خلاصه مطلب

ساخت کاردستی استیکر با چسب طرح دار یک کاردستی ساده، سریع و ارزان برای کودکان است. این کاردستی با چسب‌های طرح دار ساده ساخته می‌شود. شما می‌توانید هر طرحی از حیوانات، میوه و… را با این شیوه درست کنید.

درست کردن استیکر با وسایل مختلف و ساده یکی از روش‌هایی است که خلاقیت کودکان را رشد می‌دهد. یکی از راه‌های ساخت استیکر، استفاده از نوار چسب‌های طرح دار است. کاردستی استیکر با چسب طرح دار گزینه مناسبی برای تزیین دفتر نقاشی یا دفتر مشق است.

برای آموزش ساخت این کاردستی کودکانه با کاغذ رنگی همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای کاردستی استیکر با چسب طرح دار

 • نوار چسب طرح دار 1 عدد
  نوار چسب طرح دار
 • 1 عدد
  کاغذ پوستی
 • ماژیک 1 عدد
  ماژیک
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • 1 عدد
  شابلون (اختیاری)

مراحل ساخت کاردستی استیکر با چسب طرح دار

مراحل درست ساخت کاردستی استیکر با چسب طرح دار اصلا سخت نیست. کافی است طرح‌های دلخواه خود را انتخاب و گام‌های زیر را دنبال کنید.

1. کشیدن طرح‌های استیکر روی کاغذ پوستی

در اولین مرحله از کاردستی استیکر با چسب طرح دار باید یک‌ تکه کاغذ پوستی و ماژیک بردارید. برای کشیدن طرح‌های استیکر روی کاغذ پوستی می‌توانید از شابلون استفاده کنید یا خودتان با دست طرح‌های دلخواه را رسم کنید.

حتما بین شکل‌ها حدود 2 تا 5 سانتی‌متر فاصله بگذارید.

2. بریدن طرح‌ها از روی کاغذ

به کمک قیچی هر طرح کاردستی استیکر با چسب طرح دار را از کاغذ پوستی جدا کنید. برش را دقیقا از روی خط طرح‌ها انجام ندهید و اجازه دهید اطراف هر شکل کمی حاشیه باقی بماند.

3. چسباندن چسب طرح دار روی شکل‌ها

یک شکل را انتخاب کنید، آن را برگردانید تا خط‌هایی که کشیدید رو به پایین باشند. در این مرحله خط‌ها خیلی کم‌رنگ دیده می‌شوند. نوار چسب را باز کرده و روی شکل را به طور کامل با چسب طرح دار بپوشانید.

چسب‌های کاردستی استیکر با چسب طرح دار را طوری بزنید که هر لایه حدود 0.5 سانتی‌متر روی لایه قبلی باشد. این کار به شما کمک می‌کند وقتی قسمت پشتی استیکر را جدا می‌کنید، کل آن کَنده نشود.

4. جدا کردن پشتی استیکرها

قسمت پشتی برچسب را جدا کنید و آن را با هر چیز که به زیبایی کاردستی کمک می‌کند، تزیین کنید.

کاردستی استیکر با چسب طرح دار آماده است. می‌توانید از این استیکرها برای تزیین دیوار، نقاشی‌های هنری و  کارت پستال استفاده کنید. چسباندن کاردستی استیکر با چسب طرح دار روی بطری آب یا دفترهای مدرسه، به خردسالان کمک می‌کند وسایل خود را به راحتی شناسایی کنند.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی استیکر با چسب طرح دار

وسایل مورد نیازبرای ساخت کاردستی استیکر با چسب طرح دار چیست؟
برای ساخت این کاردستی تنها به مقوا و نوار واشی در طرح دلخواه نیاز دارید.
کاردستی استیکر با چسب طرح دار برای چه رده سنی مناسب است؟
این کاردستی ساده، آسان و کاربردی است و برای رده سنی کودکان و نوجوانان مناسب است.
ساخت این کاردستی چقدر زمان می‌برد؟
ساخت این کاردستی ساده است و کمتر از ده دقیقه زمان می‌برد.
اشتراک گذاری: