خلاصه مطلب

کشیدن نقاشی گل شیپوری یکی از بهترین راهکارها برای آشنایی کودک با انواع گل و طبیعت است. شما می‌توانید مراحل این نقاشی کودکانه را با کودکتان پیش ببرید و آن را برای رنگ‌آمیزی به او بسپارید.

با آموزش کشیدن نقاشی گل شیپوری و در کل انواع نقاشی گل و گیاه به کودکانتان، به آن‌ها این ایده را می‌دهید که بتوانند هر منظره طبیعی را با جزییات مختلف، حرفه‌ای و زیبا بکشند.

این آموزش از کاغذ رنگی به طور خاص برای هنرمندان مبتدی و همچنین کودکان طراحی شده است. اگر کودکتان تا به حال تجربه کشیدن نقاشی گل‌ها را نداشته، برای رسم این نقاشی با مشکل و محدودیتی مواجه نیست.

مراحل کشیدن نقاشی گل شیپوری

این آموزش قدم‌به‌قدم بسیار ساده است. برای کشیدن نقاشی گل شیپوری کافی است 9 مرحله زیر را به ترتیب دنبال کنید.

مراحل کشیدن نقاشی گل شیپوری

1. کشیدن جوانه نقاشی گل شیپوری

اولین مرحله از نقاشی گل شیپوری را با کشیدن قسمت زیرین جوانه گل شروع کنید. خیلی ساده است! این کار را با یک خط منحنی مثل تصویر زیر بکشید.

کشیدن جوانه نقاشی گل شیپوری

2. طراحی قسمت بیرونی جوانه گل

نزدیک خط منحنی ترسیم شده قبلی، دو خط منحنی دیگر اضافه کنید تا جوانه را حجیم‌تر نشان دهید. با این کار یک مرحله دیگر به تکمیل جوانه نقاشی گل شیپوری نزدیک شده‌اید.

طراحی قسمت بیرونی جوانه گل

3. طراحی بالای جوانه گل

بالای خطوط منحنی ترسیم شده، کمان‌هایی با طول‌های مختلف و یک خط منحنی بالای آن اضافه کنید تا ظاهر جوانه نقاشی گل شیپوری شباهت بیشتری به شکل واقعی خود پیدا کند.

طراحی قسمت بالایی جوانه گل

4. طراحی جزییات نقاشی گل شیپوری

بین دو کمان کشیده شده، یک خط منحنی داخل طرح کلی جوانه گل بکشید. هرچه بتوانید جزییات بیشتری به نقاشی اضافه کنید، طرحتان زیباتر خواهد بود.

طراحی جزییات نقاشی گل شیپوری

5. اضافه کردن قسمت بالایی به نقاشی گل شیپوری

همان‌طور که در تصویر نشان داده شده است از خطوط منحنی برای کشیدن نوک‌تیز جوانه استفاده کنید. اگر ایده‌ای ندارید که چطور پیش بروید، از تصویر زیر کمک بگیرید.

اضافه کردن قسمت بالایی به نقاشی گل شیپوری

6. رسم طرح کلی ساقه گل

کشیدن ساقه صاف و نازک نقاشی گل شیپوری پیچیده نیست. کافی است زیر جوانه گلی که قبلا کشیده‌اید، ساقه را با دو خط منحنی و یک خط مستقیم به تصویر بکشید.

رسم طرح کلی ساقه  نقاشی گل شیپوری

7. کشیدن برگ‌های نقاشی گل شیپوری

سمت راست ساقه گل شیپوری زیبایتان، یک یا چند برگ نوک‌تیز را خطوط منحنی و البته اندازه و طول‌های مختلف رسم کنید تا ساقه پُری داشته باشید.

کشیدن برگ های نقاشی گل شیپوری

8. اضافه ‌کردن رگ‌برگ‌های نقاشی گل

همان‌طور که در شکل نشان داده شده است، داخل طرح ترسیم‌شده برگ، خطوط زیادی با طول‌های مختلف بکشید تا جزییات برگ‌های نقاشی هم کامل شود.

اضافه ‌کردن رگ برگ های گل شیپوری

9. رنگ‌آمیزی نقاشی گل شیپوری

اگر می‌خواهید نقاشی ظاهر واقعی‌تری داشته باشد، باید برای رنگ‌آمیزی نقاشی گل شیپوری رنگ‌هایی از طیف مختلف آبی، زرد و سبز را به کودکتان بدهید.

رنگ آمیزی نقاشی گل شیپوری

با این حال پیشنهاد ما این است اجازه دهید کودکتان گل را با هر رنگی که دوست دارد، کامل کند و مانع خلاقیت او نشوید. شما می‌توانید پایان نقاشی او درباره ظاهر واقعی این گل، ویژگی‌ها، رنگ‌ها و… آن با کودکتان گفت‌وگو کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی گل شیپوری

نقاشی گل شیپوری برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است و برزگسالان می‌توانند در کشیدن نقاشی به آن‌ها کمک کنند.
برای کشیدن این نقاشی به چه وسایلی نیاز است؟
برای کشیدن این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: