طاقچه پنجره را تزیین و خانه خود را زیبا کنید.

1. تبدیل طاقچه به مکانی برای مطالعه

اگر شما یک طاقچه بزرگ و پهن کنار پنجره دارید، می‌توانید از آن به عنوان مکانی برای مطالعه استفاده کنید. با این کار یک مکان خاص و زیبا برای خواندن کتاب‌هایتان ‌خواهید داشت. همچنین شما می‌توانید روی ابعاد کف طاقچه را اندازه‌گیری کرده و یک تشکچه اختصاصی برای این بخش بسازید.

در آخر برای راحتی خود به تکیه‌گاه طاقچه بالش اضافه کنید. حتی ممکن است گاهی اوقات یک چراغ مطالعه به زیبایی طاقچه شما بیفزاید. این یک روش آرام و عاشقانه برای پوشاندن لبه پنجره بزرگ و البته یک جایزه برای خواندن و غرق در مطلعه شدن است.

پیشنهاد می‌کنیم برای تکمیل این چیدمان اطراف طاقچه را با چند قفسه ساده نصب کنید و کتابهایتان را آن جا قرار دهید. این کار باعث می‌شود به راحتی به کتاب‌هایتان دسترسی داشته باشید و با علاقه بیشتری به مطالعه روی آورید.

دکور طاقچه کنار پنجره

2. تکمیل دکور طاقچه پنجره با گل و گیاه

شما می‌توانید روی طاقچه ساده خانه باغچه کوچک خود را داشته باشید. برای این کار کافی است گل‌ها و گیاهان دلخواهتان را در طاقچه پنجره خانه به نمایش بگذارید. اگر نمی‌خواهید برای تهیه گلدان هزینه کنید، قوطی‌های چای، شیشه‌های سنگ تراشی، بطری های شیشه‌ای یا حتی برخی از قابلمه‌های قدیمی و… ظرف‌های مناسبی برای پروش گل و گیاه است. گل‌های ظریف و درخشان یا حتی برخی گیاهان آشپزخانه را به این فضا اضافه کنید تا یک نقطه طبیعی و عالی برای خانه خود ایجاد کنید.

استفاده از ظروف رنگی و گیاهانی با برگ‌های رنگارنگ باعث می‌شود طاقچه پنجره ظاهر بسیار زیبایی پیدا کند. این ظاهر زیبا باعث می‌شود خودتان هم روحیه بهتری داشته باشید.

باغچه در خانه

3. تلفیق هنر برای دکور طاقچه پنجره

اگر می‌خواهید استعداد خود را در هنر  امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم طاقچه پنجره‌تان را با وسایل هنری به شکلی هنرمندانه دکور کنید. ترکیب مهارت و هنر می‌تواند طاقچه پنجره شما را به زیباترین بخش خانه تبدیل کند. چند گلدان و گیاه‌های مختلف، چند کتاب، وسایل دکوری و زینتی، مجسمه، شمع و… همه‌وهمه می‌توانند به شما در زیبایی هرچه بیشتر طاقچه پنجره کمک کنند.

کافی است هریک از المان‌ها به درستی انتخاب کرده و در جای صحیحی قرار دهید تا همه این موارد کنار هم زیبایی مضاعفی به چیدمان خانه شما ببخشند.

دکور طاقچه پنجره

4. دکور طاقچه پنجره با عشق

همیشه هم نباید طاقچه پنجره را با وسایل مختلف و فقط با کاربری زینتی تزیین و دکور کرد. گاهی می‌توانید این بخش از خانه را به یک جای ویژه، دنج و عاشقانه برای شب‌های زیباتر تبدیل کنید. برای این کار نیازی نیست هزینه زیادی به دوش بکشید. کافی است چند شمع، عود، ریسه‌های نور، گل خشک، ظروف عاشقانه و رنگ‌های موردعلاقه‌تان را با هم ترکیب کنید و با چیدمانی ویژه کنار هم قرار دهید.

همین وسایل ساده می‌توانند محیطی زیبا و عاشقانه برای شما بسازد تا لحظاتی خاص را کنار عزیزانتان سپری کنید.

دکور خانه با عشق

5. ساخت محلی برای عصرهای دل‌انگیز

شما می‌توانید با تزیین دکور پنجره خود اتاقی زیبا و آرامش‌بخش بسازید. اتاقی با صندلی و محیطی دنج برای فکر و استراحت که می‌تواند عصرهای دل‌انگیزی را برایتان خلق کند. کافی است یک نیمکت چوبی کنار پنجره قرار دهید و به منظره طبیعی و زیبای خانه خود خیره شوید.

شاید کاغذ دیواری‌هایی با طرح طبیعت، گیاهانی در گونه‌ها و رنگ‌های مختلف و ایجاد یک محیط طبیعی حوالی طاقچه ایده بهتری باشد. کنار همه این موارد چند صندلی راحتی به شما اجازه خواهد داد بتوانید از همه این زیبایی‌ها لذت ببرید. می‌توانید دوستان خود را برای چای عصر دعوت کنید و در این فضای زیبا خاطره‌های ماندگاری داشته باشید.

دکور طاقچه پنجره

6. داشتن فضای کاری با دکور طاقچه پنجره

اگر در اتاق کار یا دفتر خانه خود طاقچه پنجره دارید، دفتر کار خود را کنار پنجره ببرید و از نور خورشید انرژی بگیرید. می‌توانید میز کارتان را کنار طاقچه قرار دهید و طاقچه پنجره را به عنوان جایی برای قرار دادن وسایل مختلف مثل کتاب‌ها، لوازم تحریر، چراغ مطالعه، گلدان‌های کوچک و… مورد استفاده قرار دهید. نگذارید فضا هدر رود، می‌توانید علاوه بر دفتر کار یک انبار کوچک از وسایل کم‌نیاز خود  کنار طاقچه پنجره درست کنید و از فضای آپارتمان خود بیشترین استفاده را ببرید.

همه این ترکیب‌ها باعث می‌شود طاقچه پنجره بهترین فضای کاری شما باشد که به دلیل متمرکز بودن در یک بخش باعث می‌شود شما هم تمرکز بیشتری روی کار خود داشته باشید.

فضای کار در خانه

وقتی صحبت از دکوراسیون خانه می‌شود، منظور تغییر تمام وسایل منزل مثل ساخت کتابخانه در خانه نیست. شما می‌توانید با هزینه کم و چند ایده خلاقانه دکور ساده اما اثربخشی برای خانه خود داشته باشید و حس خانه را تغییر دهید. اگر دنبال ایده‌ های دکور ساده و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون خانه خود هستید، ساخت پرده نمدی برای اتاق کودکان هم می‌توانید ایده جالبی باشد.

همچنین اگر از طاقچه پنجره خانه استفاده‌های دیگری دارید، می‌توانید ایده‌ های خود را با ما در کاغذ رنگی در میان بگذارید.

اشتراک گذاری: