خلاصه مطلب

کاردستی کوله پشتی اسب تک شاخ یک کاردستی کودکانه ساده است. این کاردستی با وسایل بازیافتی ساخته شده تا به کودکان یاد دهید ساخت کاردستی با وسایل دورریختنی یک ایده محال نیست.

اگر همه وسایل موردنیاز کودکتان در مهدکودک وجود دارد و نیازی نیست فرزندتان یک کیف بزرگ با خودش ببرد، می‌توانید یک کاردستی کیف اسب تک شاخ کودکانه برایش درست کنید. کیفی که هم ساده و هم خلاقانه است.

برای ساخت کاردستی کیف اسب تک شاخ با کاغذ رنگی همراه باشید.

کاربرد کاردستی کیف اسب تک شاخ

یادتان باشد این کاردستی مثل کاردستی با سی دی آسان همان قدر که ساده است، کاربردهای ساده‌ای هم دارد. به عبارت دیگر فضای داخل کاردستی کیف اسب‌ تک‌شاخ بامزه چندان زیاد نیست و برای حمل کتاب، دفتر و وسایل سنگین به کار نمی‌آید.

کاربرد کاردستی کیف اسب تک شاخ

با این حال برای استفاده در خانه یا مهد کودک بد نیست. شما می‌توانید یک خوراکی کوچک با چند برچسب رنگارنگ داخل این کیف ساده بگذارید تا کودکتان آن را با خود به مهد کودک ببرد.

علاوه‌براین یادتان باشد کاردستی کیف اسب تک شاخ قرار نیست یک کیف برای کل سال تحصیلی فرزندتان باشد و یک کیف ساده برای مدت کوتاه است.

ساخت کاردستی کیف اسب تک شاخ

اگر کودکتان دوست داشته باشد، می‌تواند نقاشی‌های کودکانه خود را روی این کاردستی کیف اسب تک شاخ بکشد و یک کیف کاملا منحصربه‌فرد برای خودش بسازد.

وسایل مورد نیاز کاردستی کیف اسب تک شاخ

 • بشقاب یکبار مصرف 2 عدد
  یک بار مصرف سفید
 • مقوای خاکستری 1 عدد
  مقوای سفید
 • فوم اکلیلی 1 عدد
  ورق فوم اکلیلی طلایی
 • گل تزیینی به مقدار دلخواه
  گل‌های تزیینی کاغذی
 • روبان رنگی 1 عدد
  روبان صورتی
 • ماژیک 1 عدد
  ماژیک سیاه
 • ماژیک 1 عدد
  ماژیک صورتی
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • منگنه 1 عدد
  منگنه

مراحل ساخت کاردستی کیف اسب تک شاخ کودکانه

برای درست کردن این کاردستی کودکانه کافی است مراحل زیر را یکی بعد از دیگری پشت سر بگذارید.

1. بُرش بشقاب‌های کاغذی

در مرحله اول از ساخت کاردستی بازیافتی کیف اسب تک شاخ باید دو بشقاب یک بار مصرف را با قیچی ببُرید تا کلیات کار کاردستی کیف اسب تک شاخ مشخص شود.

ساخت کاردستی کیف اسب تک شاخ

برای این کار بهتر است یکی از بشقاب‌ها را مثل تصویر زیر با توجه به الگو با قیچی ببُرید و بعد آن را روی بشقاب دوم بگذارید.

آموزش ساخت کاردستی کیف

به این ترتیب با کمک بشقاب اول برای کاردستی کیف اسب تک شاخ به عنوان الگو می‌توانید بشقاب دوم را هم به درستی و روی خطوط مناسب ببُرید. خیلی مهم است که دو بشقاب کاملا یک اندازه و یک شکل شوند.

مراحل ساخت کاردستی کیف اسب تک شاخ

2. چسباندن گوش و شاخ کاردستی کیف اسب تک شاخ

برای ادامه کار به پشت سفید و ساده بشقاب‌های یک بار مصرف نیاز دارید. یکی از بشقاب‌ها را برای صورت کاردستی کیف اسب تک شاخ در نظر بگیرید.

روی ورق فوم اکلیلی طلایی یک شاخ کوچک و ساده برای اسب تک شاخ رسم کنید و با قیچی ببُرید. شما باید این شاخ را دقیقا وسط سر اسب تک شاخ بچسبانید.

چسباندن گوش و شاخ کاردستی کیف اسب تک شاخ

دو تا گوش سفید کوچک هم برای کاردستی کیف اسب تک شاخ روی مقوا بکشید و جدا کنید. برای اینکه گوش‌ها کاملا شبیه هم باشند، می‌توانید یک گوش روی مقوا بکشید و با قیچی ببُرید.

اضافه کردن گوش به کاردستی کیف اسب تک شاخ

بعد گوش را به عنوان الگو روی مقوا بگذارید تا گوش دوم کاملا شبیه اولی شود. حالا وقت چسباندن گوش‌های کاردستی کیف اسب تک شاخ است. حالا هر دو گوش را از داخل روی سر کاردستی کیف اسب تک شاخ بچسبانید.

اضافه کردن گوش راست به کاردستی کیف اسب تک شاخ

3. چسباندن گل روی سر اسب تک شاخ

برای زیبایی بیشتر کاردستی کیف اسب تک شاخ باید گل‌های تزیینی رنگارنگ را اطراف شاخ این اسب کوچک بچسبانید. چند گل رنگی به دلخواه کودکتان انتخاب کنید و اطراف شاخ اسب بچسبانید.

چسباندن گل روی سر اسب تک شاخ

4. نقاشی صورت کاردستی کیف اسب تک شاخ

برای اینکه چشم‌ها زیبا و دقیق باشند، مثل عکس زیر بهتر است اول با یک مداد جای هر چشم و مژه را روی بشقاب مشخص کنید و بعد با ماژیک روی آن را پررنگ بکشید. به این ترتیب اگر چشم را اشتباه کشیده بودید، خط کمرنگ مداد به راحتی پاک و اصلاح می‌شود.

نقاشی صورت کاردستی کیف اسب تک شاخ

حالا باید با ماژیک سیاه روی طرح اولیه چشم و مژه‌ها را پررنگ کنید و با ماژیک صورتی سوراخ بینی کاردستی کیف اسب تک شاخ کودکانه را بکشید.

کشیدن چشم کاردستی کیف اسب تک شاخ

هرچه ظرافت بیشتری به ساخت کاردستی کیف اسب تک شاخ بدهید، نقاشی صورت اسب زیبا و زیباتر می‌شود. چشم‌ها و مژه‌ها را به حالت بسته و کشیده رسم کنید تا ظاهر دخترانه‌تری داشته باشند.

کامل کردن نقاشی صورت کاردستی کیف اسب تک شاخ

5. منگنه کردن بند کیف

حالا وقت چسباندن بند کیف است. برای این کار بشقاب دوم را لبه‌به‌لبه بشقاب تزیین‌شده بگذارید. دو بشقاب کاردستی کیف اسب تک شاخ باید به شکلی به هم بچسبند که برآمدگی آن‌ها رو به بیرون باشد و لبه‌هایشان کاملا به هم بچسبند. در این حالت فضای خالی داخل آن‌ها محفظه کیف را تشکیل خواهد داد.

درست کردن بند کاردستی کیف اسب تک شاخ

روبان صورتی را بین دو لبه بشقاب‌ها بگذارید و با منگنه دو لبه بشقاب‌ها و روبان بین آن‌ها را به هم بدوزید. همین کار را برای طرف دیگر کاردستی کیف اسب تک شاخ هم انجام دهید.

منگنه کردن بند کاردستی کیف اسب تک شاخ

6. چسباندن دو بشقاب کاردستی کیف اسب تک شاخ

در آخر باید بخش پایینی کیف را هم درست کنید. به شکلی که انگار می‌خواهید پایین کاردستی کیف اسب تک شاخ را بدوزید، بخش پایینی بشقاب‌ها را با منگنه به هم بدوزید تا وسایل داخل کیف از آن بیرون نریزد.

چسباندن دو بشقاب کاردستی کیف اسب تک شاخ

کاردستی کیف اسب تک شاخ آماده است. خوراکی‌های کوچک و خوشمزه را داخل کیف بگذارید و کودکتان را راهی مهد کودک کنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی کیف اسب تک شاخ

وسایل موردنیاز کاردستی کیف اسب تک شاخ چیست؟
بشقاب یک بار مصرف، چسب، بند و… که همگی به سادگی در دسترس هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کودکان 3 تا 10 سال با کمک مستقیم بزرگ‌ترها و کودکان بزرگ‌تر می‌توانند خودشان با کمی دقت این کاردستی را درست کنند.
برای ساخت این کاردستی به چه نوع بشقابی نیاز است؟
شما برای ساخت این کاردستی به بشقاب یک بار مصرف کاغذی ضخیم نیاز دارید، اما در کل می‌توانید برای ساخت آن از هر بشقاب یک بار مصرفی استفاده کنید.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.