خلاصه مطلب

اگر استند مخصوص شمع وارمر ندارید، پبشنهاد میکنم این مطلب از کاغذرنگی را بخوانید. در این مطلب ساخت استند شمع وارمری را آموزش داده ایم.

تا حالا تجربه استفاده از جا شمعی خوراکی را داشته‌اید یا نه؟ احتمالا جا شمعی خوراکی فروشی اصلا وجود خارجی ندارد یا لااقل من تا امروز ندیده‌ام. جا شمعی طرح سیب یک کاردستی جالب و متفاوت است که می‌تواند به عنوان دکوری در هر فصلی و هر چیدمانی به کارتان بیاید.

در این مطلب کاغذ رنگی یک نمونه استند شمع وارمر از جنس سیب می‌سازیم که هم خیلی قشنگ است و هم با همه جا شمعی‌هایی که تا حالا خریده‌اید یا دیده‌اید، فرق دارد.

مواد و تجهیزات لازم برای استند شمع وارمر

 • شمع ۱ عدد
  شمع وارمر
 • ۱ عدد
  سیب
 • چاقو
 • قاشق
 • ماژیک
  خودکار یا ماژیک
 • آب لیمو
  آب‌لیمو
 • قلم مو
  قلم‌مو

شما می‌توانید از هر سیبی استفاده کنید، اما هرچه سیب سفت‌تر باشد برای این کار مناسب‌تر است.

مراحل ساخت جا شمعی طرح سیب

ساخت این استند اصلا سخت نیست و به وسایل خاصی هم نیاز ندارد. با چند حرکت ساده در مدت کوتاهی اولین کاردستی خانگی استند شمع وارمر خوراکیتان جلو چشم‌تان آماده می‌شود.

۱. مشخص‌کردن جای شمع

وارمر را وارونه روی سر سیب بگذارید و با یک ماژیک یا خودکار دور آن را بکشید. لزوما نباید ساقه سیب مرکز دایره باشد. مهم این است که وقتی سیب روی میز قرار دارد، جای شمع دقیقا صاف روی سیب قرار بگیرد.

مشخص‌کردن جای شمع

اگر جای کجی را برای قرار دادن شمع وارمر در جا شمعی طرح سیب انتخاب کرده باشید، ممکن است پارافین شمع کم‌کم بریزد و خرابکاری به بار آورد.

مشخص‌کردن جای شمع وارمر

۲. بریدن و خالی کردن جای شمع

با یک چاقوی تیز، دور دایره را ببرید و سر و ساقه سیب را جدا کنید. حدود ۰.۶ سانتی‌متر پایین بروید و کمی زاویه‌دار، این چاله را در دل سیب بسازید. حالا با یک قاشق از همان محل وارد شوید و داخل سیب را بتراشید.

 بریدن و خالی کردن جای شمع

تا جایی به سیب عمق بدهید که شمع وارمر در آن جا شود. هرچه باشد این یک کاردستی حرفه ای جا شمعی طرح سیب است. توجه کنید سطح شمع باید هم‌سطح سیب باشد و بیش از حد به عمق سیب فرو نرود.

تخلیه محل قرارگیری شمع

یادتان باشد قرار نیست کسی داخل سیب را ببیند؛ پس واقعا درباره نوع تراشیدن و کندن داخل سیب وسواس به‌ خرج‌ ندهید. در آخر کار فقط لبه‌های سیب دیده‌ خواهند شد.

استند شمع وارمر

۳. آبلیمو، مهم‌ترین قسمت کار

مقداری آبلیمو را روی گوشت سیب به‌ ویژه قسمت لبه‌ها بمالید تا رنگ سیب با گذر زمان قهوه‌ای نشود. اگر از آبلیموی زیاد برای همه قسمت‌های گوشت سیب استفاده کنید، جا شمعی با طرح سیب حتی تا یک هفته هم بدون تغییر رنگ ماندگار خواهد بود.

استفاده از آبلیمو برای جلوگیری از تغییر رنگ

به‌همین راحتی استند شمع وارمر طرح سیب شما آماده است. حالا باید شمع وارمر را داخل جا شمعی طرح سیب بگذارید و روشن کنید تا حسابی خستگیتان دربرود و فضا زیبا شود. این جاشمعی‌های جذاب، زیبایی هر میزی را بیشتر از قبل می‌کنند.

اگر به ساخت شمع وارمر علاقه‌مندید مقاله آموزش ساخت شمع وارمری را از دست ندهید.

چطور جا شمعی با طرح سیب جذاب‌تر شود؟

این جا شمعی طرح سیب بوی تندی ندارد. شما می‌توانید از شمع‌های وارمر با رایحه سیب استفاده کنید تا عطر خوش آن فضا را پر کند.

استند شمع وارمر طرح سیب

اگر سیب روی آب می‌ماند (این یکی را امتحان کنید) می‌توانید تعدادی جا شمعی طرح سیب بسازید و روی آب بگذارید تا زیبایی‌ آن چند برابر شود.

درباره برش دایره‌ای سیب هم ابزاری به‌نام یا همان حفرکننده شمع سیب وجود دارد. اگر تعداد جا شمعی‌ها خیلی زیاد است، این وسیله احتمالا کارتان را راحت‌تر می‌کند. با این حال یادتان باشد ولی برای یکی دوتا استند شمع وارمر خانگی همان خودکار و چاقو کافی به‌نظرمی‌رسد.

استند شمع

در آخر اگر شما هم از این روش برای ساخت جا شمعی طرح سیب استفاده کرده‌اید، نظرتان را درباره آن بگویید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی استند شمع وارمر

وسایل موردنیاز استند شمع وارمر طرح سیب چیست؟
برای ساخت این کاردستی سیب، شمع وارمر و آبلیمو وسایل اصلی هستند و کنار آن هم به چیزهای دیگر مثل قلم‌مو، خودکار، چاقو و… نیاز دارید.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاردستی شمع وارمر از وسایل تزیینی خانه بوده و یک کاردستی ویژه بزرگسالان است.
برای ساخت این کاردستی چطور سیبی نیاز است؟
دوست دارید شمعتان با چه رنگ سیبی درست شود؟ سیب قرمز، سبز یا زرد؟ همان بهترین گزینه برای شماست.
اشتراک گذاری: